Leo Express zruší v Pardubickém kraji téměř pětinu spojů

Alstom Lint v barvách Leo Express v Ústí nad Orlicí. Foto: Leo ExpressAlstom Lint v barvách Leo Express v Ústí nad Orlicí. Foto: Leo Express

Kvůli současné situaci nevyjedou ani plánované nostalgické vlaky s parními lokomotivami.

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
paja

Vzdyt psali že na dotovaných linkách budou klidně vozit i vzduch a ani to se jin nevyplatí? Tak pak nevím co chtěj víc.

xyz

Vzhledem k tomu, že (nejen) LeoEx-ova smlouva v Pardubickém kraji je netto (tzn. riziko tržeb nese dopravce), tak odpověď na vaši otázku zní: Ne, nevyplatí.

Jiřík

Paštiky jsou jedna velká nostalgie, netřeba přidávat. Je to specifikum ČR a speciálně kolejovky, že prodělečná soukromá firma dokáže přežít díky dotacím od státu

švestka

Tak prodělečná firma ČD dokáže přežít jenom díky dotacím od státu taky a ještě v takové výši, že LE je proti tomu zadarmo.

xyz

Provozovatelem objednávaných spojů na Orlicku je firma Leo Express Tenders s.r.o., která žádné komerční spoje neprovozuje; a dost možná ani tato firma není prodělečná.

Twix

Na webu LE se zdá, že jízda parního vlaku 17.11. zatím zrušena nebyla, zde se píše že ještě pojede (dole i figuruje termín 28.10.). Když se ale vrátím zpět na obecnou stránku o parním vlaku, píše se že jízdy jsou zrušeny. Tak možná nejprve zrušili jednu a pak druhou – a nebo se tak teorve stane.
https://www.leoexpress.com/cs/kam-jezdime/jizdni-rady/vlak/train-steam-train-orlicko

pozorovatel

Na www stránce spolku provozujícího „ventilovku“ o plánovaných jízdách ( http://www.ventilovka.cz/CZ.plan.jizd.php ) žádné upozornění na zrušení těch parních vlaků také zatím není, ale to je asi jen záležitost včasnosti aktualizace jejího obsahu. Všechno je to jen otázka peněz, protože o tomto víkendu bude například jezdit „Tovačovka“ (byť samozřejmě ne v parní trakci), aniž by to někdo považoval za „epidemicky nebezpečné“ (to by přece musela být zrušena veškerá VHD !!!) – Netolický ale zjevně chce, aby Pardubický kraj pod jeho vedením šetřil (a objednání parního vlaku není úplně laciná záležitost), tak raději nechá ten spolek, aby požadoval od státu (asi však… Číst vice »

xyz

“ aniž by to někdo považoval za „epidemicky nebezpečné“ (to by přece musela být zrušena veškerá VHD !!!)“
Ne.

Ale je logické zrušit spoje výslovně vedené coby „turistické/zvláštní“ nebo také jinak „podněcující zájem o přepravu“.

Tomáš

Díky za info.
Ale ta fotka?

ABC

Do švestek!

švestka

Do slivovice!

Karel

Do insolvence

Spálená tlumivka

Když už, tak jedině do Prahy, do Podolí, do lékárny…

X 1

Do Bohnic. 🙂

M262

Souhlas…..švestky sou taky modrý….jako ČD 🤣

Vnější pozorovatel

Pane Netolicky, kdo se vás ptal jestli se máte starat o neci bezpecnost? Buď je zájem a akci je možné podle predpisu konat(o čemž pochybuju, pokud se dívám do vládou vydaných opatření) a pak ji konam, nebo ji konat nemohu. Starejte se o co máte a o svou bezpecnost ať se každý stará sám taky. Vaše zdůvodnění si lze vysvětlit buď tak, že sám nevíte co platí, tak rikate obecne plky, nebo nevite, co platit bude a to je nas víc, ale Vaše strana sedí ve vládě, tak se poptejte, nebo že nemáte co na práci, když resite v kraji… Číst vice »

-TR-

Tady nejde o povolení či nepovolení akce, tady jde o pud sebezáchovy. Opravdu není dobré v současné situaci cestovat na výlety.

Tomáš

Pan Netolický měl nedávno čest, se ucházet o mou pozornost v rádiu. Rozhodně na mne jeho hlasový projev udělal větší blaho, než Váš psaný text.