cargo

Letiště vybralo projektanta, parkovací domy a skywalk ale odkládá o několik let

Prázdno před Terminálem 2. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.comPrázdno před Terminálem 2. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com

Letiště odložilo výstavbu nového parkovacího domu o čtyři roky

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Začínalo se v roce 1998 a nic, pak tedy rok 2008 a? zas původní stav, každých deset let to podle L.P. vyjde, no a v tuto chvíli jsou tedy odhady 2025… Cooož je polovina standardního postupu pro slib na dalších deset let a tak dál a tak dále.
Manipulace jako prase

Eduard

Je to chyba ty plány odsouvat. Nyní by se mělo využít toho, že budou volné kapacity a co nejvíce za co nejméně peněz toho nastavět. Škoda, že stát nemá v zásobě dost smysluplných projektů, které by mohl v dohledné době realizovat.

Démon

Nic neodkládat, to musí být připravené. Hlavně tam dotlačte ten vlak !!!

Eduard

Na co vlak? 🙂 To by se místním taxikářům moc nelíbilo. Vůbec na ně nebere ohledu. Už tak mají chudáci drožkáři kvůli uberům a jim podobným hubené výdělky. Tak jim nechce to letiště.
Teď vážně. Máte pravdu. To železniční spojení tam mělo být už dávno. Třeba se nějakých těch kolejí jednou dočkáme. Třeba jednou bude možné přistát a sednout na vlak či na metro a v klidu, v pohodě dojet do centra města.

dialix

Hm, velká škoda, že to heslo, že se musíme „proinvestovat z krize“, nemyslí současná vláda vážně. Pokud existují kvalifikované odhady, že se úroveň provozu z roku 2019 vrátí nejdřív za pět let, pak je nejvyšší čas začít stavět co se dá.

Eduard

Taky tak bych to viděl. Zvláště když teď firmy jsou ochotny pracovat za podstatně méně peněz než dříve. Opravdu toto otálení nechápu.

Radovan Komínek

Nedal by se problém aspoň částečně vyřešit výstavbou kolejového napojení letiště? Přál bych si, aby se tento projekt dočkal realizace stavby. Vzhledem k postupu prací mi ale nepřipadá, že si to přejí rozhodující subjekty. Jinak už by to dávno bylo hotovo.

Karl vB.

O kapacitním kolejovém napojení letiště Praha-Ruzyně formou příměstské rychlodráhy, nebo metra přednášel už v 80. letech minulého století doc. Vonka v Žilině. Od té doby uplynulo ve Vltavě hodně vody a co se za těch 30-40 let změnilo? Cestující se mohou do Ruzyně stále dopravovat buď autobusem, nebo autem (individuálně, nebo taxi).
Jedná se o dlouhodobou neschopnost realizovat racionální záměr, nebo úspěšnou sabotáž?

Pro porovnání: cestující na/z Letiště Wien-Schwechat má oproti Praze (bus, auto) navíc možnost si vybrat ze tří druhů vlaků: S-Bahn, ÖBB-Railjet a City Airport Train.

https://www.viennaairport.com/cz/cestujici/prijezd__parkovani

Dorota

Nejbližších deset let si letiště Praha bohatě vystačí s tím co má a kdo si to nechce připustit je člověk žijící mimo jakoukoliv realitu.

JIŘÍ

Vidím to podobně, ale třeba se mýlíme.

Nekdo

naprostý souhlas, tohle regionální letiště bez jakéhokoliv významu lze klidně zavřít, dráhu rozorat a stejně si to nikdo pořádně nevšimne. nevýhodné lety s přestupy, žádné rozumné spojení (po kolejích, kde nehrozí notorické zácpy), jako někde v orientálním Bazmekistanu. pokud člověk jede na slušné letiště (třeba do Vídně, nebo do Mnichova), tak ušetří čas už jen tím, že má slušné multiple daily spojení na všechna důležité letiště ve světě a nemusí se bát, že zůstane viset v taxíku někde na okruhu, nebo na Evropské. nakonec nejen ušetří čas, ale i peníze.

Bilbo

docela kvalitní matroš

Jiří Kocurek

Bazmekistanu

„Basz még“ je maďarsky… a tam za to dostanete přes hubu.

Jiří Kocurek

Zahájení stavby 2025

Jinak řečeno: Nechávající si protstor, aby mohli reagovat na příapdné změny. Rozhodně to není špatně. Jenom „stádní tvor“ půjde tupě za starým rozhodnutím, když se změní podmínky.

GPGP

Proč to odsouvat, krizí se musíme pro investovat a návrat do roku 2019 bude v 2024, tak hurá do práce 🙂

Vít Jůza

Také mohou přijít skutečně vážné infekce, vážná reakce na vážné infekce už je zavedená …

Milion plus

Cožee?😂

Jan Pytela

Prázdné parkoviště se jako investice nepočítá.

Peeetr

Smazáno pro urážky

Milion plus

Ty seš co za trolla?

Jana

To bude Petr Norris

Vít Jůza

Pod pojmem kapacita bych si u letiště spíš představil množství přilétajících a odlétajících a prolétajících letadel a cestujících, ale je pravda, že z jazykového hlediska je kapacita skutečně, kolik toho pojme (zaparkovat), a s nějakým provozem a létáním kapacita nemá nic společného.

karl vB.

Podle textu to fakt vypadá, že nové parkovací domy A a B mají výrazně zvýšit kapacitu letiště…:-). Aspoň, že v článku byl použit normální název „Letište Praha“.

Jakub P

No taková prolétající letadla o kapacitě letiště skutečně vypovídají… Vzhledem k tomu, že je to součást přípravy na rozšíření Terminálu 2, souvisí to s kapacitou letiště dost jednoznačně, i když konkrétně tato část jen s kapacitou pro parkování…