Letiště Praha do října odbavilo více pasažérů, než za celý loňský rok

A320neo společnost S7 Airlines. Foto: Letiště PrahaA320neo společnost S7 Airlines. Foto: Letiště Praha

Letiště Praha letos výrazně překoná loňský pasažérský rekord. Jistotu přinesl říjen; za deset měsíců letošního roku prošlo branami letiště 13,2

Letiště Praha letos výrazně překoná loňský pasažérský rekord. Jistotu přinesl říjen; za deset měsíců letošního roku prošlo branami letiště 13,2 milionu cestujících, což je o 19 procent více než za stejné období loni. Za celý loňský rok odbavilo letiště 13 milionů lidí, letos podle dosavadních statistik směřuje k 15,5 milionu.

Za stabilním růstem počtu přepravených cestujících stojí kombinace nově otevíraných destinací, včetně těch dálkových a pokračující posilování frekvencí a kapacit na stávajících linkách,“ uvedl mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň. Praha podle něj těží z pověsti bezpečné destinace a zároveň větší ochoty Čechů utrácet za výlety do zahraničí.

Říjen nicméně přinesl zpomalení růstu na necelých 15 procent, což je letos nejhorší měsíční výsledek. Naopak nejrychleji přibývalo cestujících v lednu a květnu, v obou případech o více než 21 procent.

Letiště Praha. Autor: Zdopravy/Jan Šindelář

Letiště Praha.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Letiště podle statistik táhnou k rekordům pravidelné linky, kde přibývá cestujících více než dvacetiprocentním tempem. Naopak chartery do října o 14 procent meziročně klesly, což vypadá jako paradox, neboť cestovní kanceláře naopak hlásí lepší sezonu než loni. Vysvětlením je, že řada původních charterů do přímořských letovisek byla převedena do kategorie pravidelných linek.

Letiště Praha patří ve své kategorii k nejrychleji rostoucím v Evropě.

Tagy cestující letiště praha říjen statistika
Žádné komentáře