cargo

Konec hlášení na poslední chvíli, cestující se nástupiště dozví půl hodiny předem

Ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářIlustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Správa železniční dopravní cesty s příchodem září změnila kritizovanou praxi na pražském hlavním nádraží, kdy se cestující dozvídali číslo nástupiště

Správa železniční dopravní cesty s příchodem září změnila kritizovanou praxi na pražském hlavním nádraží, kdy se cestující dozvídali číslo nástupiště často jen několik minut před odjezdem.

Nově bude informace na tabulích s odjezdy uvedena už půlhodiny před odjezdem příslušného vlaku. „Přínos tohoto opatření spatřujeme především ve skutečnosti, že cestující budou mít dostatek času se beze spěchu dostavit ke správnému nástupišti a pohodlně nastoupit do svého vlakového spoje,“ uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Z nádraží by tak měly zmizet obrázky zmatkujících turistů, jak nervozně klopýtají se svými kufry k nástupišti na poslední chvíli. Takový obrázek byl častý například u lineckých expresů, kde server Zdopravy.cz naměřil v polovině srpna pouhých sedm minut mezi zveřejněním čísla nástupiště a odjezdem. Už v pátek to byla zmíněná půlhodina.

Novinka ale není úplně bez háčků. Cestující se může dostat na své nástupiště v době, kdy zde ještě bude přistaven jiný vlak. „Cestující by se tedy před nástupem do vlaku měli ujistit, že skutečně nastupují do správného spoje. Informace o tom, kam který vlak jede, jsou standardně vyznačeny v informačních rámečcích přímo na dveřích nebo boku skříně železničního vozu,“ doplnil Illiaš.

Tagy hlavní nádraží SŽDC
11 komentářů