LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Kontrola: Západoevropští řidiči kamionů neplní povinnosti, které prosadili

Kamiony, dálnice, ilustrační foto. Pramen: MDČRKamiony, dálnice, ilustrační foto. Pramen: MDČR

Ministerstvo dopravy po necelém roce opět zorganizovalo kontrolu zahraničních kamionů. Zaměřilo se na dokumenty, které od loňského dubna musejí mít

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Liberal shark

Vynikajici akce s predvidatelnym vysledkem. Pri jednani bych klidne pouzil vyrazy jako protekcionismus, diskriminace a rasismus.

železničář v důchodu

Předpokládám, že tím předvídatelným výsledkem myslíte, že MD ČR sice má k dispozici „zjištění“, ale výsledek (= zjednání nápravy) bude stejně (jako obvykle) ve stylu „skutek utek“.

Jiří

P. Šindeláři, jak dopadlo těch 151 řidičů, kteří neměli povinné dokumenty? Dostali pokutu, nepustili je přes hranice…?
A ta kontrola probíhá jen jednou ročně? V průběhu roku se to nekontroluje? A pokud ano, je někde dohledatelná statistika? Možná byste si ji mohl od PČR vyžádat.
Děkuji

Liberal shark

Vynikajici akce s predvidatelnym vysledkem. Pri jednani bych klidne pouzil vyrazy jako protekcionismus, diskriminace a rasismus.

MildaIV

Mě by zajímalo, kteří čeští europoslanci na zasedání chyběli. Protože jediná věc, kterou múžu udělat, je tyhle poslance příště nevolit.

K.S.

Na toto se asi GDPR nevztahuje a půjde to dohledat někde na stránkách EP.

K čemu máme vlastně ČT, Primu a Novu, co dělá iHned? Reportují o Kalouskovi ve špitále, kdo měl extra velký vrh štěňat, tvoří memy kořenových vězňů, ale co dělají naši europoslanci, to ne. Celé to končí občasným vysíláním převzatého pořadu Deutsche Welle.

zesp

Neřešte tady pořád, jestli je to či ono napsáno gramaticky správně, o tom diskutujte na nějakých webech, které jsou na to zaměřeny. Pro mě je zásadní, že se dozvím na jednom místě informace z oblasti dopravy a nemusím nic složitě vyhledávat. Takže pánové, dobrá práce, a těch nešťastníků, co stále něco kritizují v oblasti gramatiky, či stylizace textu si nevšímejte…

Petr.R

myslím, že jsou to čeští řidiči co mají máslo na hlavě, třeba umí gramatiku, ale to je asi vše a tohle dobrýho člověka nikdy neudělá a je to tady i poznat, jsou podráždění a neumí diskutovat o problému. Vždyt oni nevědí co je to šlapka, jak se přepíná tchg, magnet, schránka, žlutý kolečko atd.

Pavels

Když si ve své soukromé korespondenci bude psát věty typu „Moje nejmylovanější holubyčko“ tak to jen a jen váš problém. Když se snažíte o novinařinu a przníte český jazyk tak je to přinejmenším ostuda. A zaměňovat řidiče a dopravce, no tak to už raději nebudu podruhé komentovat.

Petr.R

nevím, ale asi neděláte v dopravě, jen v telefonu na předním místě mám asi 6 čísel na dopravce, ale oni dělají i řidiče sobě, tak vlastně jsou dopravci-řidiči.

Pavels

Mohu se zeptat na jména těch řidičů, kteří ty povinnosti prosadili? Zlobte se na mne jak chcete, ale ten nadpis je vhodný do Blesku a ne na seriozní server.

David

Ale tohle JE takovy poloseriozni server plny preklepu a nesmyslu. Mam ho rad, ale jazykova stranka je jeho velikou slabinou.

K.S.

GDPR 🙂

Jinak podle mne je to relativně jasné, Západoevropší řidiči jako skupina tlačili na politiky aby byla zavedena pravidla, která sami nedodržují.

Pavels

Co to je za blábol? Jaci řidiči? To je záležitost západoevropských dopravců a řidiči s tím mají společného jen to, že jsou u těchto dopravců zaměstnání.

K.S.

A mají jistě své profesní organizace, možná odbory a ty, pokud se tak nějak pamatuji, pěly unisono s dopravci. A zatímco pár spedičních firem pošlou politici o kelu snadno, no zkoušejte to s řidiči.