LOT 3a leaderboard

Letiště Brno změnilo majitele, pohltila jej skupina Accolade

Letiště Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠiindelářLetiště Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šiindelář

Provozovatel a správce brněnského mezinárodní letiště má nového majitele. Firmu Letiště Brno pohltila tuzemská investiční skupina Accolade, když včera podepsala

Provozovatel a správce brněnského mezinárodní letiště má nového majitele. Firmu Letiště Brno pohltila tuzemská investiční skupina Accolade, když včera podepsala smlouvu na odkup akcií společnosti B.A.W.D.F. Ta byla dosavadním vlastníkem Letiště Brno.

„Dneškem se začíná psát nová kapitola dějin letiště. Jsem přesvědčený, že ve spolupráci s krajem, který považujeme spolu s městem Brnem za naše nejváženější partnery, lze letišti zajistit dlouhodobý úspěšný rozvoj. Věřím, že najdeme s Jihomoravským krajem a městem Brnem společnou řeč na rozvoji nových leteckých linek,“ uvedl šéf skupiny Accolade Milan Kratina.

Společnost Letiště Brno má v Tuřanech jistotu podnikání na dlouhé desítky let dopředu na základě smlouvy s majitelem areálu, kterým je Jihomoravský kraj. Podle Mladé fronty Dnes smlouvu na 50 let podepsal tehdejší hejtman Stanislav Juránek z KDU-ČSL, protějškem mu byl stranický kolega a přítel Jiří Filip. Ten byl dodnes ve složité struktuře Letiště Brno k dohledání jako jeden ze tří dosavadních majitelů, vedle Rudolfa Šnajdera a Charlese de Giraud D’Agay.

Cena, za kterou firmu prodali skupině Accolade, nebyla zveřejněna. Oznámení o transakci přitom následuje jen krátce potom, co byla na letišti prodána fotovoltaická elektrárna skupině Jufa podnikatelů Jana Chrenka a Jiřího Fasta. Jde o čtvrtý největší solární park v republice, který rovněž leží na pozemcích kraje. Podle Mf Dnes z toho kraj přitom nemá ani korunu.

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany je druhým největším vzdušným přístavem v republice, ročně odbavuje přes 400 tisíc cestujících. Létají odsud tři pravidelné linky, jedna do Mnichova a dvě do Londýna. Osobní doprava na letiště narůstá zejména v létě s charterovými lety do prázdninových destinací. Letiště má 150 zaměstnanců.

Tagy Accolade Jihomoravský kraj Letiště Brno
Žádné komentáře