Kraj Vysočina objedná u Railway Capital vlaky na lokálce do Jemnice

Trať Moravské Budějovice - Jemnice. Zdroj: Railway CapitalTrať Moravské Budějovice - Jemnice. Zdroj: Railway Capital

Svého času (2010) byla lokálka Moravské Budějovice – Jemnice určena k prodeji či zrušení jako nepotřebná, po letech skomírání ale

Svého času (2010) byla lokálka Moravské Budějovice – Jemnice určena k prodeji či zrušení jako nepotřebná, po letech skomírání ale příští rok výrazně ožije. Kraj Vysočina se zde rozhodl po sedmi letech znovu objednat dopravu, a to o víkendech a svátcích v období od Velikonoc do začátku listopadu. Informaci jako první přinesl Občasník.eu.

V rámci doplňkové dopravy se jeví provoz drážní dopravy na trati č. 243 jako účelné objednat,“ píše se v materiálu pro radu kraje, který jinak pro každodenní obsluhu Jemnice spoléhá na autobusy. Kraj volil dopravce mezi třemi společnostmi, nakonec jako nejvýhodnější vybral nabídku firmy Railway Capital Jana Šatavy. Ta má s lokálkou bohaté zkušenosti, neboť zde o letních prázdninách v sobotu a neděli jezdila na objednávku obce Jemnice a Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. To trať zřejmě zachránilo.

Člověk je vždy rád, když se na nějakou trať vrací veřejná pravidelná doprava, a to tak, jak to má být, tedy v objednávce kraje,“ řekl deníku Zdopravy.cz Šatava. První sezona nezačne hned o Velikonocích, nýbrž až se změnou jízdního řádu 10. června.

Jízdní řád 2018 Moravské Budějovice - Jemnice Pramen: Kraj Vysočina

Jízdní řád 2018 Moravské Budějovice – Jemnice
Pramen: Kraj Vysočina

Tagy Jemnice Kraj Vysočina Moravské Budějovice Railway Capital
11 komentářů