Letem Českem: Letecké muzeum Korea – Merkur. Vzpomínka na letiště, které snad ani nebylo…

Letecké muzeum Korea - Merkur. Foto: Vlastimil KučeraLetecké muzeum Korea - Merkur. Foto: Vlastimil Kučera

Pokračujeme v letním seriálu Letem Českem, ve kterém Vlastimil Kučera představuje tuzemská dopravní muzea. Dnešní díl vás zavede do Bezděkova

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pepa z Depa

K letišti – takže pokud budu mít ve městě hokejový klub a majitel ho přesune jinam, tak logicky zimní stadion zničím a postavím na něm opravnu kol. (Dnes už elektrokol). Je to tak???
K MiG – 29 – a dle stejné logiky dostanu piloty do určitého výjimečného klubu, tak je zruším.
PS: řešíte provoz, ale kolik miliard se utopilo a vypařilo v době divoké privatizace ???

Zdenda

Proc bychom nechavali aktivni letiste vybavene pro Mig-29, kdyz jsme je castecne prenechali Slovakum a zbytek vymenili s Polskem za vrtulniky? Navic od te doby se potvrdilo, ze nechavat si jakoukoliv pokrocilou ruskou techniku znamena desive problemy s ND. Stat, jehoz jsme byli diky komunistum pohymi vazaly, se na nas zacal divat jako na nepratele. Je nesmysl zakladat vlastni obranu na zbranich zeme, ktere se styska po casech, kdy vas okupovala.

Destičkové vázání

Nic takového se nepotvrdilo. Byla to jen obezlička jak zamaskovat neschopnost politiků a úředníků a obhájit škrty do obrany. Tam kde je vůle jde to i přes vzájemnou nevraživost, jak ukazuje polská zkušenost s MiG-29.

Axel

Pane destičkové vázání: Sice jsem v té době ještě nebyl na světě. Ale moji rodiče pamatující 90. léta, tak neznali nikoho kdo by usiloval o zachování mocné armády s množstvím (nepotřebné) techniky – jako byla postkomunistická ČSLA. Jo, asi rodičům bylo šuma fuk, jestli zrušit MiG-21 či MiG-23 či MiG-29, ale v každém případě většinovým přáním národa bylo zmenšení armády. To že na airpolicing MiGy-21 bohatě stačili svědčí i např. rumunská zkušenost. A MiG-29 v prvních verzích (např. iz. 9.12) neměly dobrý poměr cena+provozní náklady vs. užitná hodnota. Koneckonců viz jak trpěli např. Slováci se svými MiGy-29 či rozhodnutí Maďařů… Číst vice »