LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Leoš Novotný starší odešel z čela dozorčí rady Leo Express. Firma mu dluží dál

Stadler Flirt, foto: LEO ExpressStadler Flirt, foto: LEO Express

Někdejší majitel Hamé Leoš Novotný opustil dozorčí radu soukromého dopravce Leo Express. Firmu ale dál podporuje, podle jeho slov jde

Někdejší majitel Hamé Leoš Novotný opustil dozorčí radu soukromého dopravce Leo Express. Firmu ale dál podporuje, podle jeho slov jde jen o formální krok.

V čele dozorčí rady  firmy vlastněné jeho synem Leošem Novotným ho nahradil Josef Němeček. Vyplývá to z informací v pololetní zprávě firmy.   „Je to můj právník, který je jazykově lépe vybaven, než já. Jelikož je dozorčí rada mezinárodní, je lepší, aby tam byl místo mě někdo jiný,“ řekl Novotný serveru Zdopravy.cz. Jeho konec je tak prý jen formalitou, firmu svého syna dál podporuje. Česky v dozorčí radě Leo Express nemluví například Haydn Abbot.

Leoš Novotný starší nebyl nikdy majitelem firmy, na rozjezd synově firmě půjčil především peníze. Podle aktuální pololetní zprávy mu společnost dluží 71 milionů korun. Oproti konci loňského roku se tak výrazně snížila, podle výroční zprávy za rok 2016 mu firma dlužila 149 milionů korun s osmiprocentním úrokem.

Půjčka nemá definovanou splatnost. Závazky společnosti podle aktuální pololetní zprávy přesahují 800 milionů korun.

Leo Express výrazně prohloubil v první polovině letošního roku svoji ztrátu. Z loňské ztráty 31,7 milionů korun za první pololetí stoupl záporný hospodářský výsledek více než dvojnásobně na 65,9 milionů korun. Firma to vysvětluje hlavně úpravou všech jednotek pro provoz v Polsku, nehodou v Přerově i dalšími investicemi do expanze.

 

Tagy LEO Express
8 komentářů