LOT 3a leaderboard

Královéhradecký dopravní podnik mění stejnokroje, testovalo je třináct řidičů a řidiček

Nové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Hradce Králové. Foto: DPmHKNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Hradce Králové. Foto: DPmHK

Dopravce za nové uniformy zaplatí 3,1 milionu korun.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Prazak

Ale jo, do 60. let by se takové oblečky docela hodily. Jen ten odstín vypadá, jako když bílou košili vybereš s barevným prádlem.

LiborV

Odstín košil se trochu podobá uniformám v PMDP. A to konkrétně u řidičů autobusů. Základem všech uniforem v tamním DP je šedá doplněná o proužku dle jednotlivých dopravních prostředků (červená pro řidiče autobusů, žlutá pro řidiče tramvají a zelené pro obsluhu trolejbusů). Oproti Plzni, nebo Brnu mi však přijde kolekce oděvních součástí v Hradci přijde velmi chudá. Zde tisková zpráva uvádí 11 oděvních součástí, některé dopravní podniky jich mají v repertoáru i kolem 40, 45 kusů. Nejsem si jistý jestli se do počtu 11 oděvních součástí vejde bunda pro chladnější počasí, polotrička s límečkem, tříčtvrteční kalhoty na léto, případně svetr.… Číst vice »

CDP

Tak snad to nedopadne jako u SŽ, kde nové uniformy sedí pouze extrémně hubeným lidem a lidé od běžné váhy se do střihu nevejdou.

milan

To by v tom byl čert, aby u té organizace kterou jmenuje fungovalo něco hned na poprvé. Za tichého souhlasu odporového zřícení alkoholiků a jiných podobných institucí si za všechno mohou zaměstnanci sami, protože se neumějí změřit. Co na tom, že se někdo sakra nabalil a obslužný personál bude v reálném provozu za ještě větší chudáky než dnes. Když se kdysi místo smysluplného znaku na služební čepici objevila zlatá elipsa odkazující na portýra z nějakého jihoamerického bordelu, čekalo se, že prestiž zaměstnance nemůže hlouběji klesnout, ale současný model překal nejčernější představy. Za 1500kč čepice s papírovým kšiltem s jen na… Číst vice »

LiborV

Zdá se, že při vypisování výběrového řízení u SŽ nikdo nespolupracoval na tvorbě zadání se zaměstnanci z provozu. Pokud zaměstnanec vykonává část své práce veku, tak potřebuje kvalitní součásti uniformy. Jednak kousky, které perfektně sají pot, obstojnou výbavu když prší a ideálně s takovým počtem bytelných kapes, aby bylo po ruce co zaměstnanec pro práci potřebuje. Zažil jsem situaci kdy zaměstnavatel nakoupil kolegyním velmi pohodlné a snad i hezké oblečení. Jenže kdo zapomněl na kapsy. Většina modelů žádnou kapsu neměla a ty co je měly, tak se kolegyním po několika měsícům trhaly. A kolik bylo z nejvyššího vedení halasu a… Číst vice »

CDP

Je vidět že mínusáři, vědí kulové, ale jasný názor.

Karl vB

Škoda, že nejsou uvedeny podrobnosti o složení materiálu na košile a kalhoty/ sukně. Kromě vizuální podoby považuji za důležité jak příjemné bude nošení v horku, nebo zimě. Někdy to požadavek na nízkou pořizovací cenu může zabít.

LiborV

Rozumím vám. Proto si například zaměstnanci u DP Brno vyžádali od zaměstnavatele, aby v aktuální kolekci uniforem byly i kousky jako je funkční tričko, které dobře odsává pot, opravdu nepromokavá bunda s kapucí apod. Tuším, že tehdy požadovali i to, aby na alespoň 1 typu trička a bundy byly reflexní prvky. To samozřejmě zajistilo vyšší náklady na ošacení 1 zaměstnance než v Hradci Králové. Z fotek není moc poznat, zda zaměstnavatel bral v potaz potřeby svých zaměstnanců. Nebo, zda je zjišťoval.

Ludwig

Konečně někdo pochopi, že stejnokroj nemusí být vojenská uniforma, která se nedá nosit. Toto se mi líbí a přeji, ať se i příjemně nosí…

Kernteriér

Proč mi to jen připomíná starší oblečení pracovníků McDonald’s?
A nemožnost volby mezi košilí a (polo)trikem by mi asi taky dost vadila.

Peeetr

Jasně McDonald’s 🙂 Já si říkal, že je to nějaké povědomé.

Martin

Nejvíc se mi líbí ta věta „… vhodnost pro všechny věkové i hmotnostní kategorie …“, což se moc pěkně píše ale špatně provádí. A konkrétně u toho McD s tím mají velké zkušenosti. Přeju ať se v tom moc dobře jezdí, u nás máme nové pracovní oblečení asi třetí rok a největším pokrokem bylo zavedení letních a zimních kalhot a bund … .