Koridor u Bezpráví hodinu stál kvůli stržené troleji

Výstavba odbočky Bezpráví. Foto: Michal Gregor / Wikimedia CommonsVýstavba odbočky Bezpráví. Foto: Michal Gregor / Wikimedia Commons

Vlaky nabírají hodinová zpoždění.

Cestující na hlavním koridoru z Prahy do České Třebové musejí dnes odpoledne počítat se zpožděním i v řádu hodin. Od 12:30 do zhruba 13:30 byl v úseku Choceň – Ústí nad Orlicí přerušen provoz kvůli poškození trakčního vedení nákladním vlakem.

Správa železnic ve své provozní aplikaci GRAPP uvádí termín obnovení provozu v 15:28, ve 13:30 začaly úsekem projíždět první vlaky. Rekordmanem ve zpoždění je zatím vlak EC 220 Valašský expres, který už na české území přijel ze Slovenska o více než hodinu později, než stanovuje jízdní řád. V době publikace textu stál v Ústí nad Orlicí čekající na obnovení provozu se zpožděním 148 minut.

K události došlo v úseku, který prochází rozsáhlou opravou a není ho možné prakticky jakkoliv objet po jiné trati. Jde o několikátý případ, kdy zde provoz zkolaboval kvůli stržené troleji.

Odbočka Bezpráví vznikla na konci loňského roku, díky tomu už není nutné kvůli pracím na rekonstrukci trati vylučovat jednu kolej v celém úseku mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí. Vždy na jednu stranu od nové odbočky může zůstat zachovaný dvoukolejný provoz. Díky tomu se v místě zjednodušila organizace dopravy během stavby a zlepšila se plynulost průjezdu vlaků touto částí koridoru. Celá rekonstrukce jednoho z posledních nemodernizovaných úseků má skončit v roce 2023.

Tagy porucha trakčního vedení Správa železnic výluka Bezpráví
81 komentářů