LOT 3a leaderboard

Komplikace na trati podél Berounky. Správa železnic uzavřela až na 6 týdnů kolej kvůli nehodě auta

Nehoda osobního auta v Černošicích 28.ledna 2021.Foto: HZS Středočeského krajeNehoda osobního auta v Černošicích 28.ledna 2021.Foto: HZS Středočeského kraje

Současné mrazy neumožňují betonování. Kontrola zjistila poškození stožáru trakčního vedení autem.

Správa železnic výrazně omezila provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Zhruba pět až šest týdnů nepojdou vlaky po druhé traťové koleji mezi Radotínem a Dobřichovicemi.

Důvodem je poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, k níž došlo ve čtvrtek 28. ledna v Černošicích. „Při ní skončilo na trati silniční vozidlo a poškodilo stožár včetně betonového základu. Správa železnic přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti na 50 km/h,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Vlaky dosud místem jezdily po obou kolejích. „Při dnešní kontrole se zjistilo, že působením současných klimatických podmínek je stožár ve stavu, kdy nelze provozovat dopravu po 2. traťové koleji. Vzhledem k současnému mrazivému počasí ale není možné provádět betonáž,“ dodala Friebová.

Podle Správy železnic začne betonáž a výměna stožáru podle klimatických podmínek. „První traťová kolej bude v provozu bez omezení. O vzniklé situaci jsme informovali objednatele a organizátory dopravy,“ dodala Friebová.

České dráhy zareagovaly zrušením některých expresů mezi Prahou a Chebem a také části spojů linky S7 Praha – Beroun. Podrobnosti mají na svých stránkách.

 

Tagy seznam Správa železnic Trať 171 Trať 171 Praha - Beroun výluka na trati 171
201 komentářů