Letiště zvažuje přesun kontrol na Terminálu 1 na jedno místo, čeká na studii

 https://www.hlidacstatu.cz/Detail/4704864 https://www.hlidacstatu.cz/Detail/4704864

Bezpečnostní kontrola před lety z Terminálu 1 Letiště Václava Havla by se mohla v budoucnu přesunout na jedno místo, podobně

Bezpečnostní kontrola před lety z Terminálu 1 Letiště Václava Havla by se mohla v budoucnu přesunout na jedno místo, podobně jako tomu je na Terminálu 2. Takovou možnost prověřuje studie proveditelnosti, kterou za 3 miliony zpracovává společnost ra15.

Podle mluvčí Letiště Praha Mariky Janouškové jde o jednu z úvah, jak řešit bezpečnostní kontroly na Terminálu 1; nejde zatím o projektování.  „Cílem je podívat se v rámci studie komplexně na možnosti řešení stanoviště bezpečnostní kontroly, a to i v souvislosti s plánovaným rozvojem, abychom v případě potřeby byly připraveni,“ řekla Janoušková.

Na Terminálu 1 dosud cestující procházejí nejprve pasovou kontrolou, bezpečnostní prohlídka je čeká teprve před nástupem do letadla a vstupu do gate. Rozdílné způsoby kontroly oproti Terminálu 2, kde je centrální bezpečnostní kontrola, jsou podle Janouškové způsobeny historickým vývojem. „Současné řešení bezpečnostní kontroly na Terminálu 1 neznamená, že je úroveň bezpečnosti nyní nižší. Rozdíl je pouze v tom, že na Terminálu 1 je vzhledem k umístění bezpečnostních kontrol přímo v odletových čekárnách nastaven jiný proces doplněný o řadu bezpečnostních opatření, která bezpečnost v prostoru terminálu zajišťují,“ dodala Janoušková.

Pokud by se letiště rozhodlo pro změnu, přestavbu čekají i prsty A a B, které jsou součástí Terminálu 1. Uvolnil by se totiž prostor, který je dosud u jednotlivých nástupních míst do letadla.

Studie má Letišti Praha dát odpověď i na to, zda se vyplatí takovou změnu provést už teď nebo naopak počkat až na pozdější přestavbu letiště související s očekávaným růstem provozu.

Tagy bezpečnostní kontroly letiště václava havla Terminál 1
8 komentářů