cargo

Letiště chystá nové parkovací domy a autobusové nádraží, stávající už nestačí

Areál Letiště Václava Havla čeká v příštích letech velká proměna. Letiště Praha se chce zaměřit především na prostor před terminálem

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
david.k

Ono by to hlavně zasloužilo lepší hromadnou. Není to o chudí/bohatí, ale úplně obyčejném komfortu. Busy z meter jsou teď v létě katastrofa, i když zavedením Zličína se to mírně roztrousilo a zlepšilo (i když tam je zase Zličín zážitek, žejo). „Nejlepší cesta na letiště“ Airport Express znamená ztrojené přervané neklimatizované staré busy kodrcající se po magistrále… a v jen trošku netypickou hodinu nejedou vůbec. A v noci 910 motající se Libocí, Šárkou, Strahovem, mihnoucí se na nepraktických zastávkách v centru a mizející až do Modřan. Nejezdí ke vlakům na Smíchov, ani Hlavní. Nejezdí k busu na Anděla ani Florenc.… Číst vice »

Joe

Nepomohlo by třeba (u krátkodobého parkingu) zřízení cell phone parking lotu? Spousta lidí krouží kolem a opakovaně projíždí závoru, proto se zřejmě mimo jiné zavádělo časové omezení. Zkrátka parkoviště pro cca 100 aut někde na louce naproti Shellce by asi taky pomohlo..

Milan

Zjevně je parkování na Ruzyni příliš levné, takže efektivním řešením nedostatku parkovacích míst na Ruzyni, je zdražení parkovného;)

Martin S.

Nejlépe i toho krátkodobého… kdo nepřijede na Ruzyni svým autem (a nedá letišti vydělat na dlohodobém parkování), ale taxíkem, měl by zaplatit aspoň 200 Kč za vjezd. Ta současná stovka je málo.

Jen tak

a co jste nám chtěl tímto duchaplným příspěvkěm říci?

Johnny Gomezz

Jen Tak : Milan tim chtěl rict ze poplatky za vjezd do predpoli terminalu 1 i 2 je smesne levny…. a proto si to muze dovolot kazda socka – a diky tomu je nedostatek mista…. Doravu na letiste zajistuje jak MHD v ramci PID – az do 4.pasma za Prahou, tak meziměsto (Zluti), taxi, smluvni preprava auty a mikrobusy i autobusy – jinými slovy není důvod aby chudi jezdili na letiste formou IAD. Zaroven nekolikadenni parkovani v parkovacích domech na letisti je taky levne – proto nejsou mista. A to i přes to ze kolem letiste vyrostlo v polich do… Číst vice »

MartinS.

Doporucil bych Vam priletet na Ruzyni treba mezi 23.30 – 1.00, kdyz pristane 15 ruzne zpozdenych letadel, posledni busy 100 a 119 odjizdeji ve 23.36 a ve 23.40, na smluvni taxisluzbu se ceka 30-40 minut a nesmluvni taxisluzba sice prijede za ctvrt hodiny, ale te zase musite zaplatit poplatek 100 Kc, protoze tolik musi taxikar zaplatit na expresni parkoviste, pokud tam uz ten den byl… na nalozeni zavazadel a nasednuti staci 3 minuty, v prepoctu tedy hodina parkovani stoji 2000 Kc. To zase neni takova lace 🙂 Mozna je to cele tim, ze na letisti nekdo zaspal a pokud za… Číst vice »

Johnny Gomez

MartinS.
Problém chudších lidi je chtějí vsechno (skoro)zadarmo- obecne vzato..
Pokud jde o ten vas koment – na letišti je vzdycky dost taxíků primo nebo max 10 minut rádio taxi- čekají vude kolem letiste na zavolání dispečinku.
Po 24 hodine jezdi i pro chudé noční MHD linka 910 s přímým.prestupem na konečně na tram linku 91 (=z 910 na 91) dále.do centra.. cena listku je naprosto smesnyh 32 CZK platnost lístků je 90 minut…. spojení je každých 30 minut (o víkendu 20 minut) NEJAK VAZNE NECHÁPU KDE JE PROBLÉM????