LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Krnov se po čtyřech letech od zahájení dočká zprůjezdnění obchvatu

Stavba obchvatu Krnova. Foto: ŘSDStavba obchvatu Krnova. Foto: ŘSD

Na stavbě probíhají dokončovací práce.

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pepa
Jaaaa

Ta křižovatka se silnicí na Hlubčice bude jednoduchá úrovňová, nebo jak to je?

Pavel III.

Ten začátek obchvatu u Petrova Dolu opravdu zůstane takhle jak zůstane? Tedy s cedulí Krnov v polích 200 metrů před nějakou trochu zástavbou, se semaforem, zástávkou, přechodem atd.? To nikoho nenapadlo vyřešit, nebo na to navazuje nějaký další projekt za 20 let?

Jura

Ale napadlo,lidi z Petrova dolu to pri projednavani prosazovali,pokud mne pamet neklame,proti hovorilo zdrazeni stavby,ochrane pasmo zeleznice a zavodnene podlozi no a v soucasne dobe se snad pripravuje projekt mozne realizace prelozky-no Kocourkov hadra.Takze „obchvat“s prujezdem Krnova, jsem zvedav jak to bude na urovnove krizovatce s Hlubcickou, vjedeme do Krnova za krizovatkou zase vyjedeme.A chudaci ridici z Hlubcicke v patek odpoledne, touhle krizovatkou napric neprojedou.Tam to bude „smrdet“ skaredyma bourackama.

MR21

Zajímala by mě maximální povolená rychlost na obchvatu v úseku křižovatek s Hlubčickou a Petrovickou ulici. Dle mého názoru by zde měli být semafory pro bezpečnější průjezd křižovatkou.

Pepa

Zprůjezdnění se nyní dočká pouze polovina obchvatu Krnova, tzv. severovýchodní obchvat Krnova ve směru od Opavy na Město Albrechtice. Druhá půlka obchvatu, tzv. západní obchvat Krnova, ve směru od Města Albrechtic do Bruntálu, je zatím pouze „na papíře“. Přitom největší objem dopravy je mezi Krnovem a Bruntálem. Viz Krnov – západní obchvat: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/517/infoletak_s45-krnov-zapadni-obchvat.pdf a Stavba západního obchvatu Krnova by měla začít v roce 2027 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stavba-zapadniho-obchvatu-krnova-by-mela-zacit-v-roce-2027-150570 Navíc dokud nebude dostavěn celý obchvat Krnova, nebude povolen průjezd pro mezinárodní nákladní dopravu Petrovickou ulicí v Krnově, částí spojnice mezi českým městem Krnov a polským městem Hlubčice (Głubczyce), viz https://mapy.cz/zakladni?x=17.6965304&y=50.1042053&z=14&q=Petrovick%C3%A1%2C%20Krnov&source=stre&id=81986 A dokud nebude zprůjezdněna… Číst vice »

Tom

Tomáš si myje jen půl hlavy
https://www.youtube.com/watch?v=uPIXs72DBmE

MAt

Tady vás musím opravit ohledně názoru, že největší objem dopravy je mezi Krnovem a Bruntálem. Dle mapy intenzity provozu je tranzit na alce zhruba stejný – mezi 7 a 10k aut denně, přičemž počítám, že poměr přijíždějících a odjíždějících aut z a do Krnova je stejný pro oba tranzitní směry. Nicméně, k poměru přijíždějících a odjíždějících aut neexistují data. Dále obchvat odkloní i tranzit do Hlubčic, což dělá taky několik tisíc aut denně. Dle dat, je jeho vliv na dopravu ve městě více než poloviční i v jeho stávající podobě.

http://scitani2016.rsd.cz/pages/map/default.aspx

Pavel

Březen 2017 – září 2021, to je mazec… Každopádně super pro Krnov.

Pavel

To je tak, když se vybere nejlevnější firma, která se ještě v průběhu stavby dostane do fin. problémů …

Ale furt říkám – nejlevnější a nejdražší nebrat nikdy v žádném odvětví (ani pro soukromé účely)

snad PPP na D4 bude v pohodě, soukromník si svou vlastní stavbu nezkazí

PS: nejsem stejný uživatel, jen shoda jmen 🙂

Vladimír

Je otázkou pokud se PPP nepostaví a nenaplánuje jen na trvanlivost 25 let, 5 let bude v havarijním stavu a pak jej bude stát jako nový vlastník kompletně předělávat jako D1.

Jmeno

PPP se po skonceni spravy soukromnikem odevzdava do spravy statu podle smlouvy v bezvadnem stavu.

Jakub

To jsem zvědavý jako toho docílí 🙂 To bude ještě velká sranda při předávání.

Jiří

Jeden na druhého bude házet špínu.

Jakub

Spíš bych to viděl, že prohlídkáři těsně před důchodem napíšou, že stav mostů je ve stupni I. 🙂 Popřípadě nějaký doplňek smlouvy.
Minimálně se bude muset před předáním udělat nový mostní svršek. Římsy, svodidla, zábradlí, mostní závěry, obrusy atd…

Tonda

firma co dělá max postřiky pod balenou, kdyby to snad z půlky nestavěl Strabag, tak se to staví ještě 5 let, co by jste mohli chtít po firmě s 1 grejdrem a 1 válcem.

Jiří Kocurek

Po 4 letech půl roku zpoždění. To není dobrá vizitka.

Michael

Na dvojce dávali o stavbě největší kontejnerové lodi na světě. Postavili ji jihokorejci za 12 měsíců komplet. V Prostějově je od března zavřený 1 km vypadovky na Přerov, kde měnili jen kanál a šířku vozovky a davali nový povrch. Doteď není stavba hotová, měsíc zpoždění jim zabere uplacani hlíny lopatou v místech najezdu k domum a plknuti a uvalcovani asfaltu nebo dlazby..Zřejmě jinej oddíl…