Kvůli vlně bouřek kolaboval provoz na železnici, zastavený provoz zůstává na čtyřech úsecích

Vlak ČD Cargo uvíznul na 4. koridoru. Foto: Správa železnicVlak ČD Cargo uvíznul na 4. koridoru. Foto: Správa železnic

Provoz na trati z Prahy do Českých Budějovic zůstane přerušen do zítřka.

Hasiči Správy železnic museli během včerejšího večera a noci vyjíždět k celkem 54 případům popadaných stromů v kolejišti nebo trakčním vedení. Na řadě míst byl kvůli silným bouřkám na pár hodin preventivně zastaven provoz. Aktuálně nejezdí vlaky na čtyřech místech.

„Vlivem bouřek docházelo také k výpadkům zabezpečovacího zařízení, případně k zaplavení části kolejiště a na některých místech byl z důvodu silného větru provoz zastaven preventivně. Zasaženy byly traťové úseky zejména v Plzeňském, Jihočeském, Středočeském, Pardubickém, Královehradeckém kraji a v kraji Vysočina,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Mezi úseky se zastaveným provozem je koridor z Prahy do Českých Budějovic mezi Chotýčany, Hlubokou nad Vltavou a Nemanicemi. Během včerejšího večera a dále pak i v ranních hodinách zde došlo k pádu většího počtu stromů do kolejiště a trakčního vedení, které je silně poškozeno. „Stromy se již podařilo odklidit, před zahájením opravných prací nyní dochází k vyproštění vlaku ČD Cargo. Následně proběhne oprava trakčního vedení. Obnovení provozu je nyní odhadováno na zítřejší dopoledne,“ dodala Friebová.

Na čtvrtém koridoru je zasažený také úsek mezi Českými Budějovicemi a Včelnou, kde došlo vlivem pádu stromů k poškození trakčního vedení. Oprava zde výhledově potrvá do dnešního poledne.

Na obnovení provozu se kvůli pádu stromů do kolejiště a na trakční vedení pracuje také v úsecích mezi Leštinou u Světlé a Světlou nad Sázavou a mezi Újezdem u Chocně a Čermnou nad Orlicí. „I v těchto případech předpokládáme obnovení provozu během dneška,“ upřesnila Friebová.

Cestující musí kvůli problémům na trati počítat s řadou zpoždění, u mnoha vlaků přes hodinu. Aktuální situaci je možné sledovat v aplikaci GRAPP.

Tagy seznam Správa železnic
90 komentářů