LOT 3a leaderboard

Komise vybrala nového šéfa pardubického letiště, potvrdit ho musí valná hromada

Letiště Pardubice. Autor: Letiště PardubiceLetiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Ivan Čech vedl téměř dvacet let armádní část letiště.

Zpět na článek
29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka

Dobrý den, řeší se tady zda-li bude pan nový ředitel řešit obchod. Proč by to proboha měl dělat? Od toho má obchodní oddělení a zaměstnance či bude mit. V každé firmě to tak funguje, je to byla pan ředitel mohl ještě řešit odbavování a další činnosti, na které má zamestnance. To že obchod dělala bývalá paní ředitelka také jen svědčí o tom, že nebyly správně nastavený procesy…a dělala od všeho kousek a proto to tak dopadlo -66 mil.,navíc nedovedu pochopit jak vůbec mohla získat ocenění Manažerka roku 2019…se svým chováním a vedením společnosti do mínusu🙁

Dědek Pavlik Havlik

S Ivanem Čechem jsem sloužil spoustu let na letišti v Pardubicích a to od roku 1989 a jestli se bojíte toho že nemá tvrdé lokty a nevyzná se v letectví,tak jste na omylu

abas

no, jako úředník bez praxe v leteckém obchodě, uvidíme. Lokty může mít jakékoliv, to nikoho nezajímá, tady je potřeba přesvědčit dopravce a zařídit, mít řadu kontaktů.

RHood

Bohužel si myslím, že nemá žádné významné kontakty v leteckých společnostech. Pro mě osobně je to noname persona.

Karel_x

Pro ruské společnosti nepotřebujete žádné ostré lokty, ale musíte umět mluvit jejich řečí. Obrazně, a ještě lépe i doslovně. S FR je to o 3 hlavních věcech: penězích, penězích a penězích. Nejsou žádní obchodní čarodějové, kteří by na PED přivedli třeba DLH nebo KLM.

RHood

Pane redaktore, je někde k dispozici kompletní seznam uchazečů. Rybníček je malý, tak tam pro lidi s letectví budou určitě i další zajímavá jména.

RHood

Takže jako obvykle :))))). Bych si představoval, že na tuto pozici bude s kandidáty probíhat veřejné slyšení.

Jarka

Proč má vždy skupina, skupina lidí dojem, že snad nazor veřejnosti na odbornou věc něco vyřeši! Stejnej nesmysl, jako třeba u liniových staveb! Neresi to nic, jen přiděla zmatek!

Apex

To bohužel znamená, že ani k těm projektům. Škoda. Bylo by zajímavé dozvědět se, jakým směrem se hodlá nový ředitel ubírat a jak toho chce dosáhnout…

Dorota

No nevím, nevím, je všeobecně známé, že tam kde končila lidská blbost, začínalo vojenské umění.

Karel_x

Myslím, že s těmi vojáky to nemusí být všeobecně známá pravda. U letectva vždycky býval úplně jiný duch, než třeba u tankánů. Můj názor je ten, že je velmi dobře, pokud se tam objeví někdo z prostoru mimo pražskou leteckou bublinu. Ale nevím, jestli je to tento případ. V každém případě jim do budoucna držím palce.

RHood

Pracovník ÚCL není z pražské letecké bubliny ? Hmmmmmmmmmmmmm. Tak, celá ÚCL je jedna velmi zajímává bublina, na kterou by se měl konečně rovněž podívat. A Karle_x, všichni dobře víme, že tak jako u letecké společnosti, kde CPT a FO byli ustanoveni do pozice neomylných a nedotknutelných polobohů, stejná logika byla bohužel „naočkována“ v armádě. Ale můžeme být rádi, že ještě někdo je více než pilot, horník. A myslím to pejorativně.

Karel_x

Nevím, jakou měl na ÚCL funkci, a proč odsud odešel. Proto jsem psal, že nevím, jestli je to tento případ. Můžete mít pravdu, nepřu se. Já mám zkušenosti naposled z vojenského cvičení (náhodou zrovna na PED, ale to tam ještě lítaly MiG-21) a nemyslím, že tam byl samý blbec. Mnozí z nic byli fajn chlapi, stejně jako na OSR, kde jsem se také motal během vojny. Všude, na úřadech, ve školství, v korporátním managementu jsou tací i onací, horší je to asi v politice nebo mediální sféře. No a jak to říct, v diskusích pod články to bývá někdy ještě… Číst vice »

Apex

Pozitivní asi může být fakt, že se může prohloubit (zlepsit?) spolupráce s armádou v PED, ale jinak se obávám, že volba spíše vyvolává více otazníků… Zajímal by mě jeho projekt, se kterým šel do toho konkurzu, protože evidentně zkušenosti z civilního letectví (obchodně, ale i provozně) nemá a to vidím jako velký problém.

abas

Zkušenosti s praktickým letectvím jako úředník nemá a jako voják byl zaměřený jiným směrem. Však se uvidí, jak letiště rozlétá a kam zejména v létě se z PED poletí, jaká nová spojení přinese. Mám ale obavy, že PED budou nadále tam, kde jsou….

RHood

No tak nevím, ale všichni dobře víme kde je hlavní problém PED. Není to jeho bezpečnost, není to jeho přistávací dráha, není to jeho obsluha, atd. Je to atraktivnost pro letecké společnosti „přetavená“ do pravidelného operování na toto letiště. Letiště potřebuje schopného obchodníka s ostrými lokty a kontakty na airlines. Nevidím žádný obchodní backround pana Čecha. Nechci soudit na začátku a možná se mýlím, uvidíme.
Kéž by to nebyl případ dalšího „úspěšného“ bývalého vojáka v českém leteckém rybníčku.

abas

Pan Čech může mohl být dobrým administrátorem Úřadu i bývalým dobrým vojákemco řídil vojenskou část letiště. Ovšem nikde není uvedeno nic o obchodních, komerčních zkušenostech v civilní letecké dopravě, které asi vůbec nemá. A letiště potřebuje hlavně obchodníka a ne administrátora. A jestliže nemá žádné zkušenosti s leteckými společnostmi, apod. tak si nejsem až tak jistý ideálním výběrem.
Ono být úředníkem na úřadě nebo bývalým dobrým vojákem a být tím, kdo má zabezpečit nové letecké linky s rozvojem obchodu, to je safra velký rozdíl.

Mirek Dušín

Jenže arogantní ostré lokty měla paní řídící jen pro partnery a na zaměstnance. Dostat SkyUp a Wizz Air do Pardubic byla práce podřízených. Sama se starala jen o svoje blaho a sebeprezentaci (viz. manazerroku.cz).
Pokud tedy pan Čech převezme zaměstnance a zanese lidský přístup, věřím v mnohem lepší budoucnost letiště.

Anna

Snad mu koupí do kanceláře alespoň kulečník, aby se nenudil při čekání na ta ta 4 letadla týdně…

V.N.

Tento pán vypadá moc dobře. Dobrá volba…

abas

a jak to víte, že dobrá volba?? Úředník a voják…tak to nevím….

V.N.

Má dobrou praxi… tady to hrozilo tím , že vyberou nějakého druhého Jardu Tvrdíka…

Apex

No, v civilním letectví té praxe moc nevidím, takže nevím, zda je tohle správný argument… Tvrdík byl taky voják…

tom

Jeden z mála případů, který snad skončí dobře: arogantní drzá nenažraná vyšší úřednice
musela díky silnému tlaku skončit.

Petr

Souhlasím a přeji panu řediteli mnoho úspěchů v nové funkci.

tom

Otázkou zůstává kdepak se nám TETKA Z PRAHY objeví…

Zvěd

nějaký teply flíček to bude určitě

GPGP

Mohla by třeba řídit výstavbu nové runway v Praze :-)))