Korean Air se vrací do Prahy, létat bude jednou týdně

Boeing 787 Dreamliner společnosti Korean Air v Praze. Foto: Michael HolečekBoeing 787 Dreamliner společnosti Korean Air v Praze. Foto: Michael Holeček

Korean Air nasadí na obnovenou linku Boeing 787-9. Praha je mezi pěti destinacemi v Evropě, kam se jihokorejský dopravce vrací.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
beija

Když se v ICN nechytne smogová situace, tak je to velmi příjemné velkoměsto..

Janina

Podle mě začátek zase odloží, poptávka musí být blízko nuly.

eLKá

Jestli mají poptávku na 15% loňského stavu, tak ten Dreamliner bude létat plny.

Janina

Tak byla bych ráda, kdyby se vaše predikce naplnila, letiště potřebuje každého cestujícího. Ale pesimismus si zatím nechám.

eLKá

Tak skoro 50 milionova zeme a Praha je tam mezi TOP5 turistickými destinacemi. A dvě další z této TOP5 (USA a lidová Čína) aktuálně vypadly.
Korejci dělali velkou většinu na vsech letech ICN-PRG (celkem 8 tydne?), takze ten jediný od srpna vnímám jako rozumný start.

Lukáš

Jenže loni to byli transfer cestující do austrálie/na zéland, letos je to díky síti KE spíš point2point.

Janina

Nemá ČSA ještě pořád codeshare s KE? Pak by tu mohli přestoupit dál do Evropy. Co jsem viděla čísla za červen, tak přes 10% všech cestujících na Ruzyni tady v Praze pouze přestupovalo. Na Prahu nezvykle vysoké číslo.

Lukáš

V Galileu ty codeshare jsou, ale nejsou k prodeji a v amadeu nejsou vůbec..

Janina

Tak to je promrhaná příležitost. V době hodně omezených přímých letů Evropa-Asie by se ta linka takhle třeba dala udržet a možná i 2 rotace týdně přes léto, pokud by to sloužilo hlavně na cestu dál na západ. Poptávka P2P ČR-Korea je podle mého titěrná, třeba u nás ve firmě jsou služebky kamkoli do Asie od ledna tabu a konec v nedohlednu.

Lukáš

Ale prekvapilo me, ze ICN-PRG je na 21AUG relativne plny, nebo alespon podle dostupnosti v Y uz byly dostupne jen myslim 3 RBD (s tim ze v M bylo poslednich 6 mist, C mela dostupne jeste 4RBD ze 6, vcetne nejlevnejsiho Z). Otazkou je, nakolik plne to bude na dalsi lety, jestli prvni let nepobira jeste lidi co se po asii zapomneli.. Na zpatek uz to bylo volnejsi, Y RBD asi 6 dostupnych s neurcenym poctem mist..

eLKá

Tak kam mají chudáci Korejci na dovolenou, že… 😉

Janina

Nemyslím si, že tuto linku budou používat korejští turisté mířící do ČR. ČR je v Koreji stále oficiálně nedoporučená destinace, což například znamená, že pojišťovny poskytující cestovní pojištění v případě nemoci/úrazu jim nic neproplatí. Podle mě teď budou cestovat pouze lidé s rodinnými vazbami v druhé zemi, za prací nebo studiem.

GPGP

Lepší bude až Korean opět nasadí královnu nebes B 747 – 8 🙂

Lukáš

Ten šrot už se v Praze neobjeví..

Janina

Teoreticky by mohl v případě, pokud by podstatně zvedla poptávka po cargu. 747 toho uveze fakt hodně.

J.R.

Tvrdit o 5 let starém letadle, že je to šrot… hmmm pán je expert 😀

Luděk

Asi netuší, že je tam ta osmička.

beedat

Dobrá zpráva!