Letiště Praha odbavilo rekordních 16,8 milionu pasažérů, růst ale zpomaluje

Letiště Praha, jumbo Korean Air. Pramen: Letiště PrahaLetiště Praha, jumbo Korean Air. Pramen: Letiště Praha

Letiště Praha má za sebou nejúspěšnější rok ve své více než osmdesátileté historii. Loni jeho branami prošlo rekordních 16,797 milionu

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Huhu Lesny

Vidim, ze nie len prazske letisko zaostava, ale aj tato stranka vo svojej informovanosti. Zjavne ani 15.1. este neviete, co FB LietameZKosic oznamilo uz davno: vykony ovela lepsich letisk nez Praha, a to Viedne (31.decembra dosiahla 27mil pax https://www.facebook.com/LietameZKosic/posts/1997341857054213 ) a Varsavy (17.75mil pax, rast o 12.7%, ten isty FB prispevok).

Jan Sůra

Pro nás je důležitý výkon Letiště Praha, ne každého letiště. Gratulujeme facebookové strance Lietame z Košic a hlavně se těším, jak budou oznamovat ten návrat linky Eurowings do DUS, co měl nastat:)

Nekdo

tak vzhledem k tomu, ze velka cast obcanu CR uprednostnuje jina letiste pred Viklef Hejvl Ejrport, tak imho minimalne VIE, BTS, KTW, MUC, DRS a LEJ jsou relevantni…

Jan Sůra

Proto se čekalo na čísla PRG.

Jen tak

Velka cast obcanu? Myslite tech 15-20–% a i kdyby jich bylo vic… jakou roli to hraje v tom, ze jsme v cechach a tak jenzajimave prave ceske letiste? A ne letiste v mnichove atd?

Karel

Myslím, že dost občanů ČR létá i přes MUC. Třeba já jsem tam také párkrát letěl, od roku 2010, co ČSA opustily BRQ, tak jediný síťový dopravce je bmi (DLH c/s), který létá právě do MUC. Jinak létám hlavně z VIE, z PRG jsem od té doby letěl jednou.
Takže ano, pro mě je srovnání s VIE zajímavé, bývaly časy, kdy PRG a VIE spolu soutěžily, pochopitelně neumím vyčíslit, kolik lidí z Jižní Moravy dalo přednost VIE. Možná většina.

Bob

Ano, také létám přes Mnichov, když tam přestupuji na letu z Prahy někam dál.

Jen tak

Tak sle to je teosku jiny oripad….tady se bavime o tom, kolik lidi radeji nez z prahy leta z jinych letist.

Jen tak

Prg a vie spolu nikdy nesoutezily. Prg na viden konstantne ztracela a ztraci.

Marty-t2

Obchodně přes VIE lítá cca 2/3 lidí z JM, přes PRG jen ti co našli výrazně výhodnější časovou nebo cenovou nabídku. S BMI by lítalo přes MUC výrazně víc lidí, pokud by byl na linku spoleh (namátkou – minulý pátek večer: zrušeno, včera v úterý večer: zrušeno).

Jiná situace je u letních dovolených – díky telativně bohaté nabídce charterů lítají 2/3 přímo z Brna a o zbytek se dělí VIE a PRG (pořád jsou lidi co se jinak než česky nedomluví)…

Jen tak

Vy jste ve skolenchybel, kdyz se lrobiralo psani vlastnich jmen?

Ulafme

Neodbavilo. Letištěm prošlo, nebo jej využilo, 16,8 mil. pasažérů. Odbavený cestující znamená něco úplně jiného. Proč i odborný web používá tuto nesprávnou terminologii?

Jan Sůra

Odbavený cestující je i ten, který přiletí.

Ulafme

Podle Tvého vysvětlení by to Honzo znamenalo, že cestující, kteří tranzitují, budou v těchto statistikách zahrnutí 2x. Jelikož přiletěli (podle Tebe první odbavení) a odletěli (druhé odbavení). Jenže ten člověk je jen jeden.
Nebudu se hádat, ale něco tu nesedí…

Jen tak

To, ze se checkinu rika “odbaveni” jeste neznamena, ze se “odbaveni” nemuze pouzit i pro priletivsiho resp tranzitujiciho cestujiciho.

I kdyz ten pojem “odbaveny cestujici” je v tomto kontextu … mene obvykly 🙂

Robert

Odbavený cestující je běžně používaný pojem v souvislosti se statistikami letišť. Takže se rozhodně nejedná o špatnou terminologii. Ostatně před časem jste psal tento svůj chybný názor na forum Airways.cz.

Kuba

Proč si Ulafme i po tom, co mu to bylo vysvětleno na airways.cz, stále mele svou (mimochodem odborně zcela nesmyslnou) představu? Odbavený cestující znamená přesně to, o čem se zde píše. V odborné letecké terminologii.