LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Letiště Katovice prudce roste, do sedmi let postaví nový terminál

Letiště Katovice. Foto: www.katowice-airport.comLetiště Katovice. Foto: www.katowice-airport.com

Polské letiště Katovice připravuje největší investici ve svých firemních dějinách. Do roku 2025 postaví zcela nový terminál, aby zvládlo rostoucí

Zpět na článek
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jm

Dobry den, letame pravidelne z katowic (dojezd 120minut) Obcas z krakova(140minut). A z mosnova(15minut) jsem nikdy nenasel vhodny let pro vylet. A je to velka skoda. Dale letame z budapeste (240 minut) kdyz letime na vychod. Praha(300 minut) je pro nas na urovni dostupnosti az za tim vsim na urovni treba varsavy. Vlastne z phy jsem volil cestu jen kvuli a380 🙂 navic parkovani za 9kc na den primo pred terminalem v katovicich pro auta s cz a sk rz (spz) je bomba :-)) v rozkvet mosnova ale stale doufam a verim.

Ladislav Adámek

Zdravím, jaké jsou aktuální pravidla pro levné parkování pro CZ a SK SPZky? V minulosti bylo nutné vyzvednout si na informacích kartu Silesia. Platí to pořád stejně?

Marty-t2

Jenom bych podotknul – z Katowic do blízkého a většího letiště v Krakowu je to taky cca hodina po dálnici, do Wroclawi 2 a přitom město má 300.000 obyvatel. Inu gratuluji Katowickým co místo tlachání a malých domů prostě dokázali rozlítat letiště, škarohlídům a blízkým velkým letištím navzdory.

Pavel Novotný

Město má 300 tis. obyvatel, ale aglomerace Katowic 5,3 milionu obyvatel. Aglomerace Krakova jen 1,7 a Vratislavi 1,2 miliony obyvatel. Rozhodně mají Katowice větší potenciál, zvlášť když k tomu připočtete české Slezsko.