Co mají společného Mochov a Jemnice? Oživenou lokálku a motorák v retro kabátě

Motorák řady 810 KŽC Doprava. Autor: KŽC DopravaMotorák řady 810 KŽC Doprava. Autor: KŽC Doprava

Přelom března a dubna letos přináší oživení dvou málem zaniklých lokálek. Už dnes na trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí

Přelom března a dubna letos přináší oživení dvou málem zaniklých lokálek. Už dnes na trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí vyjíždí motorák společnosti Railway Capital, který si po letech objednal kraj Vysočina. „Spojení bude zajišťovat vůz řady 810 v retro nátěru,“ sdělil deníku Zdopravy.cz šéf RC Jan Šatava.

Jízdní řád tratě Moravské Budějovice - Jemnice.

Jízdní řád tratě Moravské Budějovice – Jemnice.

Vlaky zde budou jezdit od Velikonoc do začátku listopadu vždy o víkendech a svátcích. Tři páry vlaků denně doplní o letních prázdninách čtvrtý pár výletních vlaků na objednávku obce Jemnice a Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. Ten rovněž zajistí firma Railway Capital. S lokálkou má bohaté zkušenosti, neboť zde v minulých letech o letních prázdninách v sobotu a neděli jezdila právě na objednávku Jemnice a spolku. To trať, která byla koncem roku 2010 určena ke zrušení, zřejmě zachránilo.

Zatímco v Jemnici jde především o turisty, ve středních Čechách sází kraj na každodenní dojíždění do Prahy. Proto po Velikonocích probudí ze spánku po více než 11 letech od projetí posledního pravidelného vlaku čtyřkilometrovou lokálku Mochov – Čelákovice. Od 3. dubna zde bude zavedena nová regionální linka S24, kterou bude na objednávku kraje zajišťovat společnost KŽC Doprava.

Jízdní řád tratě Čelákovice - Mochov.

Jízdní řád tratě Čelákovice – Mochov.

Vlaky budou jezdit ve všedních dnech v každém směru šestkrát. I KŽC Doprava tu počítá s „osmsetdesítkou“ v obnoveném původním kabátě. „Nově dojedete z Mochova až do centra Prahy na Masarykovo nádraží za 38 minut,“ popsal krajský radní pro dopravu František Petrtýl. „Není o čem diskutovat. Je to rychlejší než cesta autem do centra Prahy a také rychlejší než cesta autobusem a metrem přes Černý Most. Vlaky tady na čas jednoznačně vítězí,“ dodal.

Tagy Jemnice KŽC Doprava Mochov Railway Capital
10 komentářů