Létání s plexisklem kolem hlavy. Výrobce sedaček představil nový interiér letadel, který má zamezit šíření virů
Uspořádání interiéru letadla s ochranou proti šíření virů. Foto: Avio Interiors
Letecký společnosti začínají řešit, jak bude vypadat doprava osobními letadly po ukončení nouzového stavu. Někteří dopravci už mluví o možnosti
Už vidím, jaxe cpu přes dvě plexiskla k oknu. Fakt skoro tak blbě jak za socanů „s montovnami pro získání lepšího světového know how“.
Letecký společnosti??? Pane Sůro tytyty – letecké společnosti 😀 😀
Tak jako článek na rozvíření diskuze … dobrý. Ale to je asi tak vše. Vždyť viry se dostanou, na příkladu supermarketu, během chvíle z jedné uličky i přes vysoké regály do další ale i další a dalších uliček (ano-horem!), takže nějaké neúplné plexisklo je naprosto zbytečná věc, tedy ano – oddálí kapénky asi tak o 10-20 vteřin.. Opět se dostaneme k rouškám – ty by pomohly mnohem levněji a mnohem víc, byť třeba na 50%. Nehledě skutečně na (ne)pohodlí, objemnější cestující, no to řešení se sezením v protisměru to by byl fakt „adrenalin“. Ne ne, tudy cesta zaručeně nevede.. Pokud… Číst vice »
Úplně by stačila ochranná maska pro každého cestujícího.
Mně se to líbí. Ne kvůli ochraně před virem, protože ten můžu stejně dobře chytit před gate při čekání se 150 dalšími cestujícími na boarding. Hrozně moc se mi ale líbí představa, že bych se už nemusel bát, že vedle mě bude sedět tlusťoch, kterému přetéká pupek na moji sedačku.
V zásadě proč ne, aspoň do mě nebude šťouchat soused. A v kombunaci s řízeným prouděním vzduchu (shora dolů) v kabině to může skutečně pomoci. Otázka je, jak moc nepohodlné bude přetížení při startu pro člověka sedícího proti směru…
Spíš by mne zajímalo, jak by se tam při současné „standardní“ rozteči mezi řadami lezlo. A zvětšovat rozteč (tedy snižovat kapacitu) asi dopravci moc neuvítají. Čili přetížení, kapacita… to asi zase navrhoval nějaký „praktik“ ze sociálních věd.
zas bude mít výhodu při prudkém zpomalení…
Řešení pozadu nadšeně kvituje 10 z 10 kinetiků. 8)
Tak pokud by se létalo takto, tak budu létat jen v případě nutnosti. Což je v mém případě zhruba 10% mých letů. To asi letecké společnosti nechtějí, aby se létalo pouze z nutnosti. Když přijdou o otrávene turisty a zároveň o business cestujíci, kteří nyní budou mít setkání na Zoom, Teams, Webex apod. , tak podle mě mohou skutečně zavřít.
Tak zrovna kus plexiskla mi fakt vadit nebude, ale těžko to bude mít nějaký výrazný efekt. To už spíš uzavřenou odvětrávanou kabinku pro každého. Nebo masku s hadicí jako pro piloty stíhaček.
Jo a v ledadle to bude vypadat jako kdyby letělo stádo slonů.
Omezením létání o 90 % zase přispějete ke zdraví nás všech, což je patrně podstatnější než zisky leteckých a ropných společností.
Plynové masky jsou levnější a o poznání účinnější řešení. Nasadíte před příchodem na letiště a sundáte až v cílové destinaci ve sprše
a nebo kdyz uz lidi budou v maskach tak by cely letadlo i s lidma mohli natvrdo vycistit ozonem
A když maska selže, tak se nemusíte ničeho bát, chřipku ani nic podobného nechytíte. O rakovině plic nikdo nemluvil.
filtr nevydrží dlouhej let…..
😀 proboha Tady se ukazuje jedine, inteligence davu je nižší než inteligence jeho nejhloupejsiho člena, no a podle toho co vidím musí být ten nejhloupejsi člen opravdu vystavni idiot.
Bože my už jsme jako společnost bezpečností a strachem o sebe samé úplně posedlí. Ženeme to do extrémů a bude to brzy dělat společnost zoufalou. A zoufalí lidé dělají co??? Prostě viry a nejen oni k nám prostě k životu patří, ať se nám to líbí, nebo ne. To je prostě riziko života a s tim na této planetě zkrátka jsme. Pokud to není někdo schopný přijmout jako fakt, nevím co tu dělá. Bráno prosím s nadsázkou.
posadil bych ty co to vymysleli do letadla tímdle vybavenýho, kdy by vedle nich seděli nakažený. Pak by v nemocnici mohli myslet nad tím, co udělali špatně.
Ano, mnohem víc ničíme sami sebe vzájemně, než nás ničí příroda. 🙂
A ten uprostřed, co sedí zády ke směru letu, aby při nástupu do letadla vyfasoval bažanta. Popř. protichemickou masku a atombordel, když bude na WC opravdu, ale opravdu muset. 🙂
Zadny zachody uz nebudou. Vzdyt se to siri moci a lejnama.
Návrh na úvodní fotce je sice ukázkově nepraktický, to víme všichni. Barevná kombinace však je na klobouk dolů. 🙂
Bože to je ale blbost. To si fakt někdo myslí, že když sedí 150 a více lidí v uzavřeném prostoru a dýchá stejný vzduch, tak nějaké plexi zabrání promísení vydechovaného vzduchu? Jakmile to bude možné, tak začínám lítat i bez plexiskla. Nejhorší smrt je z vyděšení.
Chce to masku, co měl Darth Vader. I s filtry 🙂
HEPA filtr filtruje veskery vzduch v letadle…
To je od něj pěkné, ale jak odfiltruje vzduch od souseda na vedlejší sedačce předtím než dojde do toho HEPA filtru?
A jen o něco lepší z bordelu ve vzduchu. 😉
No nevím, tohle nevypadá, že by mohlo být schváleno, určitě by to zpomalilo případnou evakuaci a i z jiných bezpečnostních důvodů to vidím jako problematické.
Do auta si nemůžete namontovat kde co a u letadel to bude určitě ještě mnohem složitější.
Víte co je směšně? Sedíte s rodinou u oběda. Roušky… ehm, jak se najíte s rouškou? A pak s někým z rodiny sednete do auta. Roušky … mít musíte.
Tohle už dlouho neplatí. Tuším platilo to jen zhruba pár dnů, než to lidi zjistili, pak to obratem zrušili.
Protože otevřete okno nebo dveře mezi lidmi a půjde to na ně. 😉 Ale výfuk je možná škodlivější. 🙂
Lidi na rovinu, na nějaké cestování letadlama definitivně hážu bobek. Každý vylízany výmysl se zdůvodňuje tzv. bezpečností. Sedět tam jak debílek nebudu.
Úplně vidím tu situaci, kdy soused sedící vedle mě / naproti mě usne, přitiskne se na plexi a pěkně na něj bude slintat 😀 pěkný pohled na delším letu, kterého se nezbavíte 😀
Já nevím, jak to máte vy, ale já bych dával přednost tomu, aby slintal na to plexisklo, před tím, než aby mi slintal třeba na rameno.
No s tím uspořádáním, kdy prostřední na trojce sedí proti směru jízdy (letu?) se mi to moc nezdá. To na sebe s těmi o řadu vzadu budou celou cestu koukat? Co když poletí dvojice, co bude chtít sedět vedle sebe? Stejně spolu sdílejí společnou domácnost, tak se nemusí před sebou moc chránit. Nebo co když to bude rodina, co bude mít ještě více členů? A rodiče by chtěli mít děti normálně vedle sebe a pod kontrolou…
A není jednodušší každému cestujícímu dát respirátor? Navíc jsem ani nezaznamenal, že by někdo prokázal nákazu během letu, když je v klimatizaci HEPA filtr.
Proč to dělat jednodzše, když to jde udělat složitě.😀
Ona se ta nákaza během letu prokazuje špatně. Mohl jste to chytit cestou na/z letiště. Obzvlášť u krátkých letů trvajících do dvou hodin je zhola nemožné rozhodnout ano/ne. I vzhledem k tomu, že inkubační doba se liší ve dnech, ne v hodinách.
Další bordel z létání. 😀