Leo Express přivezl z Německa motoráky od Transdevu, čeká je bohemizace

Motorové vozy Alstom Lint. Foto: Leo ExpressMotorové vozy Alstom Lint. Foto: Leo Express

Motorové vozy Alstom Lint, které přes rok ukazuje Leo Express jen na vizualizacích, jsou už v Česku. Dopravce je převezl

Motorové vozy Alstom Lint, které přes rok ukazuje Leo Express jen na vizualizacích, jsou už v Česku. Dopravce je převezl z Německa do Hranic na Moravě, kde je čeká modernizace a úprava pro provoz v Česku. Do ostrého provozu se mají dostat za rok. Zatím se nejpravděpodobněji jeví jejich nasazení v Pardubickém a Zlínském kraji.

V Česku je zatím čtrnáct souprav, poslední je ještě v Německu. Leo Express si pronajal čtyři kusy jednovozového motoráku Alstom LINT 27, a 11 kusů dvouvozové jednotky Alstom Lint 41. Dosud jezdily pro dopravce Transdev na tratích Harz-Elbe Express, tedy zejména ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko.

Nyní je čeká bohemizace (například dosazení VZ Mirel), vyvazovací opravy a úpravy interiéru. Ve druhé polovině roku budou Linty k dispozici pro předváděcí a zvláštní jízdy. Od prosince 2019 pak vyjedou do pravidelného provozu, mimo jiné na tratích 024 a 025 v Pardubickém kraji,“ řekl mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík. Úpravy proběhnou ve společnosti ČMŽO-elektronika. Dojde například k výměně podlah nebo instalaci zásuvek.

Zastupitelé v Pardubickém kraji už schválili, že o provozu na tratích 024 a 025 budou jednat jen s Leo Expressem, smlouvu nemají ale ještě jistou. Ostatní vozy chce využít Arriva na tratích ve Zlínském kraji, tam ještě zastupitelé nerozhodli.

Leo Express už na leden chystá první prezentační jízdu na Letohradsko se Stadlerem Flirt, kde chce představit své služby a současně začít i lákat zaměstnance.

Tagy Alstom Lint LEO Express
90 komentářů