Kremlík náměstkem nebude, řekl Babiš. Havlíček chce výrazně posílit kontrolu nad penězi

Ministr dopravy Karel Havlíček (vpravo) a Andrej Babiš. Foto: Ministerstvo dopravyMinistr dopravy Karel Havlíček (vpravo) a Andrej Babiš. Foto: Ministerstvo dopravy

Již bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík se nestane náměstkem nového ministra Karla Havlíčka. Premiér Andrej Babiš to dnes uvedl při

Zpět na článek
64 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlado

Jak úsměvné je zde číst komentáře nad tématem co je více méně k hovnu. Řeší se nějaký Kremlík, koho ještě před rokem skoro nikdo neznal,pak správně zalezl nejvyššímu do řiti a byl ministrem ,zde neposlechl nejvyššího a chtěl něco dělat sám za sebe ,tak skončil a dnes asi půjde k lopatě ,nebo se bude hlásit na Úřadu práce a vyplnovat formuláře .Ne ten skončí jako právník v nějaké velké firmě ,nebo v nějaké dozorčí radě ,tak co to zde řešit.Jen je zde vidět jak jsou ty papaláši duležití,klidně se obsadí jedním ministrem dva resorty a půjde to ,jasně ,že jo… Číst vice »

Mirvald

Je to tedy binec. Napřed zůstane na ministerstvu, potom nezůstane. Tak ať se novináři domluví. Chudká pan Babiš, když jeho myšlenky pokáždé interpretují jinak. Já si ho vážím.

Generální mandatář

Řekl (napsal) bych to jinak, ale toto je součást kampaně proti našemu úspěšnému a u nás i v cizině respektovanému předsedovi vlády. Kdo zatím stojí, je nasnadě.

Luke

A nestačilo by trošku polevit i v té mediální hysterii převážně se projevující systémem „všechno chceme teď hned„? Svým chováním spousta novinářů v honbě za senzacemi přípomíná spíše malé rozmazlené vzteklé fracky, bez jakéhokoliv náznaku trpělivosti.

Zásadní rozhodnutí je třeba rozmyslet a zvážit různé varianty postupu a to mnohdy racinálně nejde zvládnout během několika minut s mikrofonem pod nosem. Spíše než poctivá a trpělivá seriozní novinařina se zde rozmáhá bulvární hyenismus.

Luke

Tak se podívejte na reakce novináře v situaci, kdy kdokoliv nechce odpovědět vůbec…. obsahově stále dokola opakující se otázky, jen to zkoušející „jinou“ formou, tak aby nějakou odpověď z tázaného vypáčili. V situacích, kdy je zcela logicky zřejmé, že odpověď v dané chvíli známa být prostě nemůže.

Houby kampaň. Babiš je ten poslední, koho bych se já zastával. Ale způsoby fungování „moderní“ novinařiny jsou prostě takové. Chybí jakákoliv soudnost na straně novinářů.

Rossec

On však spoustu věcí sliboval,že zařídí, zajistí, postaví,tohle bude, tamto bude, ono bude teď hned, anebo ve volebním období. A hlavně Vám podobným se musí připomínat, že když v pravé poledne řekne Babiš je půlnoc, tak to není pravda. Je to lhář i k tomu že byl v Stb se veřejně přiznal, tak proč otáčí a zapírá.

eLKá

On nemění názory jako ponožky, ale podle toho, co mu Marek řekne 😉

Brzdič zániku

Doufám, že si děláte srandu a používáte ironii…

Dalibor

Jak popsat můj dojem?
Takto:
https://youtu.be/E-qnaoEeaYY

Generální mandatář

Tak jako to vlastně je. V dnešních novinách píší, že pan Kremlík bude náměstkem. Bude, nebo nebude?

Arimatejsky

Nebude.

Generální mandatář

Proč, když je to v novinách? To máte asi špatné informace.

pozorovatel

Ona třeba taková pozice „poradce ministra“ může být mnohem výhodnější než pozice náměstka nebo sekčního šéfa …

Rossec

Protože estébák Babiš mluví dřív, než Prchal myslí.

Mirvald

Nebo v těch novinách mají špatné informace? Pan předseda vlády snad má jasno. Pan Prchal je někdo z ANO?

jiří

V Babišových novinách mají špatné info, určitě.

Luke

Rád bych viděl všechny ty místní chytráky v pozici ministra při řešení podobných krizových situacích. Babiše nevolím, tak za koho se chystáte kandidovat? Abych věděl, komu to teda mám hodit 😀

Démon

ještě neusedl a … „Jelikož byly staženy námitky proti vydanému územnímu rozhodnutí na akci “D11 1109 Trutnov – st. hranice ČR/Pl”, tak má tato stavba o délce 21,2 km pravomocné územní rozhodnutí. Již jsou hotovy veškeré průzkumy pro DSP, která se již zpracovává a letos budou zahájeny výkupy pozemků“
to je fofr 🙂

Mirvald

Je škoda zbavovat gse scvhopných lidíé. Naprostý binec.

Mirvald

Je škoda zbavovat se schopných lidí.

súdružka Kolesárová

a co s těmi neschopnými a všehoschopnými? 🙂

Dalibor

Neschpní jsou v pohodě. Ta druhá sorta, všehoschopní, to je větší problém!

Jirka

To, že Havliček chce vidět na každou zakázku mi začíná být podezřelé. Jenom aby v tom nebylo něco víc…

xyz

Po 6 letech ve vládě (dříve i jako ministr financí) a po 2 letech premiérování, chce Babiš až teď „výrazně posílit kontrolu nad financemi“. 🙂

Naivka

ANO, makáme!
Sakryš – není to stejné jako za vlády všech těch co zrodili Babiše a ANO 🙂 ?

Vít Jůza

To podle článku nechce Babiš, ale Havlíček.

Dushan

Vy jste zjevně ani nepřečetl nadpis, jen abyste mohl co nejrychleji přispěchat s nějakým blafem proti Babišovi. „Havlíček chce výrazně posílit kontrolu nad penězi“

Vladimír D.

IT zakázka zřejmě není tím hlavním důvodem odvolání pana ministra Kremlíka. Je to jen pověstná poslední kapka. Podle mého je to nezvládnutí celkové situace na železnici, což je politicky háklivé. Na drahách vznikl trvale neudržitelný chaos, kdy se vymklo z ruky vše co mohlo. Podobné se zdá být i na samotném MD. Hlavně bych ale upozornil, že státní zakázky tvorby informačních systémů jsou v podstatě tunely pro odliv peněz od státu do soukromých kapes. Je to vidět z toho, že vytvoření pomalu půlmiliardového informačního systému je schopno provést několik informatiků a programátorů během víkendu, a za hubičku. Uvidíme ještě zda… Číst vice »

Arimatejsky

Na železnici byl nepořádek vždy s tím nemá Kremlik nic společného, důvodem odvolání je špatné PR které Kremlik dělal Babišovi, což si ten na začátku volební kampaně nemůže dovolit. ČD zajímají minoritu voličů.

eLKá

Ono jde spíš o to, že díky panu Vondráčkovi se tato IT zakázka stala tak profláknutou, že to premiér musel nějak viditelně řešit. A odvolání ministra je dostatečně rychlé viditelné, aby odvedlo pozornost lidu od meritu věci. Marek P. zjevně stačil před pátkem premiérovi vysvětlit, že dosazení pana Kremlíka na místo politického náměstka (stejně, jako práce na sloučení ministerstev) by nebylo vnímáno voliči ANO pozitivně, takže nic z toho, co vycházelo premiérovi z úst celý týden dnes již neplatí, ale což. Teď se jen těším na výsledky Hackathonu a držím tomu palce. Dalším počinem může být IT v MPSV a… Číst vice »

Luke

No uvidíme, jak spolehlivý ten Vondráčkův software bude. Na vyprodukovaný kód, jeho bezpečnost a škálovatelnost jsem opravdu zvědavý 😀

eLKá

Tak můžete testovat 😉

Hezky česky

Potom co neprošel špionážní web na občany ČR s databází značek, platebních karet, automatizací pokut s názvem eshop na dálniční známky, tak se jede už x-té kolo zametání věci pod koberec. A Ti kdo se na tomto podíleli jsou likvidování, enem STB hlava zůstává – škatule, škatule, chaos, hlavně mlhu.
PS: Asi je situace státního rozpočtu vážnější než 100 mld. sekera na letošní rok, výběry daní za leden asi jsou dost slabé… Myslím, že padáky letos dostane rekordní množství státního aparátu napříč sektory – ne že by mi to jako vadilo.

Melichar

Ministr „Prostě mlask“. Minimálně 2x ve větě „prostě“, 1x mlasknutí. Se nedá poslouchat.

Démon

Chtěl bych vidět vás 🙂

Alex

Takovýho humbuku kvůli smlouvě za 0,4 miliardy podepsané bez výběrka. Ale že na Dopravním podniku analogicky podepisují bez výběrka smlouvu za 14 miliard nikomu žíly netrhá 😀

Honza D.

Rozhodně netvrdím že na DPP je vše v pořádku, ale reko starých vozu z Mytišči (že kterých zbylo jen „železo“) prováděla právě Škodovka a stejně tak i výrobu tramvají 15T, kde se na starších vozech bude dosazovat klimatizace. Kdo jiný by to měl dělat když ne výrobce? Pokud by mi na dvoře stala škodovka, určitě nepojedu na servis do Renaultu ani k Fiatu.

Alex

A T3jky snad u DPP taky servisuje ČKD? 😀 Jde o to, jak se to nastaví a tady se schválně přihrává kšeft „výrobci“, který ale fakticky jen osadil a pozapojoval komponenty různých svých subdodavatelů.

Honza D.

Jenže T3 a 15T je trochu jinačí level, to je jako srovnávat Octavii že šedesátek a současnou Octavií.

Alex

Kvůli výměně oleje v současné Octavii ale také nemusím nutně jezdit do autorizovaného servisu výrobce, ale můžu využít služeb alternativních opravců.

dopravák

Výměna oleje je ovšem spíše jen něco jako větší údržba (pro kterou má DPP vlastní ÚD), ne jako rozsáhlá rekonstrukce spojená s modernizací vozidla, nemyslíte?

Alex

Smlouva je na kompletní údržbu (servis), ne na nějakou modernizaci.

XXXD

Tramvaje T3 jsou trochu jiný případ. Jednak vzniky v jiné době, navíc jsou to relativně primitivní stroje a DPP už s nimi má roky zkušeností.

Melichar

Ministr „Prostě mlask“. 2x ve větě „prostě“, 1x mlasknutí. Se nedá poslouchat.

Andrej

To sú kotrmelce. Prchal sa celkom zapotil, ale niečo nakoniec zosmolil.

Vyše 6 rokov máte ministerstvo dopravy plne pod svojou kontrolou, a až teraz sa ide posilovať kontrola nad peniazmi? Čiže doteraz bola nedostaotočná? Pod vašim dlhodobým vedením? A čo tak aj posilniť výstavbu infraštruktúry? Na to sa už rezignovalo?

Hen ten oný

„Na nádraží se kradlo vždycky a bude se krást dál. Jinak to nejde.“

eLKá

Marek umí, o tom není sporu. A tento týden se moc asi nevyspal.

náhodný kolemjdoucí

Soudruzi, žádná měnová reforma nebude.
Za měsíc přijde s tím, že provizorium skončilo a že nový ministr dopravy bude Witowski. 😀

Hen ten oný

Nebo poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Helena (Ur)Válková. 😀

Honza D.

Burešovi pohunci sedí na netu a monitorují reakce, v tomto případě byly silně negativní. 400M že státního rozpočtu má náčelník Kampáň Účelofka někde mezi nohama a zády, tady jde hlavně o pozitivní obraz před kobliháři a hlasy do dalšího voleb. Co víc k tomu dodat.

náhodný kolemjdoucí

V tom případě asi monitorují i tuto diskuzi. Copak jim vzkážeme? Připomíná mi to četné historky, jak se nadávalo tomu, kdo zrovna odposlouchával telefon či četl cizí dopisy…

Honza D.

Třeba že Andy je paroháč? 😀😀😀

Honza D.

P.S. o tom si povídají i ptáci co už dávno odtáhli do teplých krajin.

Cestující LBC MHD

To je jak Rosalinda (Mexická telenovela). Ty dějové zvraty jsou fenomenální.

Chytrý za 2

To jsem sice řek´ ale to jsem se splet. 😃

Kubrt

Moje malá dcera říká, když si něco rozmyslí, že se přeřekla.

Vladimír D.

Doprava je resort ne pro jednoho, ale pro dva ministry. Přeju panu Havlíčkovi aby se v tom neutopil. Mám dokonce mnohdy obavu o jeho zdraví. To co všechno dělá, to je zápřah. Nedá se to tak dělat dlouho.

Hen ten oný

„U radarů jsme chybovali“, přiznal ministr obrany Metnar a propustil úředníka. Otázka je, jestli „chybovat“ je synonymem pro pohou neschopnost nebo úmyslný (řízený) podvod, implikující zahájení činnosti orgánů činných v trestním řízení.

BND30

To jako jeden pro směr tam a druhý pro směr zpátky ? 🙂

BND30

Pan prezident pronesl, že názory nemění jen blbec…tak asi nechtěl být za blbce…

Hen ten oný

No co se týče toho Peroutky, je překvapivě konzistentní….. 🙂