Komplikace pro drážní personál. Na testy pro neočkované se dlouho čeká. Hrozí nevyjetí vlaků, varují odbory

Stanoviště strojvedoucího v řídícím voze. Pramen: Škoda TransportationStanoviště strojvedoucího v řídícím voze. Pramen: Škoda Transportation

Podle odborářů by pomohlo uznávání antigenních testů.

Zpět na článek
204 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Osobně si myslím že kdyby zaměstnavatel dál každému zaměstnanci příspěvek za očkování aspoň 5000 Kč, tak by teď neřešil problém s PCR testama… Ať se jedná o firu, nebo údržbu vozů a souprav. Každý by to teď hodnotil jinak…

Arnošt

Když dá zaměstnavatel příspěvek za očkování, budou nejvíc řvát neočkovaní odboráři věřící kravinám z facebooku, že je to diskriminace. Tak funguje dnešní svět, tak jste si to udělali.

Michal

Dělám u dráhy skoro 3 roky a to co je a není diskriminace moc dobře vím… A spíše mám pocit že lidi v karanténě hloupnou, a když někteří věří kecum na fb tak se nedivím že někteří tvrdí že svět je placatý…

Jenda-71

Tady se to zase zvrhlo. Nechcete se vrátit k železnici? Celý den hustě sněží …..

xyz

Však pokud se zde o tom (+ s tím spjatými vysokými zpožděními) objeví článek, dá se diskutovat i o tom.

Tím se ale nevylučuje diskuse k tomuto článku.

xyz

V plné nahotě se projevuje nesmyslnost tohoto opatření – v situaci, kdy i očkovaní mohou být nakaženi či nakazit jiného. Reálně nejde o „zajištění bezinfekčnosti“, ale leda tak o záměrné znepříjemnění života neočkovaným (a to byť s vysokou hladinou protilátek po covidu prodělaném před 6+ měsíci).

O. K., něco jiného by to bylo, pokud by vakcína zajišťovala tzv. slizniční imunitu, což se ale neděje.

On první

V zásadě máte pravdu, je někde potvrzeno jaká hladina protilátek je dostatečně vysoká, aby stačila? Po očkování jsou protilátky zpravidla výrazně vyšší než po prodělání.

xyz

A pokud někomu po očkování z různých důvodů protilátky nevzniknou, tak se to nějak „řeší“? Ale kdepak (aneb když dva dělají totéž…). A to pomíjím, že „motivací“ k třetí dávce je právě to, že po půlroce od druhého vpichu už protilátky těm lidem výrazněji poklesly. Ale i pokud pominu případ lidí s eventuálními protihlátkami, tak pořád platí to, co jsem napsal – tzn. že v situaci, kdy i očkovaný člověk může nemoc „chytit“ či nakazit jiného, nedává smysl ten dvojaký stav, že i pro vstup na pracoviště musejí být neočkovaní testováni, zato očkovaní ne. Buď tedy ať to neplatí pro… Číst vice »

Arnošt

To se zase vyrojilo odborníků na epidemiologii a virologii ze školy života – je jich teď i tady za korunu kornout…

Miroslav Zikmund

Jenže na „Potěmkinovu bezinfekčnost“ neboli moderní pohádku „Císařovy nové šaty“ přistoupila „celé Evropa + další země“.

Přitom žáček základní školy ví, že bezinfekčnost a očkování nejsou synonyma ….

Petr Šťástka

No vida, už i na drážním webu lomcuni emoce očkovaní/neočkovaní a lidi se mydlí..
A ještě do toho šikovně zamíchat ortodoxní odboráře z OSŽ a je článek s diskusi na pátek jak vyšitej.

Jandera

když tu čtu ty vyhrocené komentáře, říkám si , zda by to bývalo nebylo lepší ,,,,

Vapch

Ono by stačilo nehledat za každou cenu konfrontaci a problémy, jak to novináře učí snad už na fakultě. Uvědomujete si, že za mnoha problémy této doby stojí tzv. strážci svobody – tedy novináři? Kdybyste raději hledali řešení, namísto „zabýváním se problémy“, věřím že by animozity, stresu a vzájemné nenávisti bylo mnohem méně

Axel

Připojím se ke kritice zprávy… A to že zpráva mlčí o dlouhodobé přípravě na další vlnu čínského viru… Podobně jako Zuzana Kubátová ze SeznamZpravy uvádí že kandidát na ministra pan Michalík byl neúspěšný, proto že dokud byl čas, tak si neudělal domácí úkoly (odkaz je dole) …. tak podobně pan Sůra mlčí o tom, co udělal zaměstnavatel pro své odborníky aby byli zdraví, např. úpravou jídelníčku, např. častější přílohy ve formě zelí nebo jiného přírodního zdroje vitamínů… A kritiku na pana Sůru píšu proto, že mlčí přestože on sám aktivně šel příkladem jak pečovat o své zdraví = viz jeho… Číst vice »

Nebel A.

Samozřejmě. To každému novináři vyhovuje. Konflikt se obvykle rovná vyšší návštěvnost a té se obvykle rovná vyšší příjem. Na konfliktech je novinařina postavena. A navíc taková diskuze pod článkem… Ale abych se autora zastal, je to pořád lepší než číst články od typických novinářů – absolventů FF. 😉

Nebel A.

Asi je zbytečné dále to hrotit a přiznávám, že jsem byl vůči vám mírně nespravedlivý. Nicméně bylo to míněno spíše jako hyperbola. V novinařině jsem působil po dobu studia a vím, že stejnou skutečnost je možno jednak podat tak, že z objektu uděláte pitomce, druhak je možné vyrobit text způsobem, že objekt vyjde jako vítěz. Dnešní novinařina jsou víceméně subjektivní komentáře.

Karensky

Honzo proč se při pátku rozčilovat? Uvařte si grog, dejte nohy na stůl, pusťte si třeba nějaký film.
Obecně se přece dalo čekat, že podobné téma zavání ostřejší diskusí….

Pako

Změny ve způsobu testování, konec úhrad a nízká kapacita testování vehnaly tisíce netestovaných a netestovanými nakažených lidí do nemocnic. Otázkou je, jaký byl záměr tohoto kroku?

xyz

Deklarovaným záměrem byla „motivace“ dosud neočkovaných, aby se nechali „dobrovolně“ naočkovat.

Jandera

prosím všechny očkované i neočkované, aby se ráčili zklidnit a vzali rozum do hrsti – ten malý kousek selského rozumu, co máte v makovičkách – – – nenechme se štěpit do skupin, které pak ti vych…í štvou proti sobě
přitom je to tak jednoduchá, kdo věří očkování, nechť se očkuje, kdo ne nechť se neočkuje a kdo náhodou umře, dobře mu tak…

Pako

V současní době je nálož viru v populaci tak vysoká, že množství nakažených očkovaných převyšuje množství nakažených neočkovaných. Očkované však nikdo netestuje a odskáčeme to všichni.

***** Petr

A když očkované nikdo netestuje jak jsi došel k závěru že očkovaných nakažených je víc.
Co ovšem spočítat lze je počet nakažených neočkovaných v nemocnici a tam se to s tvým přáním neztotožňuje

Jandera

tento názor (jakkoliv je to brutální offtopic) je samozřejmě zcela relevantní, proto buďte chlap s gulama a neschovávejte se za „všechny“ – – buď se chcete očkovat nebo ne – zcela na vás, a jestli máte strach zatlučte si okna fošnama nikam nelezte a spěte ve sklepě

Miroslav Zikmund

Tak to běžte říci soudružce Svrčinové a jejích kolegyň, které ty nesmysly vymýšlejí a ještě chodí kontrolovat ….

Paolo

Nepomohla by vynimka- aby sa uznaval antigen , ale ak by sa strojvodcovia zaockovali a chovali zodpovedne k sebe aj okoliu… ano covid mozes dostat ale mas vyssi predpoklad, ze neskoncis v krematoriu… a vyhovorka nebudem si pchat chemikalie a experimentalna vakcina si nezasluzi velky komentar… co viac clovek potrebuje k vakcine ktorou sa ockuje vo vyse 180 statoch… a chemia? Na JIp ked ta uvedu do umeleho spanku na 2-4 tyzdne a tazkosti budes mat aj potom … alebo ked troska prehanas s pivom pripadne jes OL vyrobky ako E ckova bomba a to nikoho netrapi. Vyznam ockovania sa… Číst vice »

Ryk Mat

Vážení očkovaní a naprosto nevážení antivaxeři. Vy všichni totálně ignorujete skutečnou příčinu problému a to je „odpočinek” mezi směnami mimo domov a obecně nelidské, v podstatě otrocké pracovní podmínky provozních zaměstnanců železnice. Náprava musí začít právě u výjimek z pracovněprávní legislativy, kterými jsou strojvedoucí a další provozní zaměstnanci doslova terorizováni.

Jsksk

Přečetl jsem první větu a dál už od tebe radši nic.

Ryk Mat

Spletl jste se. Já komunistou nikdy nebyl. Tykáte mi omylem.

Miroslav Zikmund

Tykali si i soudruzi jsoucí „pouze“ v ROH … s rudou knížkou to nemělo nic společného …

David

V pořádku pane Ryk Mat – pak ale platí následující: Vážení očkovaní a neočkovaní, jste ochotní se stěhovat za prací ? Jestliže ano a to ve větším počtu, tak se v nějakém rozumně dlouhém období dá část noclehů odstranit. Jestliže ne, tak se noclehy odstranit nedají. I Vy si jistě dokážete odpovědět na tuhle otázku, vždyť je všeobecně známé, že čisši se neradi stěhují.

Kuzma

To se teda budu muset třikrát týdně stěhovat a pokaždý do jinýho města podle toho, kde mi končí šichta.
Vy jste teda hlava, pane vachmajstr !

xyz

A neočkované neantivaxery ignorujete ve svém oslovení proč?

(např. lidi s vysokou hladinou protilátek byť po více než půlroce po prodělání covidu)

watslaw

Původní přispěvatel je evidentně z kategorie „kdo není s námi, je proti nám“, takže každý, kdo nechce povinně očkovat každého včetně nemluvňat každého půl roku, je pro něj antivaxer.

lopata

dobytek neockovanej zase je kvuli nemu nouzak a tak se nikam nesmi hlavne si dete demonstrovat stejne vas je malo jen delate problemy

Jiří Kocurek

Jóóo poslušní Němci… akorát tam teď mají nejvíc nových případů za ceou dobu. https://www.google.com/search?&q=covid+n%C4%9Bmecko

Je to tam hezky stát od státu i s odkazem na zdrojová data.

Paolo

Ano ale pozri si umrtnost a pocet ludi na 100 000 obyvatelov a nevyberaj si selektivne data..

Frantík

Není nouzový stav náhodou kvůli nařízení vlády?

Martin

Zase další kobliha…

Jenisej

Koukám, že kdo chce psa bít a vyvolavat paniku,důvod si najde, že pane Vokoune.. Na na tuto situaci existuje jednoduché řešení. Očkování turnus, neočkovaní letmo.

Jiří Kocurek

Neočkovaní na denní směnu, nástup a konec tak, aby nemuseli spát na ubytovně. Zápůjčka mezi ČD a ČDC… no prostě mít krizový plán. Nejen kvůli COVIDu.

Jsksk

Zápůjčka mezi ČD a ČDC není možná z důvodu rozdílných předpisů

Potulný wechtr

A jak to dělají v Rakousku u ÖBB? Tam to jde.

Miroslav Zikmund

Strojvedoucí jsou zaměstnanci dceřinné společnosti TRAKCE, která zajišťuje vozbu jak pro Pesonenverkehr, tak Cargo …

Apollo17

A nejen předpisů. Řídit Regionovu,Pantera , Ešus, Sharka, atd.. moc lidí od Carga nebude umět. Při rozdělení tato vozidla nejezdila. I Esa WTB jsou úplně jiná, podobně u obyčejných je již vozba s ovládáním dveří vozů v režimu TB 0, nebo SSOD, překlenutí záchranné brzdy.

xyz

Proč by nemohli spát na ubytovně? Vždyť je to celé nesmysl – ani očkovaní nejsou chráněni před infekcí, stejně tak mohou infikovat jiné.

Miroslav Zikmund

Dutá hlava vymyslela problém ….

Miroslav Zikmund

A se štiplístky jak ?

Mirvald

Věřím, že zákazníci případné odřeknutí vlaků přijmou s pochopením. Situace je mimořádná, ukazuje se, že i osobní status „naočkovaný“ s časem pomíjí (viz mediálně usilovně vysvětlovaná nutnost třetí a dalších dávek). Přitom se zdá, že doba přetrvávajícího účinku vakcin se v průběhu epidemie krátí. Určit, jaký přestupek nebo trestný čin spáchali neočkovaní svou neúčastí na vakcinaci také není právě snadné, i když věřím, že to nějaká instituce brzo stanovit dokáže. Zaměstnavatelé účast v očkování svým zaměstnancům nenařídili, místodržitelství také dosud nestanovilo očkovací povinnost, přestože k ní brzo pravděpodobně sáhne. Za takových okolností nelze než doufat v toleranci P.T. zákaznictva. Jsem… Číst vice »

Jiří Kocurek

Stanovit jakého tresného činu se dopustila skupina lidí… podle zákona, který v té době platný nebyl? To si představujete právní stát nějak divně.

Paolo

Mne sa obcas nepodaria tiez prispevky, ale toto je vyssi level na toto nemam

Miroslav Zikmund

Není-li očkování povinné, tak se TČ nelze dopustit …
Nicméně lze vyslovit názor, že v intencích § 101 zák. práce a následujících by mohl zaměstnavatel očkování vyžadovat a neočkovaným zaměstnancům neumožnit přístup na pracoviště – neplacené volno … se všemi ekonomickými dopady (placení sociálního a zdravotního z vlastní kapsy, krácení nároku na dovolenou). Nicméně tohle je na podrobnou právní analýzu, resp. soudní přezkum postižených ….

Armando Andreoli

Sám jsem se nechal očkovat, protože jsem si tím ušetřil právě tyto starosti s přeshraničním provozem bzw. ubytováním v hotelích. Vedlejší účinky vakcíny jsem nezaznamenal, ale nějaký mimořádný efekt očkování také neočekávám. Prostě až to přijde, tak to přijde. Řada mých blízkých očkování odmítá, proto je však nebudu odsuzovat a nebudu požadovat, aby hradili ze svého případnou léčbu. Tato pandemie zanechává v lidech daleko horší následky, než je případná hospitalizace či smrt. Udavačství a vzájemná nevraživost změnila lidi k nepoznání. Není svoboda v zemi, ve které je člověk nucen k ochraně vlastního zdraví..

Lumiere

Nesvádějme všechno na covid. Udavačství tady bylo vždycky, covid jen práskačům rozšířil možnosti. A využili toho hned, už při prvním lockdownu vloni na jaře se policisté chytali za hlavu, že je obtěžují udavači, co hlásí, že viděli souseda bez roušky na zahradě nebo na balkóně.

Bedřich

Neočkovaná svoloč se opět předvedla a opět stížila život nám ostatním zodpovědným. Však ono i na vás dojde a dostanete rozum, ovšem za jakou cenu…

Jiří Kocurek

A jak je možné, že to chytili již očkovaní? Taky svoloč?!

Bedřich

A kolik jich bylo? Třicet tisíc? Ještě že nejste doktor, aspoň teda doufám že nejste doktor.

Jiří Kocurek

Třicet tisíc? To není zrovna malá chybovost na plošné odsouzeni, žejo?

Bedřich

Dokažte mi, že se za den nakazí třicet tisíc očkovaných, kteří na víc budou mít těžký průběh.

xyz

Číslo není přesně dohledatelné kvůli tomu, že bezpříznakoví očkovaní se obvykle netestují.

Mirvald

To jsou lidé pomýlení desinformacemi. Tyto spoluobčany je třeba proškolit a převychovat. Nová doba žádá nové činy!

Potulný wechtr

🙂

vašek

Za cenu že nebudeme mít dlouhodobé vedlejší účinky narozdíl od pokusných morčat.

Bedřich

A jaké to jsou? Já na sobě nic zvláštního nepociťuju. Vy jste evidentně odborník na vakcíny z Vysoké školy života, ale já radši věřím skutečným odborníkům, ti vakcíny doporučují.

Potulný wechtr

Vedlejší účinky taky nepociťuji. Roentgenové oči jsou super.
Ale nebaví mě každý měsíc chodit do T-mobile na aktualizaci 5G. A u policajtů se prej objevili jedinci co mají jedenáct prstů.
🙂

xyz

Tak např. u ženy z mojí bezprostřední blízkosti to byla několikaměsíční značná ztráta citu v levé ruce, do které vakcína šla.

(byť pravda, naštěstí je to menšinový jev, ale neplatí, že riziko je nulové)

urma

a vážně za to mohlo očkování?
mě třeba nestojí čůrak ale to není očkováním stačí si vzít zázračnou pilulku a je to v pohodě

Leinad

Dneska v 9:50 jsem si objednal termín na PCR ve 14:40 a bylo ještě hodně volných termínů, první v 10:00.

Jiří

Podstatné je, kdy budete mít výsledek.

Lada

Ano, tohle je v tomto za situace, kdy jediný uznávaný test platí 72 hodin, přičemž na výsledek se může čekat 48 hodin, asi největší problém

Jiří Kocurek

A ten nesmí být doručen později než po x hodinách, jinak to bylo celé k ničemu.

Leinad

Mail a SMS z laborky stejný den 21:49, express jsem neplatil.
Ofiko PDF na uzisu nějak kolem 23.

Miroslav Zikmund

A kde …

Leina

V Praze.

basteilubbe

Ehm. Vůbec nejvíc by pomohlo, kdyby se dotyční naočkovali, že? Ale protože jsme národem absolventů vysoké školy života, momentálně v oborech epidemiologie a virologie, vyřeší to až povinné očkování.

Leinad

Jsou i lékaři, kteří nejsou přesvědčení o nutnosti očkovat lidi s protilátkami či buněčnou imunitou. Byl sledován i pokles protilátek po aplikaci očkování (pro felčara kontraindikace autoimunitní onemocnění, ale pro politika je holt očkování povinnost).
Byly i případy, kdy očkovaný nakazil očkovaného, takže i lékaři nechtějí brát očkování jako bezinfekčnost.

Jiří Kocurek

Inu papír je duležitější než přítomnost protilátek. Akorát očkování se dělá právě proto, aby se vyvolala přítomnost protilátek. Tudíž logicky by úspěšný test na protilátky měl platit stejně jako očkování.
A tohle popisuje, jak klesá účinnost vakcíny: https://www.science.org/doi/10.1126/science.abm0620#F1

Geralt

Překvapuje mně že česká vláda náklady na testování hodila na firmy. V drtivé většině zemí je to tak že kdo se nenchá očkovat (zdarma), ten se bude testovat na vlastní náklady.

Arnošt

Neměl by to platit zaměstnavatel, ale zaměstnanec. Ale ono je to zase spíš natažená ruka ČD, aby jim stát „přisypal“.

Originální jméno

Rád bych připomněl, že očkování je zdarma

Tady na Moravě

Rád bych připomněl, že je dobrovolné.

mgr.pavel

Ano, ale ten, kdo jej neabsolvuje, by měl nést následky.

Tady na Moravě

Vy asi nechápete význam slova dobrovolnost, že?

ABC

asi jako dobrovolnost vstupu do SSM/KSČ

Lukáš F.

To je typické. Chceme svobodu, ale chraň bůh, abychom museli nést i nějakou zodpovědnost za svá rozhodnutí.

Miroslav Zikmund

Chápeme, ale tak jako má někdo právo se neočkovat, tak jiný – očkovaný – má právo nestýkat se s neočkovaným ….
Nepovinnosti se očkovat odpovídá nepovinnosti očkovaného stýkat se s neočkovaným …
Každému právu jednoho odpovídá právo jiného .. podobně v případě „nepovinnosti“ …

Tady na Moravě

Proč by se očkovaný měl bát neočkovaného?

Martin2

Velmi gruluji, právě jsi získal papíry na hlavu.

Výkolejka

Kvůli jinemu nazoru?

Tady na Moravě

Bullshit není názor. Bullshit je bullshit.
Také můžu mít názor, že tráva by měla být modrá a lidi by měli chodit po rukou.

Martin2

Já mám nést následky? Jaké. Useknout ruku? Sebrat barák? Zastřelit? Haló, budíček.

Bedřich

Další nekňuba co obdivuje Landu, Volného, Tesaře a jiné blázny. Ponesete následky zdravotní a ne lehké, ale když je vám milejší hrát si na disidenta tak budiž.

Jiří Kocurek

Přát někomu trvalé poškození zdraví za jiný názor?

Bedřich

Nikomu nic zlého nepřeji, jen konstatuju co se mu může stát. Vyvádí tady jako ďas že mu budou brát barák přitom mu hrozí těžký covid.
Tak to zase nepřekrucujte.

xyz

Nechápu z čeho jste vyvodil, že p. Martin2 obdivuje Landu či Volného.

Martin2

Soudruhu, brání ti snad někdo se nechat očkovat?

Leinad

A kdo jej absolvuje, tak také?

Anonym ze severu

Cože?

Bedřich

Moraváci zase budou dělat jenom potíže, já to věděl.

Jiří Kocurek

A vy někomu vyčítejte Landu.

Bedřich

Já narozdíl od něj nejsem nacista takže to vyčítat můžu.

Dash9

To znamená, že za tu experimentální očkovací látku stát dodavatelům nic neplatí a i ti lidé v očkovacích centrech to dělají zadarmo čistě na bázi altruismu?

Lukáš F.

Ano. Stejně jako PCR a antigenní testy, které jak známo, veřejné zdravotnictví vůbec nic nestojí.

***** Petr

Není to experimentální látka .

rozinka

Zdarma? Oni nám ty očkovací firmy dovážejí vakciny zdarma jako charitu?

Michal

Nevyjetí vlaků hrozí vždy, vzhledem k technickému stavu souprav.

Zapa

A něco k tématu?

Martin2

Ty testy by měl samozřejmě proplatit agent Bureš a zpívajíci Ken Vojtěch. Bylo to jejich rozhodnutí.

Bedřich

Testy by měl proplatit Martin2 když je líný nechat se očkovat.

Jiří Kocurek

Slovo kontraindikace je asi příliš složité, což?

Bedřich

Není ale sem se nehodí. Vy jste další doktor amatér.

Karensky

Očkování je nepovinné, na druhou stranu vznikají vícenáklady u neočkovaných. Teď je samozřejmě otázka zda tyto náklady má hradit ten kdo se odmítl očkovat, zaměstnavatel a nebo stát? Protože díky nařízením vlády vlády jsou tito lidé aktuálně postaveni do pozice méněcenných což asi není )plně v pořádku. Nechci řešit proč se někdo rozhodl neočkovat, sám jsem a bez problémů. Je to rozhodnutí každého z nás. Pravděpodobně se naprostá většina neočkovaných nakazí a prodělá lehčí průběh. Ta menšina co bude mít těžký průběh toho buď bude litovat když přežije, a nebo to už bude jedno. V každém případě riskují asi víc… Číst vice »

Tady na Morave

To neni otazka. Je samozrejme, ze náklady ma nest ten, ktery podminil urcitou cinnost splnenim dobrovolneho ukonu.
Tedy MZCR

Karensky

OK, tady souhlasím. Mám podobný názor. Ovšem poněkud komplikovanější odpověď je v civilní rovině – zde mi ta samá nařízení do značné míry také omezují soukromý život, přestože jak bylo zmíněno jde o dobrovolné očkování.
Pro mne očkování nepředstavuje problém, vždy to byl způsob jak cestovat a chránit se. I před Covid 19 bylo běžné se před cestou nechat očkovat proti nemocem obvyklým v cílové destinaci.

Jiří Kocurek

No ale svádět omezení do 1000 lidí na akci na ty neočkované to zrvona moc velký smysl nedává. Obzvlášť když se ví, že účinnost vakcíny není ani 90 %.

Bedřich

Co navrhujete pane doktore, odborníku? Jíst cibuli či odčervovací přípravek pro koně? Nebo snad dokonce přechlastat covid pravou slivovicí? Je mi vás líto.

Miroslav Zikmund

Vy jste viděl, že covid přežije koupel ve 40 % alkoholu, když v sajrajtu používaném v dezinfekci k likvidaci viru na tlapkách je ho mizivá koncentrace …

Karensky

Nemyslím si, že zrovna u tohoto omezení půjde o neočkované. Obecně je zde nepříznivá situace s ohledem na výskyt vysoce nakažlivé choroby. A proto opatření – jaká to je už na jiný komentář.
Nikdy jsem neřekl, že schvaluji kroky naší vlády. Obecně jsem spíše zklamaný, a hlavně přístupem EU. Přesně tahle situace volá po sjednocení postupů. Samozřejmě ne do detailů s ohledem na možnosti každé země a její nastavené postupy atd…..ale obecně podle mě EU právě v době Covidu prokázala značnou neschopnost. O naší vládnoucí garnituře s mikromakromanagerem v čele raději pomlčím zcela

Miroslav Zikmund

Jakékoli číslo omezující počet osob – hospoda jednou 4, pak 6, které není podrobně a věcně odůvodněno smysl nedává.
Na základě jaké vědecké studie je 999 / 1000 nerizikových, ale 1000 + 1 jsou rizikoví ….
Podobně minulý limit 100 bez slintáku na ksichtu, 100 + 1 nasadit slinták – vzniklo riziko > jeden libovolný odejde = 100 > riziko zaniklo > sundat slintáky …
Tyto číselné hodnoty jsou vycucány z prstu …

Vbb

Když chci být řidičem třeba taxíku nebo rozvážkového auta, tak musím mít řidičák. Řidičák se sice dělá dobrovolně, ale je nutnou podmínkou k tomu, abych řidiče mohl dělat. Myslíte, že mi nějaká rozvážková firma nebo stát (jakožto vydavatel zákona, který požaduje pro řízení auta řidičák) proplatí autoškolu?

Zrzek

A víte, že stát platí řidičské průkazy skrze úřad práce.

***** Petr

Tak zrovna ČD zoho za svou existenci taktéž moc nevdělaly talže de fakto jejich fungování platí stát. Navíc uŘP se jedná o rekvalifikaci

Zrzek

A ty inzeráty pojďte jezdit k nám, zaplatíme vám rozšíření na C+E, D jsou asi sci-fi. Zdarnym příkladem je Arriva.

***** Petr

Pokud to platí firma tak to máš většinou jako benefit nebo formu rozšíření kvalifikace a upisuješ se na cca dva roky. A i ten lokální distributor může proplatit autoškolu , Vbb to pochopí 🙂

Miroslav Zikmund

ÚP platil rekvalifikace na pokladní, štiplístky …

Vbb

Každému?

Tady na Moravě

Zde se dostáváme do roviny toho, jestli být někde ubytován je výsada nebo právo. Zatím u všech podobných služeb jako ubytování, maloobchodní prodej, apod. platilo, že k tomuto není potřeba žádného zvláštního povolení a nikdo nesmí být na základě žádné skutečnosti diskriminován. Tedy je to právo. Pokud tedy dochází k tomu, že nyní přístup ke službě podmiňujeme splněním dobrovolného lékařského úkonu, pak to musí být zdůvodněno a musí být dána alternativa. Zdůvodněním je pandemie, alternativou je test. Pokud to tedy nařizuje stát, pak by měl učinit veškeré kroky k tomu, aby i neočkovaní měli co nejjednodušší přístup ke splnění podmínek,… Číst vice »

Jiří Kocurek

To je dost blbý příklad. Po silnici totiž můžete jezdit na bicyklu i bez řidičáku, vstup na silnici není omezen neřidičům.
Řidičák opravňuje k něčemu navíc, ne ke vstupu do vozovky.

Vbb

Vzhledem k tomu, že řešíme větu „Je samozrejme, ze náklady ma nest ten, ktery podminil urcitou cinnost splnenim dobrovolneho ukonu.“, tak zcela mimo je váš komentář o vstupu na silnici.
„Stát“ podmínil řízení auta vlastnictvím řidičáku. O vstupu na vozovku se nebavíme.

HOCKEY

Vicenaklady by mel platit ten, kdo ockovani odmita. A to vcetne pripadne hospitalizace na JIP pri onemocneni na Covid.
Stat ti dal moznost se zdarma chranit…
Tento postup byl zaveden v Singapuru.

Tady na Morave

„Tlusti lide by si meli platit lecbu rakoviny streva, cukrovky, infarktu…
Lenosi by si meli platit problemy s pateri…“

Jen na ten vas idiotismus lecba bohuzel neni. Ale jinak byste se dle vasi logiky nedoplatil.

jiný Petr

Neočkování není nemoc, kdežto obezita ano, takže toto přirovnání se vám moc nepovedlo.

Tady na Moravě

Potrefená husa se ozvala? Obezita není v 99% případů nemoc, je to volba. Stejně tak kouření, alkoholismus (resp. ty prvotní činy které vedou k těmto adikcím), nehýbání se, nezdravý životní styl, jsou volbou. Dobrovolnou. Ty společenské diskuze o tom, že kdo není nemocný, tak si nemá platit zdravko, tu jsou pořád. No dobře, tak to zaveďme, ale pro všechny kategorie „svobodné vůle“ lidí. Jo a mimochodem, to by znamenalo také, že lidé by si měli platit náklady za léčení případných vedlejších účinků vakcinace. Je to přece také dobrovolné a dali svůj informovaný souhlas. Ochrnula vám půlka obličeje, nemohl jste 3… Číst vice »

Vbb

Na obezitu existuje očkování?

Tady na Moravě

Jo, nežrat a hýbat se.

123

Osob, u kterých ani optimální životospráva nedokáže obezitě zabránit, je absolutní minimum. Ne každý musí mít formu jak účastník OH, ale prakticky každý se úpravou životního stylu dokáže vyvarovat skutečných zdraví ohrožujících excesů.

Jo, a závislost například na alkoholu je také nemoc. Ale tvrdit, že za to ti dotyční vlastně nemohou …

Karensky

Jsem očkovaný takže snad nebudu mít Covid podruhé. Ale například Německo otevřeně říká že na intenzivní péči budou mít v případě triáže nárok přednostně očkovaní Mají větší šanci na přežití. Zaslechl jsem, že i ti co onemocní Covidem a nemají očkování již nemají nárok na nemocenskou. Ale to nemám ověřené. Na druhou stranu stále očkování není povinné, to je jen u dětí tetan, záškrt a podobně….Takže je potom otázka, proč není Covid zařazen mezi nemoci s povinným očkováním? Protože se dá očekávat značné množství žalob a požadavků na odškodnění, za aktuální situace opravdu stát nepostupuje úplně korektně. I když postupuje… Číst vice »

Tady na Moravě

A ještě doplněk k tomu vašemu Singapuru. V Singapuru není zdravotní pojištění jako u nás, tedy povinně odváděné určitým tarifem za každého obyvatele. V Singapuru je privátní jako v USA s tím, že za sociálně slabší ho platí stát jako nějaký druh podpory. Je to ale vykoupené tím, že tato část musí být státu poslušná. Je to deal, něco za něco. Kdežto u nás je to socialismus, každý dá stejný podíl a může si vzít kolik potřebuje. Ale nesmí dostat ani o trochu víc.

Jiří Kocurek

To nevadí, přece i na Floridě mají mít zimní pneumatiky.
Aneb ignorace faktu, že jsou vnější podmínky různé.

Miroslav Zikmund

Ale to nemění nic na faktu, že z „nějakého“ (soukromého / státního) zdravotního pojištění, které má neočkovaný se mu léčení platit nebude – výluka z pojištění ….

Tady na Moravě

Pokud jste na „volném trhu“ zdravotního pojištění, tak máte vždy (alespoň teoretickou) možnost odejít k pojištění, kde i neočkovanému toto zaplatí. To by v Česku, ať jste sebebohatší, nešlo.
V Singapuru tedy mají problém ti, kteří nemají peníze na to se pojistit a nějaké zdravotní minimum jim dává stát.
U nás nemáte možnost se legálně zdravotně „nadpojistit“

Miroslav Zikmund

V demokratickém Singapuru si neočkovaní musí hradit náklady spojené s léčením … proč by to nemohlo jít v demokratickém Česku … proč by měla ZP platit „zanedbanou“ prevenci … která není podložena zdravotním stavem neumožňujícím očkování (na základě odborného vyšetření).

Jirka

Je to smutné, ale dopravci se takto vyplatí hodit lidem až 10 tisíc na ruku, aby se nechali očkovat.

Dash9

Můj zaměstnavatel takto očkování podporuje už od léta (dva dny volna, nebo peněžní bonus). Poměrně velkou část zaměstnanců to k očkování nepřesvědčilo. Tohle není o penězích.

Lukáš Chytil

Potvrzuji, můj zaměstnavatel dává odměnu 3000 pro očkované, i tak jsou ve firmě neočkovaní, včetně mne.

Lukáš F.

Můj zaměstnavatel žádné odměny za očkování nedává a z těch, co znám, se šli očkovat všichni, kteří mohli. Ten odpor proti vakcínám prostě nechápu.

Tady na Morave

Ja zas nechapu smysl vakcinace u nizkorizikovych skupin (zdravi lide do 40 let)

Originální jméno

Ono se stačí podívat na JIPky a zjistíte. Leží tam právě ti zdraví třicátníci, kteří si mysleli, že očkování nepotřebují

Petržel

Tak to je hoax co není pravda.

Tady na Morave

Vazeny pane Originalni jmeno, nevim na jake JIPky se divate, ale ja se divam na tvrda data. Podil vekove kategorie 0-34 na zaplnenosti nemocnic s diagnozou covid je momentalne, a to vam spocitam uplne presne 3,65 %. U kategorie 0-40 (tedy dle prumerneho veku by se melo jednat o ca. Polovinu obyvatelstva) to je, zde uz odhadem, 4 % z celkovych aktualnich hospitalizaci. To je mimochodem mene nez kategorie OCKOVANYCH 80+ O kategorii neockovanych 80+ ani nemluve. Ac je techto lidi v Cesku jen par desitek tisic, v absolutnich cislech, tak na aktualnich hospitalizacich se podili zhruba trojnasobkem poctu vsech… Číst vice »

M H

Hospitalizovaný (27 let) 1 ze 16, tedy 6,25%. Na druhou stranu 75+ tam není nikdo. Je to především malý statistický soubor.

Tady na Moravě

Mrkněte na otevřená data MZČR nebo na vizualizace na covdata.cz V příspěvku výše jsem uvedl dopočty které z tohoto vycházejí.

Anonym ze severu

JIP kterých nemocnic konkrétně myslíte?

Lukáš F.

Kromě toho, že na JIPkách leží i lidi po 30 let, tak smysl je především omezit šíření a tím chránit před nakažením ty rizikovější, například seniory se slabou imunitou, pro které je to i s vakcínou nebezpečná nemoc.

Tady na Morave

Souhlasim. Jenze vakcina pred sirenim nechrani. Dle vyzkumu WHO omezuji soucasne vakciny u varianty delta sireni jen o 40%. A to cislo navic klesa velmi rychle s klesajicim ucinkem vakcinace. V podstatě se da s velkou pravdepodobnosti rict, ze ochrana pred infekcnosti je u lidi ockovanych pred prazdninami dnes uz velmi minimalni. Tak minimalni, ze je zdravotnicky nesmysl je chapat jako bezinfekcni.
Daleko ucinnejsi ochrana pred dopady pandemie je chranit cílové rizikove skupiny. Jen kdyby se dokončilo ockovani u kategorie 80+, tak by zaplnenost nemocnic klesla odhadem o 10 %, mozna vice.

M H

I kdyby omezovalo šíření jen o 1/3, tak to smysl má.
Předpokládejme, že 1 nakažený nakazí 3 další v neočkované populaci, pak máme šíření 1-3-9-27-81-243-729. Předpokládejme v očkované polulaci omezení o 1/3, čímž dostaneme (násobení dvěma místo třemi) šíření 1-2-4-8-16-32-64. Takže po šesti cyklech nakažení jsme při omezení o 1/3 na 1/10 v počtu nakažených. Cokoliv, co zpomaluje epidemii, má smysl.

123

Jako apel, výzva, názor a podobně … nic proti. Naopak. Jako befél a klacek jak někoho k očkování prostě dokopat … prasárna.

Realita je taková, že samotné benefity očkování co se šíření covidu týče jsou na můj vkus nedostatečné k tomu, aby ospravedlňovaly ten bez pardonu brutální nátlak. Ale samozřejmě jsou zcela dostačující, aby bylo očkování široce dosupné pro každého, kdo o něj projeví zájem.

Jinak samozřejmě očkování je cestou a pro značnou část populace dává opravdu smysl a je přínosem.

Tady na Moravě

Je rozdíl mezi tím, co dává nějaký malý účinek a co má smysl. Má smysl brzdit jenom trochu, když se řítíte proti zdi? No asi ne. Ale brzdný účinek to má. A teď to zkombinujte s legislativními a protiepidemickými opatřeními, které nastavila vláda. Tedy to, že „očkovaní jsou bezinfekční“. Lidem dáte falešnou představu nesmrtelnosti, povolíte velká sdružení, tolerujete nenošení ochrany dýchacích cest, atd. Výsledkem je, že efekt vakcinace je přesně opačný, než jaký tu prezentujete. Což vidíme úplně přesně v praxi nyní. Tedy je úplný nesmysl snížit přenos o 1/3 a zároveň navýšit počet sociálních kontaktů 3krát a více oproti… Číst vice »

***** Petr

Tetanovku , hňupe , máš ? Tu potřebuješ ještě míň 🙁

Tady na Moravě

Tetanus je velmi nebezpečný pro všechny věkové kategorie, ač jeho výskyt není tak obvyklý jako u covidu. Stejně tak třeba klíšťová encefalitida, která se ale povinně neočkuje, vyžaduje velmi často hospitalizaci a nese s sebou doživotní následky.
Ale koukám, že na vás už nějaké trvalé následky jsou, co jste to všechno do sebe napíchal, člověče?

***** Petr

Covid je taktéž nebezpečný a umírá na něj násobně víc lidí. S další variantou může jít o jinou rizikovou skupinu. Tvoje argumentace je jak blbý chytrý po mozkové obrně.

Lukáš F.

Souhlasím, že ve světle nejnovějších poznatků nemusí být nejlepší nápad uznávat očkování jako průkaz bezinfekčnosti.

Ale i 40 % snížení riziko nákazy je lepší než 0 %, a navíc podáním další dávky se ochrana zase vrací do vyšších čísel. Ve srovnání s rouškami a lockdowny je očkování zatím nejúčinnější nástroj proti pandemii, který máme.

Amper77

Já zase nechápu, když někdo chce nahrazovat EMA.

Honzík

A je to překážka v práci na straně zaměstnance nebo zaměstnavatele?

Jan Neruda

Vzhledem k tomu, že směny a tim i nutnost spát někde na nocležně nařizuje zaměstnavatel, bych za sebe řekl, že na straně zamestnavatele

MartinS.

No, to bych netvrdil. Zaměstnavatel vytvořil zaměstnanci podmínky pro výkon takové služby, kterou by zaměstnanec mohl dle pracovně-lékařské kategorizace vykonat, ale zaměstnanec je aktuálně nesplňuje, zaměstnavatel ho musí nahradit jiným zaměstnancem, který podmínky splňuje… takže já bych tam spíš viděl překážku na straně zaměstnance…?

Tady na Moravě

Zaměstnanec podmínky splňuje ale nesplňuje je organizace práce.

***** Petr

Organizace úráce je splňuje a zaměstnanec souhlasil. Zdravotní průkaz do prodeje potravin taky nedostaneš , tzn nemůžeš prodávat a jdi jinam nebo doplň. Za tu dobu , co tu píšeš zhovadilosti co a proč to nejde by jsi byl dávno naočkovaný. Navíc , jako stát, proč platit testy PCR když očkování stojí téměř stejně. Pokud se rozhodneš o své vůli neočkovat a nebrání ti zdravotní či jiné důvody tak ok , ale za SVÉ .

Kamui

Nocležny jsou snad neveřejné ubytovny, tak tam do toho vláda nemá co kecat.

Šimon Verner

To dávno není pravda. Běžně se přespává v jiném než ČD subjektu. Např penzion v Lyse n.L.

Vojtěch Valeš

Přesně tak, jezdím u ČD a za minuly rok, jsem na obyčejné nocležně spal jednou (v Kralupech) jinak vše ostatní byli hotely/penziony

ivanK

Jednoduché řešení – nazývá se nájemní smlouva, třeba na 1 pokoj…..

Jiří Kocurek

Jednak je to obházení vládního nařízení, druhak to fakticny ničemu nepomůže z pohledu zdraví. Ale najednou je obcházení zákona vpořádku.

noerf

Začíná doba kdy vstupní otázka u přijímacího pohovoru je: jste očkován?
Vzhledem k vládním opatřením lze předpokládat, že většina zaměstnanců bude časem pročkována, neboť pro zaměstnavatele bude ekonomicky i administrativně neúnosné řešit plošné testování.

Dash9

Dokud nebude očkování každých pár měsíců nařízeno zákonem (a já doufám že nebude, jsme demokratická země a tohle očkování nemá se zdravím nic společného, je to jenom byznys), nemá takovou otázku zaměstnavatel nárok vůbec vypustit z úst.

Ibragim z Bastru

Očkování Pfizerem asi 300, PCR test 800, den na JIP 50000, protilátky 50000, převoz vrtulníkem z Brna do Prahy statisíce, lockdown miliardy denně. O jaky byznys tady, prosím, jde?

Dash9

Implementace vakcíny do laboratorní myši stojí pouhých 300 a ještě to stát Pfizeru zaplatí. Ostatní položky u zdravého člověka irelevantní.

Jadris

Ale prosím vás… Většina lidí prodělala nemoc a ani o tom nevěděla. Ta většina má imunitu mnohem lepší než po očkování. Podívejte se na statistiky hospitalizovaných. Kolik z prodělaných tam je? Kolik je jich na JIP?
A co těch 25% očkovaných, kteří jsou stejně na jip? Ano, já vim – dle vaší logiky přičíst ještě 300kč za fajzr 😁

Vbb

Jestliže je na JIPce jen 25% očkovaných a přitom je jich v populaci zhruba 2x víc než neočkovaných, tak to znamená, že v přepočtu na stejný základ je těch očkovaných zhruba desetina.

Lukáš Chytil

U těch protilátek tam máte těch nul nějak moc, když se to dělá skoro v každém důchoďáku.

Lukáš F.

Nemá, jedna dávka fakt takhle stojí a je jich málo, rozhodně se to nedělá v každém důchoďáku.

bkv

Divné… Koukal jsem do seznamu aplikačních center monoklonálních protilátek a důchoďák ani jeden, jen samé nemocnice.

Facepalm

Tohle vysvětlíte během 5 vteřin komukoli lucidnímu, u „půlky“ debilního českýho pronároda je to ale daleko za hranicí mentálního vesmíru. Holt jsme odsouzeni k tomu, abysme si v řádu pár týdnů opět zažili nemocniční Armageddon ve jménu svobody těch, kteří mají v hlavě místo mozku nasráno. Viz ty mínusy, který vám (v tuto chvíli) udělilo 10 idiotů za to, že jste napsal čtyři reálná čísla, která se těm idiotům nehodí do krámu…

watslaw

Když vám tento „pronárod“ tak vadí, tak se odstěhujte někam, kde jsou lidé podle Vašeho gusta, nejspíš to bude Čína.

SYN

No jaaaasně, obrovskej byznys…
„pouhá“ výroba (dalších) očkovacích dávek nikoho nenapakuje, tam se jedná v podstatě o drobné. Neříkám že nevalily obrovské peníze do vývoje vakcín, ale to už je minulost, ty peníze už byly utraceny. Teď by bylo rozumné těch výsledků využít a ne se na to vyfláknout jen proto aby náhodou někdo nevydělal.
Anebo to řeknu jinak – já tu s těmi neočkováky žít nechci, jakmile se některý stát (zatím to vypadá na Rakousko) přiblíží ke 100%ní proočkovanosti, vážně uvažuji o dočasné emigraci…

Stanley

9.52 ti to jede nach Wien

ABC

to ale bude muset žádat o azyl, túristi teď neberou

https://www.youtube.com/watch?v=T2X61HkiC5A

Bedřich

Landa? Volný? Manifest? Trikolora? Nebo snad všechno dohromady?

Leinad

Je fakt, že vládní opatření nesměřují ke zpomalení šíření, ale hlavně k očkování.
Kde by mělo smysl chtít potvrzení o bezinfekčnosti (PCR), tam se vyžaduje očkování i když očkování můžou být vironosiči.

Facepalm

Jestli ono to nebude tím, že jediným známým způsobem zpomalení této epidemie je očkování. Ano, netestování neočkovaných je chyba, ale stejně tak by bylo chybou umožnit každýmu českýmu vemenu chovat se jako sobecké hovado a ještě za něj platit z eráru 10 testů za měsíc. Nemám pro tuto vládu ani špetku sympatií a nad chaosem, který vytváří, jen kroutím hlavou. Leč nemohu nevidět, že podstatný podíl na současné siruaci má také z velké části zcela nesvéprávné obyvatelstvo, který tváří tvář šířícímu se požáru tvrdí, že hasiči jsou součástí světovýho spiknutí a po tajný dohodě s Gatesem hasej proto, aby vám… Číst vice »

Bedřich

Hloupý národ těžko přesvědčíte, hloupý národ se musí vytrestat sám, bohužel.

Leina

Byly by i jiné způsoby, třeba účinné trasování. Nevypínat eroušku, naopak kontakt s nakaženým brát jako poukaz k testu.
Hlídat karanténu, kdo je nakažený a vyleze, dostane flastr. (Ne tím stylem, že očkovaný spolubydlící někoho v karanténě musí test roznášet)

Vbb

Nejvíc upozornění na kontakt jsem měl, když jsem ani nevytáhl paty z bytu. Asi byl pozitivní třeba soused 2 patra nad námi, nevím.

SYN

No, akorát že negativní výsledek (byť PCR) TAKTÉŽ nezaručuje bezinfekčnost, respektive zaručuje ovšem jen v okamžiku odběru vzorku… Výsledek typicky 24h, plastnost další den… to už může být zase vše jinak.
V tomhle má jasnou výhodu (méně přesný) antigenní test který má výsledek typicky 15min takže lze reálně provést „na místě“.

MartinS.

U PCR se namnoží ten vzorek a hledá se jestli je přítomen virus? Pokud je někdo negativní v okamžiku testu, dá se předpokládat, že infekční, i kdyby to v tu chvíli chytnul, nebude dříve než za ty 2 dny.
U antigenu je naopak zachycen až když už je infekční, protože antigen testuje už vytvořené protilátky.
Výhodou antigenu je rychlost, nevýhodou nižší přesnost a zároveň odhalí člověka v pozdějším stádiu infekce než PCR.

watslaw

Antigen netestuje protilátky, zjistěte si o tom něco.

Leinad

S expresním příplatkem je PCR vyhodnocen za 4 hodiny. Jenže laborky jsou vytížené a jsou lidi ochotní připlatit si.
Antigenní test má menší přesnost, nerozezná čerstvě nakažené.

Miroslav Zikmund

Ono to může začít na ÚP – chcete se registrovat jako uchazeč o zaměstnání > JSTE OČKOVÁN ? Všechny nabídky zaměstnání vyžadují OČKOVÁNÍ ….

PeDu

Smazáno, odkaz na fake news weby. petrdurcansky@volny.cz
92.43.25.50, trvale blokován. Typický konzument blábolů.