Lepší mobilní signál je v dalších třech stanicích metra. Hotovo má být do konce roku

Pokrytí tunelu metra mobilním signálem. Foto: DPP - Daniel ŠabíkPokrytí tunelu metra mobilním signálem. Foto: DPP - Daniel Šabík

Do konce roku zbývá DPP a operátorům pokrýt 18 stanic metra.

Cestující v dalších třech stanicích metra a přilehlých tunelových úsecích mohou využívat bez omezení a výpadků signálu mobilní telefon.

Technici dokončili v těchto dnech lepší pokrytí stanic Flora na trase A a Luka a Nové Butovice na trase B. „Od 15. března obě sítě rozšíříme také do stanice Radlická a budeme tak mít pokryto 43 stanic,“ uvedl Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na sociálních sítích.

DPP pracuje na pokrytí stanic a přilehlých tunelů od roku 2018. Spolupracuje přitom s konsorciem operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společností CETIN.

Pokrytí tunelů spočívá v instalaci přibližně pět centimetrů tlustého kabelu, který se postupně rozvádí v celé síti metra s výjimkou nejnovějšího úseku trasy A –⁠ Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. V tomto úseku byla technologie umožňující telefonování a datové připojení instalována už během výstavby.

Práce probíhají po ukončení provozu. Na výstavbu sítě v jedné stanici je potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabere přibližně dva měsíce.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp LTE mobilní signál v metru
19 komentářů