Leo Express zruší v Pardubickém kraji téměř pětinu spojů

Alstom Lint v barvách Leo Express v Ústí nad Orlicí. Foto: Leo ExpressAlstom Lint v barvách Leo Express v Ústí nad Orlicí. Foto: Leo Express

Kvůli současné situaci nevyjedou ani plánované nostalgické vlaky s parními lokomotivami.

Kromě Českých drah omezí od pondělí svůj provoz v Pardubickém kraji také společnost Leo Express Tenders. S Pardubickým krajem se dopravce dohodl na redukci zhruba 19 % spojů. České dráhy omezí dopravu o 11 %. Nepojedou ani plánované parní vlaky. Kraj to dnes oznámil v tiskové zprávě.

„Je jasné, že v případě omezování železniční dopravy se bude redukce spojů týkat obou dopravců. S oběma jsme v úzkém kontaktu a vše řešíme tak, aby byla co nejméně omezena dopravní obslužnost lidí do zaměstnání. Proto se primárně jedná o školní, turistické či posilové spoje,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že kromě redukce vlaků budou upraveny provozní doby pokladen, některé budou na dobu platnosti omezení dokonce uzavřeny.

Opatření se dotknou také jízd historických vlaků z České Třebové do Hanušovic. „V letošním roce jsme kvůli první vlně zahájili provoz parních vlaků až na počátku srpna s tím, že využijeme dvou státních svátků v říjnu a listopadu. Bohužel tyto jízdy jsou nyní také zrušené, a to především kvůli tomu, že při obdobném zájmu, jaký byl v létě, bychom nebyli schopni garantovat potřebnou bezpečnost,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Jízdní řády pro vlaky v Pardubickém kraji jsou na stránkách kraje.

Tagy LEO Express Leo Express Tenders Pardubický kraj trať 024 Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr - Štíty
18 komentářů