egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Konec stávek v Air France? Nový šéf se dohodl s odboráři, mzdy navýší zpětně

Letadla skupiny Air France - KLM. Foto: www.airfranceklmgroup.com
Letadla skupiny Air France - KLM. Foto: www.airfranceklmgroup.com

Po mnoha měsících marného vyjednávání a řadě stávek se situace mezi odboráři a vedením společnosti AirFrance-KLM uklidnila. Obě strany dnes podepsaly kolektivní smlouvu. Provoz firmy by tak neměly alespoň několik měsíců narušovat stávky, jako tomu bylo celý letošní rok.

Dohodu oznámila aerolinka v tiskové zprávě.  Podle ní stoupnou platy zpětně k 1. lednu 2018 o dvě procenta, další dvě procenta dostanou zaměstnanci přidáno v lednu příštího roku. Ještě na jaře chtěli zaměstnanci přidat šest procent.

Jde o první úspěch Benjamina Smitha, který do horkého křesla šéfa aerolinky usedl letos v srpnu. Stal se prvním cizincem v historii, který vede francouzského národního dopravce. Jeho předchůdce Jean-Marc Janaillac skončil kvůli tomu, že odmítal přistoupit na požadavky odborářů. Odboráři nejprve uvedli, že cizince ve vedení aerolinky nechtějí.

Je to dohoda, která zajišťuje aerolinkám možnost posunout se dál. Zajistí další úspěch pro naše značky,“ komentoval Smith.

Teoreticky by Air France měla mít klidný rok: podle tiskové zprávy další vyjednávání o mzdách nastanou až v říjnu příštího roku. Firma nedávno uvedla, že jen letos ji stávky stály 300 milionů eur.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas

Další důkaz toho, že odbory mají smysl.

Skippy

Docela me pobavilo: „Provoz firmy by tak neměly alespoň několik měsíců narušovat stávky….“. Slibujeme, ze cele dlouhe 2 mesice nebudeme stavkovat. Pak uz si neco vymyslime abychom mohli stavkovat a nemuseli pracovat.

dvojiteF

No veď sa mi aj zdalo že ceny leteniek AF skokovo dosť narástli..:)