LOT 3a leaderboard

Krnov se po čtyřech letech od zahájení dočká zprůjezdnění obchvatu

Stavba obchvatu Krnova. Foto: ŘSDStavba obchvatu Krnova. Foto: ŘSD

Na stavbě probíhají dokončovací práce.

Dlouho očekávaná stavba obchvatu silnice I/57 kolem Krnova bude otevřena ve zkušebním provozu během měsíce září. Na stavbě, která začala již v březnu 2017, probíhají již dokončovací práce. Hotovo mělo být původně letos v únoru.

Stavba míří do závěru, i když přesnější termín zahájení zkušebního provozu krnovského obchvatu bude teprve oznámen. Pravděpodobné zkušební zprovoznění hlavní trasy a příslušných sjezdů nastane v průběhu září,“ řekl Miroslav Mazal z týmu komunikace ŘSD.

V Petrovické ulici byla na přelomu července a srpna zahájena pokládka poslední vrstvy asfaltu, asfaltování zahrnovalo rovněž úsek obchvatu mezi ulicí Petrovickou a Hlubčickou. Zhotovitel také dokončí živičné vrstvy k mostu přes Opavici, kudy krátkodobě převede provoz při dokončování obrusných vrstev. Po asfaltování dodavatel začne s dodělávkou dalších prací, zbývá například napojení chodníků a souběžné komunikace s Petrovickou ulicí, kde se s finišem počítá přibližně do měsíce.

Mapa obchvatu Krnova. Foto: ŘSD

Mapa obchvatu Krnova. Foto: ŘSD

Podél hlavní trasy obchvatu rovněž dochází k instalaci svodidel či panelů protihlukových stěn. Na úplném konci brzy otevírané silnice I/57 pak neustává dostavba okružní křižovatky. Ještě v srpnu bude namontováno zábradlí u podchodu v Chomýžské ulici, aby byl oddělen chodník od koryta Ježnického potoka. S finální úpravou přístupových chodníků se počítá až po ukončení pohybu vozidel stavby, termínově práce vychází na říjen. Nejpozději v tomto měsíci dojde také na opravu komunikace u napojení cyklostezky u nemocnice ve směru na Chomýž.

Stavbu severovýchodního obchvatu Krnova zahájilo Ředitelství silnic a dálnic v roce 2017. Podle smlouvy má stát 950 milionů korun bez DPH. Staví jej řecká společnost Aktor ATE v konsorciu se společností Silnice CZ. Osmikilometrový obchvat má ulehčit dopravě v Krnově a zvýšit bezpečnost na silnicích.

Tagy I/57 Krnov obchvat Krnova Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam
18 komentářů