Královéhradecká jižní spojka: Dokumentaci pro územní rozhodnutí zpracuje AFRY

Pohled od pardubické tratě ve směru budoucí jižní spojky. Pramen: ŘSD, dokumentace EIAPohled od pardubické tratě ve směru budoucí jižní spojky. Pramen: ŘSD, dokumentace EIA

Zahájení realizace se podle dokumentace EIA předpokládá v roce 2027 a uvedení do provozu v roce 2030.

Zpět na článek
25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Nechtělo by to místo OKček MUKčka, Antone Pavloviči? 😉

NorgHK

Naprosto zbytečná silnice, ostatně zastupitelé HK jsou experti na dopravu, stačí jet okolo Auparku. Připomíná mi to projekt UFO v městských lesích, kdy hlavním účelem bylo utratit peníze. Ani toto nemá žádnou přidanou hodnotu, navíc ta okružní křižovatka na hradubické, to musel vymyslet „odborník“. Měl by být povolán k navrácení kulatého razítka.

Petrolhead

Největší nesmysl, co jsem viděl. Kruháč na hradubický je zločin

Kluk z Pankráce

Ten kruháč je hodně hustej..

Pavel Mauric

Naprosto zbytečná stavba. Současná D35 od D11 po Opatovice bude bohatě stačit.

ABCD

Pokud to chápe správně tak existuje v rámci územního plánování Hradce Králové záměr tuto trasu prodloužit východním směrem mostem přes Labe do oblasti fakultní nemocnice, Třebše , Moravského přeměstí, Nového Hradce atd. Viz https://www.hradeckralove.org/assets/File.ashx?id_org=4687&id_dokumenty=59537 Tak by došlo k napojení této části HK na D11 a D35 (ve směru na Jičín Liberec). Pak je tu ještě jedna zajímavá otázka, v rámci D35 byl původně plánován sjezd Bukovina nad Labem. Důvodem zrušení byly finanční náklady, normy atd. Vážným důvodem bylo také to, že by to zvyšovalo dopravu ve Vysoké nad Labem ( D35 – Jihovýchodní část HK). Otázkou je, pokud by to… Číst vice »

yxc

Plán na přemostění přes už řeku padnul, to by šlo akorát z aktuálního dotačního programu na Hradubickou aglomeraci, ale město to nemělo připravené a dopředuto vzdalo. Není tam totiž žádná komunikace ve vlastnictví ŘSD, tak že by to neměl kdo zaplatit. Město samo na to nemá. Už i tenhle úsek je z hlediska ŘSD k ničemu ale nějak se politicky dohodli, že to stát zatáhne. Bez pokračování přes řeku je to jen městská komunikace, co zajistí rozvoj okolí. 4pruh je zbytečný. Narozdíl od severní tangenty, kde by byl žádoucí. To přemostění přes řeku má zajistit tzv. Jižní propojení, což je… Číst vice »

ABCD

Díky. Teď jak to píšete mám pocit, že jsem to již četl/slyšel (a asi zapomněl). Ta fakultní nemocnice je takový „zajímavý“ dopravní cíl, ale rozumím tomu, že náklady na most hrají zásadní roli a nezbývá než se spokojit s Gočárovým okruhem.
Jestli se nepletu, tak i křižovatka Mileta a lavírování mezi MUK a úrovňovou křižovatkou v tom hraje roli (myšleno má vliv na dopravu jako celek v této oblasti).

jj23

To je super, ale proč jsou na čtyřpruhu ty kruháče do pr…?! Z muk na kruháč, pak muk a další dva kruháče. Pochopil bych kdyby byla muk s I/37, ale ta random muk kukleny mezi třema kruháčema je fakt vtipná…

Michal

Tohle taky nechápu. Dalo se přece od západní I/11 protahnout 4pruh bezkolizně jako 110tka až na Hradubickou a odbocně pokračovat jako pokračování 4pruhu směr Podzámčí a zároveň protáhnout 4 pruhy kolem nemocnice po estakádě a náspu až před Vysokou. Čímž by Rašínovka v přímém směru končila na kruhovém objezdu pod „D311″u Tesca.

Jiří Kocurek

Taky to nechápu, vlevo dva pruhy na mostě šly, vpravo (Temešvár) nikoliv. A to je odbočení do nějaké budoucí zástavby, což poněkud sráží funkci kruháče, který je vhodný pro případ, že je intenzita provozu ze všech směrů přibližně stejná.
Plus teda chybějící most pro směr Hradec – Pardubice. Tohle není jednička někde v polích.
Obvykle s kruháčem nemám problém, ale tady?

Kebab

Doufám, že tenhle paskvil vznikne co nejpozději, ideálně vůbec. Kruhák na Hradubické mezi stávající MÚK může vymyslet jen chorý mozek.

Luboš Beneš

Spojka mezi D11 a hradubickou existuje již několik let a jmenuje se D35.Pravda je to asi 5km za Hradcem.

Míla

K čemu je v polích ten kruháč Temešvár?

Couler

S touhle podobou jde pravděpodobně o největší paskvil navržený za poslední léta v celém Česku. Potřeba je spíš pokračování přes řeku a hlavně MÚK s I/37 a ne kruháč. Na opačném konci stojí dálniční čtyřlístek na D11, abyste se po něm ze všech směrů dostali pohodlně … opět na kruháč. Velebnosti jdu blejt.

Martin

„jde pravděpodobně o největší paskvil navržený za poslední léta v celém Česku“. Nedávno byl otevřen kruháč na D55 exit 35 – Napajedla – to je paskvil, který jen tak něco nepřekoná 🙂

Jarda Š.

Ale to je provizorium, že tam sjíždí doprava ve směru na Uh. Hradiště od Hulína i od Zlína, což kruhák ucpává. Za rok se má stavět nový most přes Moravu, který by měl výrazně pomoci.

Maršál

Už jsem při pohledu na titulní fotku s kolejemi měl skoro radost, že se konečně udělá nějaká spojka železniční. Ale po rozkliknutí článku jsem zase zpátky na zemi, spojky se holt budou dělat už jenom silniční a na železnici jako klasicky prdíme.

***** Petr

Ne moc využívaná jednokolejná spojka je už z Opatovic

Jiří Kocurek

Tahle spojka se má postavit? https://mapy.cz/s/punagecuda

Czhunter

Zaujalo mě to číslo 30 000 aut denně.
Stejné číslo bylo i u sjezdu Liberec/Jablonec a nedávno ještě u nějaké silnice.
Skoro jako by to byla taková silniční konstanta …

Jiří Kocurek

Zhruba tak nějak. Je to hranice kapacity dvoujpruhu.

M a R

Hradec by teď potřeboval hlavně severní tangentu od ČKD za Nepasice

yxc

Tohle bude největší zásek pro dopravu v Hradci. Umístit okružní křižovatku na 4 pruhovou hradubickou s tím, že ve směru na Prahu, PCE, OL , Brno a Ostravu bude mít je jeden pruh je zločin. Zvlášť když obě obchodní zóny hned vedle mají vlastní mimoúrovňové křižovatky.

***** Petr

Taky mě to zaujalo a ještě prostor co zabere křižovatka na Pardubické u Volva , resp i ta v poli u St. Březhradu na cestě , kde se dvě auta pomalu nevyhnou a u jižního ramene je rybník . Snad bude po otevření dálnic okolo tak velký úbytek tranzitu , že ta hradubická vyjde. Nicméně ti co to osobákem objížděli na Vysokou ten provoz mohou doplnit a bude to zasekané stále stejně.