Koleje na Moldavu namazal podle policie soukromému dopravci zaměstnanec Českých drah

Trať Most - Moldava u Hrobu se zbytky namazání olejem. Foto: Jan ŠatavaTrať Most - Moldava u Hrobu se zbytky namazání olejem. Foto: Jan Šatava

V případě uznání viny soudem hrozí pachateli tři až osm let odnětí svobody.

222 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
energy.star

Smutný to krok. Tímto si dotyčný strojvedoucí způsobil problémy už na celý život. Přece musel vědět, že tím nic nevyřeší a v případě nehody by na to DI určitě přišla!

Jarda
Jiříkovák

Trest pro ČD: zákaz tarifu TR10 na území Ústeckého kraje povinnost prodávat už jen tarif DÚK má i RJ,KŽC taky, tak proč u ČD výjimka. DÚK má být jako celek vlak+bus+MHD(s Lanovkou na Větruši)+lodě s přívozy na jednu jízdenku jednotlivé+VÍCEDENNÍ DÚK… ŽÁDNÝ režijní jízdné IN100 která stojí 30.000kc pro daňového poplatníka viz.zamestanci ČD to mají jako dárek = žádné takové!!! Zaměstnanecká jízdenka DÚK je fér

xyz

Však původně to tak DÚK chtěl. Nakonec se to nějak domluvilo, že přece jen tarif ČD bude uznáván také.

CP1

Od kdy se i 100 = režijní? A hlavně, všichni, jezdí jen na území kraje, že? Krajské tarify zrušit a jen jediný celostátní.

PavelZ

No tak chtěl aby jim to nevrzalo a jelo to jak po másle no.

Martin

😂😂👍

král j

Bohuižel důsledek současnmého rpozbití bželeznice. Dáíb to hodněš práce dátv dohronmsady.

hank

Teď ještě prosím o překlad do češtiny.

Martin

Pán je zřejmě vlakvedoucí na některé vesnické lokálce a posilněn alkoholem chtěl sdělit, že zmíněná aféra je důsledkem liberalizace železniční dopravy v ČR a že to dá ještě hodně práce a bude vymazáno ještě hodně mazadla a vysypáno ještě hodně kamení, než se podaří tento stav dát do pořádku a všechny ty Jančury a Šatavy vyhnat….

krystof.bohm1

Je vidět že to byl Vizek/Tomtur, není v chatu.

VIZEK2442

Vy mne považujete za zabanovaneho Tomtura a zároveň za zaměstnance CD, pachatele TC obecného ohrožení,za politi koleji na Moldavske dráze? Tak to jste na velkém omylu. Uvědomujete si, že i já vás mohu považovat za totéž?
1.Neziji a nepracuji nikde v Usteckem kraji, ale na opačném konci republiky.
2.Nikdy jsem nepracoval na železnici, ani externě.
Pro vasi informaci:skutečný pachatel je pod zámkem, kde nemá přístup k mob.telefonu,tabletu a pc s internetem. Takže se zde a jinde nemůže vykecavat.

krystof.bohm1

Tak promiň, ale proč jsi v první diskuzi kydal takový hnůj?

VIZEK2442

Ten hnuj kydal Tomtur,proto dostal ban.

krystof.bohm1

A ty tvoje příspěvky byly co?

Jan Horák

Strojvedoucí Českých drah a vedoucí kroužku železničního modelování na základní škole v Lounech Martin S.

Martin

Tak a teď ještě objasnit kdo a jak tam vozil ty kameny… Nakonec z toho bude šoto-gang…

xaxik

má terénní Nivu

Martin

Jako trest – na doživotí s dětmi modelovat už pouze jenom šukafóny a vozidla v barvách Railway Capital a béčka v barvách RegioJet.

Ketchup1970

Myslíte ze Radim Jančura koupí nějakou retroedici ? Bécka v žluté , to bych se nasmál

Rudolf 33

Ne, pachatelem je Martin S., strojvedoucí z depa v Lounech.

Jeffer

Fascinujúce, že prešiel psychotestami…

Ketchup1970

Ľudia sa menia, čo bolo včera nebývá dnes.

Anonymus

Ze me to neprekvapuje. V CD pracuji lidi, kteri by tam ani byt nemeli

Ketchup1970

Procento nemoudrych a necestnych je u všech dopravců více méně konstatni ( Gaussova křivka )

Původní Aleš

Pokud to není nějaká slepá ulička, tak klobouk dolů buď před vydavateli Zdopravy nebo před vyšetřovateli nebo před obojími. Ten člověk musí být (naštěstí) takový vůl, pokud ho chytnou na základě internetové ( a relativně anonymní) diskuze.

Leinad

Někdo se tu chlubil, tvrdil že se šukafonu nemohlo nic stát protože má pískovače.

Martin H.

Vážení to snad někteří nemyslíte vážně. Přestaňte do téhle závažné věci, kterou způsobil asi chorý mozek, laskavě míchat firemní příslušnost. Já jsem taky od ČD jako tisíce jiných, ale tohohle bezmozka bych potrestal co nejpřísněji. Copak tohle by udělal normální člověk?!

Martin

Tak je jasné že ČD za to nemohly…mohla za to jeho láska a oddanost k ČD…v tomto případě je právě toto podstatné.

Vlakem s kolem

Tak tohle asi fakt nechápu. Chápal bych, respektive jsem si představoval, že to dělá nějaký částečný blázen, ale absolutně nechápu, proč takovou věc dělá železničář. Co tím dokáže? A hlavně proč zrovna u tak vedlejší tratě, jako je ta na Moldavu. Čímž nemyslím, že si měl vybrat vytíženou, tím myslím jen to, že u vyletni tratí mi prijde absurdní, aby ji dopravci brali za konkurenční boj a nějak utrpělo ego, pokud ji jeden z dopravců ztratí.

Pája

Můj soukromý názor je, že pokud se obvinění prokáže, bude dotyčný BÝVALÝ železničář.

Xena

Však fírou nemůže být kdo spáchal úmyslně trestný čin. Ale tak u dráhy nepracují jen strojvedoucí.

Kedul

Tak nějak tomu nerozumím..policisté n e j s p í š dopadli pachatele…a už se mluví o pracovníku ČD….

hank

Co kdyby sis tu diskusi přečetl celou a pořádně?

Kedul

Diskusi jsem nečetl…četl jsem článek..tam se píše…policie nejspíš dopadla….tak spíše dopadla nebo spíše nedopadla?

Jiří

Docela by mě zajímalo jak ho chytli😀

Pája

Tohle by mně taky zajímalo. Možností je samozřejmě víc, takže čistě ze zvědavosti…

Xena

Asi je taky napadlo, že to byl režijkář. A když namazal koleje v nejstrmějším úseku, kdo všechno ví, kde to je?

Miloš Zikmund

U ČD bohužel nic neobvyklého…

Profesor

Jako že si po večerech mažou olej na koleje?

Martin

Jo, jen tady to v té tmě trochu přehnali…

Jarda

To dělají jen konkurenci už se jim tak stýská po monopolu na zeleznice.

Ketchup1970

Zaskodnictvi na vagonu (ČD) Bmz na lince do Berlína , kdy z vypichovaci svorkovnice DIN WAGO někdo vypreparoval tak třicet možná i víc drátů v rozvadeci ovládání dveří byste hodnotil jak? Obvykle sabotovani od konkurence ?

Petr Herbrik

Sám jsem překvapen, když občas zjistím, kolik nádražáků má stále názor, že dráha patří jen a jen státu a musí být unitární. Že se mezi nimi najdou i tací omezenci, co jsou schopni nějaké sabotáže je dvojnásob smutné. Těmto lidem absolutně nejde vysvětlit, že největší škodiči železnice nejsou soukromé firmy.

Ondra L.

To neni jen vec nadrazaku, takovy nazor na zeleznici je docela bezny, hlavne u starsich lidi. Jeste to potrva, nez si lidi zvyknou.

Martin1

Jednodušší lidé pracují prostě všude, i u všech dopravců. Tohle je o člověku, ne o dopravci. Důležitý je, že ho konečně dopadli.

Ondra L.

Myslim, ze ani zde v diskusi by se ten pachatel nemel spojovat se svym zamestnavatelem. Predpokladam, ze prumerny zamestnanec nebo manazer CD by mu za to nepodekoval, ale naopak by mel chut dat mu za to pres drzku.

Martin

Ale on to dělal z lásky k ČD…kdyby pro svého zaměstnavatele nedýchal, tak by to nedělal…

Ondra L.

No a co? To je jeho problem, za to firma tezko muze zodpovidat. To, co rikate, samo o sobe zni jako jista forma fanatismu, jen ne modreho.

Baraba

Pokud by ČD jako firma řádně dotčeným zaměstnancům vysvětlila důvody odchodu, tak by s velkou pravděpodobností k tomuto, ani k předchozím případům nedošlo.

Jde o to, že většina českých firem funguje na bázi zatajování a překrucování faktů směrem k zaměstnancům, protože zaměstnanec žádné informace nepotřebuje.

Vlakem s kolem

To by dávalo smysl, kdyby CD ztratily nějakou významnou trať, ale Moldava? Vždyť ta je spíš takový prehazovany horký brambor. Kdo by se o ní pral?

Ondra L.

Nevim, jestli to nekomu vysvetlovali a pokud pri tom nedoslo k propousteni, ani k tomu nebyl zvlastni duvod. Kazdopadne to ten cin nijak neomlouva.

hank

Ve slušně vedené firmě je k tomu vždycky důvod.

Martin

Nakonec ještě já jsem fanatik😂…. A co jiného to je, než MODRÝ fanatismus? Otevřete oči a podívejte se jak vypadají diskuse na internetu ČD versus jiní dopravci. ČD jsou nejlepší, mají nejmodernější a nejčistší vlaky, všichni ostatní mají vlaky špinavé, zablešené, štoty z Německa. A když je to šukafon nebo 843 tak je stejně nejlepší…. Když někde skončí ČD, tak se na vlak věší pohřební věnce a místní muzejní spolek z trucu ani nezveřejní jízdní řád nového dopravce…. Je to totální modrý fanatismus, který u labilnějších jedinců bohužel přeroste v to, že se na koleje vozí kameny a natírají se… Číst vice »

Ondra L.

Ale ja ty diskuse vidim. Ale prece CD nemuzou zodpovidat za kazdeho z x tisic zamestnancu, jestli mu ve volnem case nehrabe nebo ze by snad meli na reditelstvi nejake oddeleni, kde by rozebirali diskuse na internetu a snazili se v nich identifikovat pripadne zamestnance. Krome toho, pokud jde o prosazovani, ci plechovy kram je nejlepsi, bych rekl, ze si tu fanousci nekterych dopravcu s temi modrymi mohou podat ruce. Ale i v tom pripade plati, ze s nima prislusna firma nema nic spolecneho. To, ze CD maji jakozto pohrobek jednotne drahy tech cvoku vic, jaksi neni jejich vina, ale… Číst vice »

SYN

ČD jistě nemůžou zodpovídat osobně za každého jednoho zaměstnance, nicméně by (ve vlastním zájmu) měl učinit všechny rozumné kroky aby se toto stávalo CO NEJMÍŇ… (proč to je doufám jasné – bad publicity). Takže doufám že pokud to ještě neudělali, co nejdřív sdělí svým zaměstnancům že kdokoliv z nich se takového jednání dopustí, poletí „na hodinu“… a bylo by lépe kdyby zdůraznili že se v tomto případě nehraje na „presumpci neviny“ a že se nebude čekat roky na to až soud rozhodne – PČR není nějaký senzacechtivý plátek, ta když zveřejní obvinění tak si je hodně jistá tím že má… Číst vice »

SYN

Tím pádem by si každý jejich zaměstnanec měl dobře uvědomit že ho firma „nepodrží“ a uvažovat zda je pro něj důležitější imaginární problematická pomsta nebo zda raději zůstat zaměstnancem…

hank

Nepřeceňuj význam a dosah internetových diskusí. Takovou diskusi stačí zmanipulovat dva nebo tři trollové – nebo i jeden používající několika různých účtů, případně automat.

Ondra L.

Moje rec.

Martin

Poslechněte si někdy takové ty vesnické strejce průvodčí (kteří mnohdy ani internet nemají a nechodí na něj)… To se také dozvíte pěkně radikální názory….

Martin H.

Bože člověče probuď se! Já jsem taky od ČD a s tímhle bych neměl slitování! Jsi přesně ten typ člověka, který ve svém příspěvku popisuješ. Nejsi nic jiného než antimodrý fanatik!!

Martin

Ne Martine, jen vnímám realitu, pravidelně cestuji vlakem a přicházím do styku s mnoha zaměstnanci ČD… Spousta z nich jsou fakt moc skvělí lidé, nejspíš k nim patříte i Vy…. Spousta z nich jsou ale opravdu modří fanatici a zastánci starých pořádků..a tento případ je jen vrcholek ledovce…. Ale samozřejmě díky za takové, jako jste Vy

Pavel Skládaný

Obyčejný špinavý konkurenční boj! Styďte se Majere, styďte se Majere, styďte se – Majere!

Honza

Určitě to bylo kvůli režijce- neplatí pro vajca do Lidlu .

Jméno*

Ještě kdyby to byl člen OSŽ 😀

SYN

To se i při troše štěstí dozvíme…

Krchna

Nechápu, že si tihle lidé vybíjejí svojí zlost někde kde nemají. Chápu, že tam třeba dotyčný jezdil a pracoval třeba x let. Hodně modrých považuje tu „svou“ trať za osobní vlastnictví. Proč, ale podniká záškodnické akce na dopravce, který nemá nic společného s tím, že ten jeho dopravce má neschopné kravaťáky, kteří nedokázali obhájit závazek? Ať strčí bramboru do výfuku u Ferrari svým nadřízeným. Ti mu to ježdění tam sebrali.

Středohor

Asi mu někdo řekl, že tyto výkony ČD pustily dobrovolně, respektive v rámci strategického ústupu. To ho proti nevinnému rozčílilo ještě více. Jinak dle idnes.cz se jednalo o muže z Lounska. Mýlil jsem se když jsem v jiné diskuzi psal, že to byl někdo s osobní averzí vůči p. Šatavovi, nebo z konkurenčního polomuzejního spolku.

SYN

Kdoví jak management ČD „vysvětluje“ svým zaměstnancům proč došlo k „nepokračování“ na dané trati… pokušení to prezentovat jako „záškodnickou činnost“ konkurence musí být velké…

Luboš

Modrogumni pako… jasně, koho jiného by taková hovadina mohla napadnout…?!
A teď jestli trhnu rekord v minusech…
Přátelé do toho! 😀

Jirka

Průměrného voliče SPD?

xyz

Přinejmenším část voličů (nejen) SPD podle mě ani nerozlišuje ČD od Dobré správy a dost možná ani změnu dopravců.

Ketchup1970

Ve voze Bmz na lince do Berlína před asi třemi lety někdo vytáhl asi 30 vodičů ze svorkovnice rozvadece pro dveře .Jasná sabotáž . Nebyl to vandal , ten rozkopne dveře , ale někdo kdo zna čtyřhranný klíč , a má tenký vypichovací sroubovak . Škoda byla spusobena modrým , takže to bylo Žlutogumé pako ? Dle vaši logiky? Qui bono? Nefunkční dveře na lince kterou původně měl jezdit Radim a jeho Jet ?

Ketchup1970

Je nás tady dost v dílně, kdo tento exces mohou dosvědčit. Ve voze je GPS lokátor a tak dokonce víme, ve kterém úseku se to stalo. Žel policie to nevysetrovala. A osm lidi mi dá minus ? (14:47, úterý ) jako ze si vymyslim , nebo to bylo něco jiného ? Proč bych to dělal ? Jediný poctivý dopravce nedělá levoty? Já vím, ze nikomu neřekl : bez a uškoď CD, ale tedy když je bez viny majitel , proč vrhate obviněni za magora na firmu ? Magor jako magor , černý nebo bílý .

SYN

„modrým“ jakop kým nebo komu? v tom je dost rozdíl, i když je to sémanticky podobné…

Ketchup1970

Chápu 😉 demokracie je vláda lidu ( komu čemu – nebo koho čeho ?) myslel jsem ze linka do Berlína je jasné vodítko kdo je oběť..

BDT

Příležitostnou veřejnou železniční osobní dopravu společnost poprvé prováděla 24. dubna 2010, provoz první linky pravidelné osobní dopravy byl spuštěn 26. září 2011. Před 30 lety RJ vlaky neprovozoval a nefunkční dveře jsou celkem běžná závada na železničním vagónu.

Původní Aleš

Před jakými 30 lety? A vytrhané dráty že svorkovnice jsou běžná závada?

Ketchup1970

Před TŘEMI lety a počet vodičů byl by voko třicet možná i víc . Kdo neumí číst, prosím at nekomentuje.

Roman osobně

I ve státní správě by se našlo celkem dost lidí, kteří by splňovali tuto podmínku.

Kevis

5 let dělám jedno a to samé s autobusem. Jen za tu dobu spadám pod třetí firmu. Ale nikdy by mně nenapadlo nějak škodit té jiné firmě a ještě k tomu ohrožovat cestující nějak na životě jen proto, že je to konkurence. . Tohle musel být opravdu těžce postižený člověk na hlavu. Ale vlastně vždyť to tu vidíte často v příspěvcích o drahách. Jakmile se něco stane někomu jinému, než ČD,hned zaměstnanci ČD píšou, že jim by se něco takového stát nemohlo, jelikož oni jsou ti nejlepší. Když jim napíšete, konkrétní případ, který se jím stal také,hned se na vás… Číst vice »

Koro

Kde kdy kdo psal, že se mu něco nestane? To musí být odvážný trápič karmy

Ondra L.

Mne pripada, ze ta neprejicnost je vzajemna. Ale uvedomte si, ze tyhle diskuse zapleveluje ve skutecnosti jen par jedincu, z nichz podstatna cast ani na zeleznici nepracuje. Je to klasicka internetova bublina. Podobne jako diskuse o politice na facebooku.

BDT

Neznám zaměstnance RJ, který by za svého zaměstnavatele bojoval tak vehementně, jako zaměstnanci ČD za svého chlebodárce. Což o RJ taky dost vypovídá jako o zaměstnavateli.

Miri

No, tady by mohlo jít o věkové rozložení zaměstnanců. U RJ, alespoň jako stewardi, často pracují mladší ročníky a těm asi nedělá problém, prostě práci změnit (tohle je čistě „podle sebe soudím tebe“)

Ketchup1970

Vzhledem k tomu , jakou myšlenkou firma vznikla , se tomu nedivím, a když znám několik příběhu lidi u firmy pracujících , za tohle bych nebojoval. Nicméně jasné se distancují od terorizmu a všech přestupků . Jediné čím chci bojovat je dobra práce a boj proti pomluvam a dezinformacím. Důležité je, aby pro CD i RGJ byl důležitý jak každý pracovník stejně jako cestující. Není výsledku bez přispění údržby úklidu , vlakové posádky i strojvedoucího . Pokud jsou v úctě i ti poslední články v tomto řetězu , bude pevný . A pak bude spokojený i cestující , jedno v… Číst vice »

CP1

Ta averze je mezi různými šotouši vzájemná ti nesnáší modré,ti zase žluté, je to vzájemně.

Ketchup1970

Něco jako Sparťané a Slávisté ? Tady holt škodil ne sobě ale lidem.

Lukáš Chytil

A asi nejvíc jich nesnáší Arrivu, co jsem vypozoroval.

Jadris

Očekávaný stav. To bylo mínusů u mého komentáře v předchozím příspěvku, že to musel být někdo z nich. Nikdo jiný snad není tak blbý a neohrozí životy lidí, než zapšklý ČDčkář. Těm, kteří zapšklí nejsou a je většina samozřejmě vzdávám hold. Ale nevšiml jsem si, že u ostatních dopravců by se našel někdo takový jen kvůli konkurenci…

Jiří Kocurek

Zastánci starých pořádků, jednotné dráhy atd. se najdou i u správce kolejí.

Jan

Aneb režijky nade vše…

Komik

Režijky má SŽ a i jiní , nejen ČD

Leinad

Režimky. Nezrušil je ani Hitler, jinak by nádražáci stávkovali.

MTl

Tak že by to udělal člověk nepolibeny.zeleznici bylo jasné, jen lidé co pracují nebo se zajímají o dráhu vědí co udělá blbé mokré listí natož olej na kolejích.

Jiří Kocurek

Že olej maže ví každý automechanik, kuchař… a kdekdo, kdo sleduje automobilové závody – olej na dráze se signalizuje vlajkou. Hasiči ho zasypávají sorbentem také proto, aby silnice neklouzala, takže by na to přišli taky. Není to nijaká výjimečná znalost.

Petr

Tak co hoši, kdo z vás to byl ? Přiznejte se 😛 …Ale zcela vazne, vůbec bych se nedivil, kdyby to byl někdo ze zdejších diskutujících, protože to, jak jsou tu někteří věčně schopni za jakekoli situace schopni obhajovat cd a plivat na cokoli soukromé, je až k smíchu mnohdy. Sám jsem fanda cd, ale jak se říká,všeho s mírou 🙂
A pro dotyčného explicitní trest, protože tohle se dá v klidu definovat jako terorismus. Ohrozit životy desítky lidí proto, že se mi nelíbí změna dopravce, neni nic jiného než totální uchylarna, bez nadsázky

Halamus

Já jsem zásadně proti exemplárním trestům, proti spravedlivým trestům nic nemám.

Renata Klánová

Dala bych trest v horní hranici, veškerou úhradu škody a tučnou pokutu, aby si to bastard pamatoval. Ohrožovat cestující a zaměstnance je vrchol bezohlednosti.

SYN

BOHATĚ by stačil trest někde „v prostředku“ intervalu…

Vlakem s kolem

Nedával bych exemplarni tresty, protože zde se dle mě jedna více o psychickou poruchu, než o úmyslný čin s cílem se nějak obohatit. S terorismem to také nic nemá. A také si nemyslím, že by hrozilo, že by se tím normální lidé inspirovali. Další věc je, že dotyčný pachatel si nemusel uvědomit, jak moc velke ohrožení páchá. Mohl být přesvědčen, že se nic vážného nemuze stát a jen jinému dopravci zkomplikuje život. Třeba pamatuji, jak spolužák dal jinému pryč židli, aniz by to dotyčný věděl. Čekal, že spadne na zem, ale nedošlo mu, ze se praští o zadni lavici do… Číst vice »

SYN

No je to tak a není… bohužel, následek je stejný ať ho pachatel plánuje či ne. Že třeba není schopen následek z důvodu nízké inteligence dohlédnout je hezké, ale to případně postiženému nepomůže. Buďto někdo splňuje podmínku aby žil ve společnosti s ostatními, nebo je natolik neschopný racionálně ovládat své činy že by měl být přijat do preventivní léčby kde bude jeho schopnost ublížit omezena/monitorována…
Takže „závažnost“ takového činu snad může být MÍRNĚ nižší když si to (údajně) neuvědomoval, ale čin zůstává činem.

Honza Vrba

Byť to není úplně stejné, tak jsem si vzpomněl na nehodu Franz-Josefs-Bahn u Schwarzenau roku 1875.
https://www.koridory.cz/nehody-v-minulosti-schwarzenau-1875/

Jiří Kocurek

Ve zkratce: Vechtr si chtěl finančně polepšit tím, že odvrátí neštěstí, které sám nastražil. Skončil špatně.

Tomas

To je náhodička. Že mě to ani trochu nepřekvapuje.

Zdrasa

Tak doufám, že už je to bývalý zaměstnanec a že se od něj ČD jasně distancují. Fandit můžete jakému chcete dopravci, ale znát hranice musíte. A stejně jako jsem byl pro co nejnázornější trest pro teroristu Baldu, vyslovuji se za něj i tady. Dokud lidi neuvidí, že za šílenosti přijde i patřičný trest, budou si troufat čím dál víc.

Rosolozub

Tresty nemohou být názorné, ani exemplární ba ani výstražné či tvrdé. Trest je vynesen v souladu s právním řádem, dle trestního zákoníku, podle odpovídající kvalifikace, podstaty a sazby, s přihlédnutím k přitěžujícím nebo polehčujicim okolnostem.
Době názorných, rozumějme davem a lidovým prokurátorem psům psí smrt požadujících trestům snad již odzvonilo.

Zdrasa

Nerad vám tu jednoznačnost kazím, ale obvykle víc než o právní řád jde o schopnosti konkrétních právníků, státních zástupců a soudců. Krom toho opravdu nevnímám názorný trest a lidový soud jako totéž.

hank

Jakmile se volání po „názorném trestu“ zmocní média, zas tak velký rozdíl v tom není…

Napsal jsem to nahoře a zopakuju to i tady:
Ve středověku se popravovalo například i za kapesní krádeže. Nejlepší žně mívali kapsáři pracující v davech přihlížejících veřejným popravám jejich méně šťastných kolegů.

Jiří Kocurek

Tohle prostě nejde pochopit.

Vlakem s kolem

Já si myslím, že nedomyslel jak velké ohrožení to je. Dokážu si představit, že ne každý kdo má vztek, domyslí všechny možnosti.

David

Přimlouvám se za max. trest!

Martin

Myslíte smrti? Přejetí šukafonem….

Kernteriér

To by se stal mučedníkem!

Kernteriér

I když takovou červeno-bílou 811… To je horší jak představa pekla pro svíčkovou bábu.

Luboš Beneš

A za to tisíce soudruhů podepisují petice…..ne 50 léta opravdu nechci.

Vlakem s kolem

A co chcete dávat pak za vraždy s cílem se obohatit, když chcete max trest už tady?

Kernteriér

Maximální trest v rámci sazby, kterou paragraf umožňuje.

Jarda

Jako bych to neříkal, tady to primo mate, sama policie to rika, jasny to bylo hned, že to byl „čd gang“ stejne jako arive ty vejce, tak bych se nedivil kdyby regiojetu nahlasili tu bombu.

Luboš

Saša, potrefenci mínusuji….😀

hank

Já nejsem potrefenec a mínusuju taky. Důvod: Všechny ty výkřiky, že to bylo předem jasné atd. jsou metody soudce Lynche.

Josef Švejk

Jo, to jsme věděli od začátku, že to byl zaměstnanec státního dopravce. Akorát jsme nevěděli kterej. No pak se to dozvíme, až bude soud.

Chronosphere

Tak to v Obzoru prozradí při nářku za oddaným zaměstnancem dříve…

Jiří Kocurek

Spekulovalo se o všem možném, nevědělo se nic. Vědět znamená mít to něčím podložené.
Mnozí věděli, že tam přijel autem, jinak by se tam to kamení nedostalo. Asi ve snaze hodit to na řidiče nenávidějící vlaky.

Jiří Kocurek

Oprava: Mnozí „věděli“, …

Láďa

Myslel jsem si, že to bude nějaká modrá guma, co neunesla výměnu dopravce a tak se začala mstít, ale nečekal jsem, že ho policie dopadne. 😀

Martin

Znáte zkratku ČD čes….de…

Tomáš M.

Nene, tomu nevěřím…….

FenyAMG

Měli by ho zbavit svéprávnosti…

Martin

Bude vyhlášen v podnikovém časopisu jako oddaný zaměstnanec roku a chlapík statečný…

Pražák z Jičína

Se dalo čekat

Ryk Mat

Muhehe. Tak to nakonec byl modrogum. 🤣🤣🤣

Jenisej

Když je někdo debil, tak je debil, ať pracuje u kohokoli. Překvapilo mě, z jakého důvodu PČR sděluje informace, které spadají pod ochranu GDPR.

Adam

GDPR se vztahuje na osobní údaje. Není uvedena identifikace osoby (jméno, zaměstnanecké číslo apod.), nejde tedy o osobní údaj. Nicméně mě taky překvapilo, že tento detail sdělili.

Martin

Tak zřejmě to byl asi hlavní důvod proč to udělal a je to v případu podstatné. Kdyby zaměstnanec ČD provedl loupežné přepadení v bance, tak by jeho zamestnání nikdo nesděloval.

kix

policie nesdělila, že se jedná o zaměstnance čd, ale obecně drážní zaměstnanec..to je toliko asi jako kdyby řekla, že to udělal řemeslník..

jackbrno

Policie nic takového nesdělila. Nezveřejnila ani jméno.

Petr

1) GDPR s tímto nemá co dělat
2) Nikdo neřekl, že pracuje pro cd, jen že pracuje na železnici(na dráze) a že se mu nelíbí změna dopravce. Že dělá pro CD si tu každý zcela logicky odvodil 😀

Jan Sůra

Že pracuje pro ČD jsme napsali my a plně si za tímto tvrzením stojíme a máme ho dobře vyzdrojované.

Vojtech

Honzí nic ve zlým, ale nemůžeš naznačovat, ze si viděl živý spis, to budou mít pruser i Ti cajti… protože okamžitě po tom půjde inspekceP.S veselejší vyšetřování je s těmi sútry, protože tento pachatel na to nesedí. ( sedel jinde)

Erskine

Muzu se jen zeptat jak inspekce vyresila fakt uniku odposlechu o korupci ve fotbale (Roman Berbr, Vysehrad a spol.)?

Vojtech

Nijak. Sralo je to taky

mimochodem

Dovolim si velmi divokou spekulaci. Kdyz si vzpomenu na zdejsi diskusi k prvnimu clanku, byl bych ochoten si i vsadit, ze se dotycny (pod vice prezdivkami) v diskusi primo objevil, protoze to vypadalo straaaasne nenapadne. Asi jak v tom starem vtipu, kdy gestapo hleda partyzany zalezle do studny… „Ze by byli v lese?“ Ze studny se ozve, „ze by byli v lese?“ „Ze by byli ve studne?“ Ze studny se ozve, „ze by byli ve studne?“ „Hmm, hodime tam granat.“ Ze studny: „ze by byli v lese?“ No a jelikoz admin vidi vice, nez bezny uzivatel, jelikoz se PCR muze… Číst vice »

Jan Sůra

Neviděli jsme živý spis. Tečka. Nicméně pan „mimochodem“ vede své úvahy správným směrem a stejně tak je vedl i vyšetřovatel. Více informací poskytnout nemohu.

Vlakem s kolem

Zajímavé. Ale pak platí, co jsem si myslel už tehdy… že něco podobného se v podstatě nedá vypátrat, pokud dotyčný sam k sobě po činu nedává stopy. Protoze pokud by se rozhodl namazat koleje v lese skutečný terorista a pak zůstat v tichosti, tak si myslím, že neexistuje způsob, jak to vypátrat.

hank

K informacím tohoto druhu se dá dostat i jinak než nahlížením do spisů… To jenom u nás je většina novinářů tak líných/neschopných, že už si ani neumějí představit ty jiné způsoby zjišťování informací, natož aby jich uměli používat.

Vlakem s kolem

A jste si jistý, že je bezpečné tohle uvádět? Abyste tím někomu neublížili.

Péťa

Fronta na omluvy za to co jsem schytal když jsem tvrdil že to bude nějaký ukřivděný ČD ultras začíná tady.

Pražec

Ale zkušenost se z pouhého předsudku stala teprve s touto zprávou.

Granja

To vážně byl tak naivní, že si myslel že se v případě dopadení České dráhy za něj postaví?

Kubrt

To někde zaznělo, nebo jen spekulujete?

Mojmír

Nezaznělo, ale třeba si to ten idiot fakt myslel, akorát udělal svému zaměstnavateli medvědí službu.

Granja

Ani to, ani to. Jeho myšlenkové pochody jsou zřejmě natolik pozoruhodné, že s logickým uvažováním nemají nic společného. Uvidíme čím tento nesmyslný a hanebný čin bude chtít obhájit.

Kubrt

Takže spekulace.

Martin

Tak dýchal za ně…a byl za ně ochotný provést i teroristický útok, případně za ČD i nasadit svuj život, pakliže by ho tam v nepřehledném terénu Šatava šukafónem přejel… Měl by být na ČD nástěnce zaměstnanců roku….

Chronosphere

Tam muselo být něco víc,něco co se ho dotýkalo přímo osobně,než pouhá přítulnost k zaměstnavateli.

Ketchup1970

S černou páskou přes roh rámu 🙂

Jeffer

Prakticky žiaden páchateľ pri plánovaní činu nepočíta s tým, že bude chytený. Preto nefunguje strašenie výškou trestu – budúci páchateľ nepočíta: „Toto robiť nebudem, lebo je za to 5 rokov. Keby to boli len dva roky, tak už do toho idem.“

Jiří Kocurek

Někdy je dokonce přesvědčen, že dělá správnou věc a tak by mu měli policajti pomáhat. Jedni se dokonce dožadovali zproštění viny, když zmlátili někoho jiného, než koho zmlátit chtěli.

hank

Ve středověku se popravovalo například i za kapesní krádeže. Nejlepší žně mívali kapsáři v davech přihlížejících veřejným popravám jejich méně šťastných kolegů.

Pražák

Jo, jo, trapnostmi s pohřebním věncem to začíná, pak se konkurenci mažou kliky nějakým svinstvem a teď už se maže olej na koleje jen proto, že vlak není v najbrtu a neplatí tam režijka. Co přijde příště?
Moje babička, která prožila celý život v dobách „jednotné matky dráhy“ vždy když chtěla o někom říci, že je opravdu hloupý říkala “ ten je tak blbej, že by ho nevzali ani u dráhy“. Dotyčný dokázal, že neměla pravdu.

Pavel

Příště přijde strom.

Vendelin

A jak na něho přišli? To se v hospodě opil a pak moc mluvil?

Webster

Třeba jo, nějakou chybu udělat musel. Tohle se podle mě dalo udělat tak, aby na něj nikdy nepřišli..

Zapa

To si myslí nejdříve každý. O jeho idiocii ovšem hovoří to, když to několikrát zopakuje. Tedy ne že by to už v prvním případě nestálo za přesdržku.

Vlakem s kolem

Já nechci nikoho navadet, ale pokud si někdo umí smontovat šlapací drezinu, sam bez další pomoci a pak se vydá někam v noci autem s tou drezinou v kufru, notabene do hor, kde nikdo není, tak se nedá vypátrat. Je to jak mít někoho ve sklepě, jako ten Rakušák. Musí pomoct náhoda, nebo blbost pachatele.

Původní Pražák

Možná je vtip právě v tom, že člověk, který by to uměl udělat tak, aby na něj nepřišli, to dělat nebude.

Jiří Kocurek

Na ty dva ve Vrběticích se taky nakonec přišlo a hádám, že ti na to měli výcvik.

Kubrt

Výcvik měli, ale taky měli smůlu, že jejich zaměstnavatel byl v personální nouzi. Nasadit v době všudypřítomných kamer na dvě takto exponované akce ty samé lidi??

Jeřdno

Stačilo, aby měl s sebou mobil. Pak už jim stačí „jenom“ vytáhnout data z kamer někde po cestě , zjistit, jestli někde nekupoval nějaké látky, výslech a je hotovo.

Martin

Přesně vsadim se že je takový debil že šel škodit se zapnutým mobilem

Vojtech

Nemusíš sázet, šlo o analýzu dat tohoto typu, jen se jednomu hlavnímu do toho než příkazu soudu moc nechtělo

Halamus

Vypnutí mobilu je taky podezřelá okolnost. Si představte, nejvíce podezřelý je okruh modrých gum „postižených“ změnou dopravce a jeden z jich má v době, odpovídající namazání kolejí, vypnutý mobil. Pro kriminálku určitě dobrá stopa, po které půjde.

Vlakem s kolem

Nebo mobil nechá doma zapnutý? Co byste zjistil. Kromě toho, kdyby to byl zamestnanec drah z třeba Břeclavi, koho by napadlo pátrat zda byl v danou dobu doma? A kdyby šlo o opravdu jen magora z druhého konce republiky, co fandí ČD, ale jinak s nimi nemá nic společného a chtěl to udělat nenápadně, tak to udělá dost snadno. Klidně tam může nechat i otisky bot. Gumove pantofle od Vietnamců nikdo nevypatra, zvláště prijede-li v noci autem a zase odjede. To by muselo být štěstí na nějakého nečekaného vsimaveho svědka.

Pavel

Nepodceňujte policajty. Sice se o české policii říká leccos, ale kriminálka je na hodně vysoké úrovni

FilFee

Prý se přiznal.

Doctor

Obecné ohrožení skupiny obyvatel, poškozování obecně prospěšného zařízení, ohrožení provozu drážní dopravy … a možná se najde i něco dalšího. A navíc – ten člověk měl povědomí a dobře věděl co dělá.
Nemám slov. Nejvyšší sazbu a v drážním provozu ať už nemá co dělat !

Marty

Ano přesně, doživotní zákaz vstupu na nádraží

Georg

k cemu je v tomto pripade vyjadreni ceskych drah? 🙂
je uplne jedno, kde ten debil pracoval.

frantam

Duševní mrzáci se najdou v každé skupině obyvatel.
Myslím, že diskuze tu bude v tomto případě nepoměrně klidnější, než kdyby zaměstnanec soukromého dopravce namazal koleje vlaku ČD. To by bylo teprve tóčo 😀

ABC

tím mohlo dojít k jejímu vykolejení,

to bude asi ještě zajímavé k dokazování, když samořiditelný vlak v Martinicích prý vykolejit nemohl

xyz

Martinice u V. M.: jiný (nižší) sklon, jiný (modernější) typ vozidla.

(Plus možná ještě něco.)

Jiří Kocurek

Fíra u Martinic dělal vše pro to, aby hrozící nebezpečí odvrátil. To se počítá.

ABC

jo, brzdil po telefonu 🙂

Jirka P

Což má na ne/možnost vykolejení nulový vliv.

Jirka P

Asi takhle: namazal 80 m, na kterých trať sklesá o kolik, o 3? Takže kdyby to po této dráze nebrzdilo, tak vlak zrychlí dejme z 16 m/s na celých 18. V takovém případě opravdu nevykolejí, není to možné. Ohrožení by bylo, třeba kdyby to udělal třeba v dopravně, kde vlak musí zastavit, aby neohrozil jízdu jiného vlaku (à la Kdyně). I když se podíváte na případy z minulosti, tak: ujeté vozy z Čachnova nevykolejily ani po sklesání 70 výškových metrů bohužel s tragickými následky, ujeté vozy z Mlýnů vykolejily až po sklesání 140 metrů, traťová rychlost 80 se na Desné… Číst vice »

Dudr.

Dobrej magor. Potrestat exemplárně.

none

Tak to mu toho zamestnavatele asi pripoctou… Vedel lip nez jini, co zpusobil.

Filda

Duševní mrzák.

O výměně dopravce si můžeme myslet svoje, ale fyzicky kvůli toho šáhnout na štreku a ohrozit tím lidi, to je debilita.

Honza

V roce 1968 mi kolegové v práci líčili, co udělali jako kluci v roce 1942 na Kladenské dráze pod Ořechovkou. Každé dopoledne jel těžký nákladní vlak, tažený dvěma parními lokomotivami do kopce, sotva to zvládal. A kluci namazali mazlavým mejdlem asi 150 metrů kolejí a pozorovali, co to udělá. Vlak přisupěl a mašinám se začaly protáčet kola, až se vlak zastavil! Vlakvedoucí musel zavolat drážním telefonem do Buben, aby poslali dvě lokomotivy jako postrk, aby jim pomohly úsek překonat. Zpoždění několik hodin! Až jako dospělí si domysleli, jakou tragédií to mohlo skončit! V těchto místech má ona trať velké stoupání.

Honza Vrba

To museli mít soudruzi z Ořechovky úplně osypky z toho hluku…

MTl

Leč v 1942 tam jaksi nevládli soudruzi. Ještě po válce mohli dostat vyznamenání za odboj, nebo hůř v roce 1942 i kulku.

Jiří Kocurek

Nebo ještě hůř odesláni Mengelemu, kde by o tu kulku prosili.

Václav

K Mengelemu se posílali výhradně Židé. Odbojáři se po vytěžení Gestapem buď rovnou popravili, nebo měli svoje koncentráky.

noerf

To byl člověk z kanceláře nebo provozu?

xyz

Přidal bych otázku: člen některé odborové organizace z těch opakovaně kritizujících, když někde má jezdit jiný dopravce než ČD?

CP1

Která odborová organizace kritizuje výměnu dopravců, vždyt velká část těchto organizací zastupuje zaměstnance i u soukromníků.

Kubrt

Nevím jak dnes, ale brojení proti „soukromníkům“ tvořilo svého času valnou část agendy OSŽ.

Lomb

Stačí si otevřít Obzor, což je odborový plátek, věčně se tam kydal hnůj na jiné osobní dopravce.

CP1

10 let stará záležitost, neměl byste něco aktuálnějšího, nebo posuzujte odbory, podle 10 let staré záležitosti?
A to ani nejsem členem OSŽ.

Mariiscal Mariano Santamaria

Lidi představte si, že to byl fíra a rozhodně ne dítě.

noerf

To mě překvapuje, protože strojvůdce firmy obvykle přebírají jako první. Kdyby to byl člověk z administrativy, kterého nový dopravci nepotřebovali, tak bych důvod viděl. Ale pokud je zaměstnán jako strojvedoucí, tak to musí být nenávist nebo zhrzenost.

Financ

Blb až to zvoní…

W14

Asi budu hodně negativní (na můj vkus). ale pokud mu to doopravdy prokážou, tak rozhodně nejvyšší možnou sazbu. V těch vlacích cestovali vždy minimálně dva lidé, to si musel moc dobře uvědomit.

David

Soudy nemají trestat exemplárně, primárním cílem je aby se hříšník napravil.

Milan

Nevidím jediný důvod mu dát nejnižší trest.

Jan T.

Pouze pokud je u něj šance na nápravu, to by musel být ještě mladý. Pokud už není šance na nápravu, tak mu má být naopak znemožněno páchat další trestnou činnost.

BDT

Dělal to opakovaně, tady je horní sazba na místě.

Samo

Odobrať režijku na doživotie!

Granja

Né, potrestáme ho víc: Bude zbaven funkce předsedy svazácké organizace. Předsedou bude Kefalín.

Jeffer

A presťahovať ku zrušenej trati prestavanej na cyklotrasu!

Jirka P

Nejvyšší sazbu třeba i dostane, prakticky to bude podmínka.

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

#1000 #diskuze #modrégumy #teroristi #psychickénemoci #pndobřany

Martin

Tak a jdu si pro popcorn… Tady bude veselo😂

Kubrt

Takovéhle tupství snad nenajde obhájce, bez ohledu na preferovaného dopravce.

Lang

Veselo si udělám jinak. Tohoto se účastnit nechci.

Svojsin

Viděl bych to na shodu drtivé většiny diskutujících, není se moc o čem hádat.

Vlakem s kolem

Tohle téma mi nepřijde na popcorn. Mohlo se něco stát.