Královéhradecký kraj mění od pondělí jízdní řády, nejvíce úprav je na Trutnovsku

Motorový vůz 843.017 v Ostroměři. Foto: Jan Sůra /Zdopravy.czMotorový vůz 843.017 v Ostroměři. Foto: Jan Sůra /Zdopravy.cz

Spěšné vlaky nově zastaví ve volanovské průmyslové zóně.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filip

No já hlavně doufám, že na Sp Náchod-Choceň vrátí ty soupravy, které jezdily do letošního prosince. To, co tam jezdí teď, je několik kroků zpět. Nevidím jediný přínos té změny.

A taky by bylo fajn, kdyby osobáky Dobruška-Opočno jezdily od/ke každému spěšnému vlaku.

M152

Rakve jsou ve smlouvě, takže na hydry mimo mimořádností můžete zapomenout. Kraj to tak chce.

Filip

Tak stížnost jsem už napsal. Nevím, tím vlakem jsem jel a byli jsme dva, kteří se vlakového personálu ptali, co to jako je a byli ochotni si stěžovat na kraji. Když je po pět stupňů, neteče tam voda na záchodech (což je v době covidu fakt super… a taky nechápu, jak v 21. století může vyjet na koleje vůz, kde neteče voda), když si na ten záchod sednete, táhne vám na zadek, kola se ukládají i v prostoru pro cestující a zabírají jim místa, nelogické členění vagónu na tři „kupé“.. hlavně že si kraj může odškrtnout další linku, která je… Číst vice »

švarc

ty vlaky Opočno – Dobruška se určitě neplánují, to jsem kdysi řešil s lidmi z kraje, zajíždějí tam autobusy, které vše lépe obslouží.

Josef Král

Proč tak brzy po novém JŘ? Byl zde snad nějaký proces připomínkování.

M152

Nestavěla současná 1819 ve Volanově v nějakém dřívějším grafikonu?

milan

Ano, stavěla. Dohledal jsem, že v návrhu JŘ 2022 byl průjezd. A od začátku JŘ 2022 se začalo projíždět. Tipnul bych si že si někdo stěžoval a tak se urychleně začalo zase stavět. Oni lidi na návrhy jř asi moc nekoukají

Daniel Jablonecký

Lidi ne, ale obce by měly.

A O

V HK je jedno kdy se na něj podíváte. Můžete klidně 3 měsíce před změnou a z Kraje přijde odpověď přesně týden před změnou.
Vlastní zkušenost.

A O

On spíš nekouká kraj na připomínky. Na mou reagovali pouhý týden před změnou, ačkoliv jsem jí poslal začátkem září a 3x urgoval.

švarc

To je tedy změn, 2 posuny spojů a 2 spoje nově zastavují na jedné zástavce, přidán jeden spoj. To se tady musí psát o takových maličkostech.

Ale že Icom v Pee kraji nevypravuje denně okolo 20 až 30 spojů, to se zde nenapíše.

Kubrt

Se to nenapíše. Můžeš to napsat, pokud to zvládneš.

Miroslav Zikmund

Od 10.1. jsou změny i na 230 a 231 ….

Přelepkář

Nicméně se týkají pouze změny čísla Sp 1819

Přelepkář

Přelepky ke změně jsou již k dispozici na http://prelepky.wz.cz

Gwann

ty wogo, on někdo zohledil začátky a konce směn. to je na šampíčko….

Systémový specialista

Proč se musí kvůli přidanému zastavení měnit číslo vlaku? 🤔

Hans

Asi je to administrativně jednoduší a rychlejší

Poutník99

Prý aby strojvedoucí zaznamenali změnu…

Milan

Protože Správa železnic.

Miroslav Zikmund

Viděl jste americký film SÍŤ se Sandrou Bullock ? Tak tam hledejte odpověď … Vlak 1802 (a podobně další) je veden v kursbuchu ve stejných časech jako „víkendový“ Sp 1530 který ve Volanově zastavuje (už to je samo o sobě postavené na palici). 1530 ovšem jede do Kolína, 1802 končí v Chlumci, takže jednoduchá řešení zrušit 1802 a vést denně 1530 z hlediska výpočetní techniky nelze … Prostě ta data se někde ukládají a do dat vlaku 1802 nelze doplnit zastavení ve Volanově … a PC systém není tak dokonalý, aby dokázal rozlišit … to umí lidský mozek pouhým pohledem… Číst vice »

babilon

Zřejmě nějaké nové pravidlo SŽ, že když se dva vlaky liší v sebemenším detailu, tak nemohou mít stejné číslo. K dokonalosti dovedeno na trati 236, kde se číslo vlaku mění podle toho, jestli jede nějaký vlak v protisměru.

55p

Podobně to je i na trati 229 JHMD, ale ne důsledně.

Miroslav Zikmund

Patrně proto, že z hlediska křižování na D3 tam jiné pořadí vjezdu vlaků nebo něco podobného …. pohled do kursbuchu neobjasní, proč jsou podvojné Rožmberky …

-MS-

Protože víkendové staví v Ražicích (190) a kladivové ne, v pracovních dnech je přestup ve Strakonicích na Sp Strakonice – Tábor a o víkendu jezdí jen Os Ražice – Tábor