Letiště postaví v schengenském terminálu za jedenáct milionů informační středisko

Návštěvnické centrum v Terminálu 1. Autor: Letiště PrahaNávštěvnické centrum v Terminálu 1. Autor: Letiště Praha

V příletové hale druhého terminálu pražského letiště, který slouží pro cesty v rámci schengenského prostoru, nastane v nejbližších dnech stavební

V příletové hale druhého terminálu pražského letiště, který slouží pro cesty v rámci schengenského prostoru, nastane v nejbližších dnech stavební ruch. Letiště tady chce vybudovat ústřední informační bod pro cestující přilétající do Prahy.

„Půjde o moderní pracoviště, kde cestující dostanou veškeré požadované informace o službách na letišti, o Praze, možnostech dopravy a další,“ uvedla mluvčí Marika Janoušková. Pracovní název novostavby je zatím Welcome Center.

Pro letiště jej zhotoví společnost Česká interiérová a stavební ze Středokluk; náklady činí dle smlouvy 10,7 milionu korun bez DPH. K předání staveniště dojde podle Janouškové v příštích dnech, práce pak poběží 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Hotovo má být v lednu.

Podobné návštěvnické centrum zbudovalo letiště už loni v terminálu číslo 1, který slouží k odbavování letů mimo schengenský prostor. Na provozu přitom spolupracuje s městskou organizací Prague City Tourism a státním CzechTourismem.

Podle dřívějších informací se zde osm z deseti cestujících ptá na cestu do centra či do hotelu. Prodávají se zde například jízdenky na MHD i vlaky Českých drah nebo i vstupenky na kulturní akce. Letištěm loni prošlo přes 13 milionů cestujících, letos se zřejmě číslo přiblíží 15 milionům.

Deník Zdopravy.cz počátkem týdne informoval i o mnohem větších investicích, které letiště chystá.

Tagy cestovní ruch letiště praha
Žádné komentáře