Leo Express obnoví provoz vlaků do Polska, od června chce jezdit denně

Jednotka Stadler Flirt. Foto: Leo ExpressJednotka Stadler Flirt. Foto: Leo Express

Dopravní společnost Leo Express obnoví 30. listopadu po téměř dvou měsících železniční spoje z Prahy do Krakova. Víkendový provoz přerušila

Dopravní společnost Leo Express obnoví 30. listopadu po téměř dvou měsících železniční spoje z Prahy do Krakova. Víkendový provoz přerušila 9. října kvůli pracím a s nimi spojeným omezením na polské straně, místo vlaků jezdily z Bohumína do Krakova autobusy. Firma už spustila prodej jízdenek na obnovené železniční spoje.

Vlak Leo Expressu vyjíždí z Prahy v pátek a v neděli v 16:10 a do Krakova dorazí ve 23:25. Zpět z Krakova vyjíždí v sobotu a v pondělí ve 4:53 a v 11:32 zastavuje na hlavním nádraží v Praze. Český dopravce je první a zatím jediný soukromník v osobní dopravě na polských kolejích.

Firma při obnovení provozu kalkuluje mimo jiné se zvýšenou poptávkou během svátků koncem roku. Po nich ovšem nastane 8. ledna další přerušení provozu, vlaky pak znovu vyjedou na krakovskou linku 22. března. Důvodem jsou opět práce na trati.

Leo Express rovněž oznámil, že od 20. června (tedy 11 měsíců od zahájení polské vlakové linky) budou zlato-černé jednotky obsluhovat linku Praha – Krakov každý den. „Nebýt omezení na polských kolejích a prodloužení času jízdy, jezdili bychom každý den již nyní,“ uvedl mluvčí LE Emil Sedlařík.

Leo Express se stále potýká s absencí jedné jednotky. Zrušení některých spojů opětovně prodloužil do 22. listopadu.

Tagy Krakov LEO Express Polsko
18 komentářů