Komplikace pro D11. Soudce Vrchního soudu napadl vyvlastnění 1161 metrů

Stavba dálnice D11 v úseku Smiřice - Jaroměř. Foto: ŘSDStavba dálnice D11 v úseku Smiřice - Jaroměř. Foto: ŘSD

Stavba dálnice D11 běží rychleji, než byl původní plán, státu se ale stále nepodařilo úplně dořešit jeden problém s pozemky

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honsa

V Reichu by dostal CCA 4000 Euro max. Punkt

On.

Aby nedošlo ke střetu zájmů tak prakticky, není soudce který by mohl vydat rozsudek, vždy hrozí „problémy“ minimálně na úrovni soudcovské unie.

Kubrt

Soudcovská unie je „zapsaný spolek“ (dříve občanské sdružení), nikoliv profesní komora s povinným členstvím, i když se tak někdy tváří. Zdaleka ne všichni soudci jsou členy SU.

Greta

Žádný problém nehrozí, patrně netušíte, co je to střet zájmů. Řada soudců byla souzena a odsouzena v trestněprávních věcech tak není důvod pochybovat o objektivitě občanskoprávních řízení. Reportáž jsem viděl a myslím, že je dobře, že se vlastník pozemku ozval a podal žalobu.

Jakub

Pan soudce si to asi špatně přečetl. V daném případě se užívá zákon o urychlení výstavby, kde je v paragrafu 2e uvedeno, že vyvlastňovacím úřadem je krajský úřad. Je to zvláštní ustanovení vůči vyvlastňovacímu zákonu, kde jsou rovněž upravený vyvlastňovací úřady. Žalobu samozřejmě může podat ke správnímu soudu, leda že by napadal vyši náhrady, která mu byla stanovena, to pak je nutné podat žalobu k civilnímu soudu dle OSŘ.

Greta

Zřejmě je cílem mimo jiné napadnout vámi zmíněné ustanovení u Ústavního soudu, předtím je však nutné projít řízením před obecným soudem.

Luděk S.

Tomu říkám fungující stát!

Jakub

V čem podle vás není?

Luděk S.

Tohle je pro nás zlatá žíla!!!

Honsa

Ve vsem. Family skola justice.. Hloupost everywhere