Knihovny, klub pro seniory či bistro. Praha hledá využití oblouků Negrelliho viaduktu

Vizualizace využití oblouků Negrelliho viaduktu. Foto: Praha.euVizualizace využití oblouků Negrelliho viaduktu. Foto: Praha.eu

Praha chce využít po dokončení rekonstrukce Negrelliho viaduktu jeho oblouky a nenechat je prázdné jako v minulosti. Chce tím oživit

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Davidus135

Líbilo by se mi, kdyby se našlo i nějaké využití pro stavědlo

Miloš

Asi mi něco uniklo… Negreliho viadukt patří „Praze“?? Že o tom rozhodují!!!

Ferenc Futurista

Hlavně tam nepustit hipstry. A obnovit v původní podobě Pivnici U Fandy.

Jarek

Tenhle typ pajzlů doufám z Prahy postupně zmizí…

Člověk

Tenhle typ pajzlů patří k Praze i ostatním českým městům. Doufám, že nikdy nezmizí

Anonym ze severu

A nebude tam hluk od projíždějících vlaků?

Libor

V Berlíně podobný nápad funguje opravdu skvěle. Celý prostor kolem viaduktu se stal oblíbenou pěší zónou. Tam to velmi dobře funguje a něco podobného bych si přál i v Karlíně.

Vít Jůza

Nebylo by porovnání, kolik těch oblouků bylo využito/zaplněno/uzavřeno v minulosti, jestli „nenechat je prázdné jako v minulosti“ je přesné, nebo v tom, kolik a které zůstanou prázdné, má být nějaký posun?

Jarek

Asi se tím myslela absence nějakého urbanistického přínosu (podivné garáže a sklady).

Ondra

Už si živě představuju, jak si někdo rozloží piknik na trianglu, jak je vidět z první fotky, a ze všech stran bude obklopený kolonami popojíždějících aut.

Poudy

Já si myslím že to může fungovat, Karlín se velmi zalidňuje a ještě se tam toho mnoho postaví, přibudou tam nižší tisíce nových obyvatel a vyšší tisíce nových pracujících. Do toho je to docela hispsterský ráj, takže tam bude dost hipsterů kteří tam budou rádi chodit se předvádět 🙂 a zase tak hrozné to tam s tou dopravou krom špiček není.

...

Zatím. Kdo si pamatuje, jaké to tam bylo před 15 lety, ví, že s dopravou to tam je rok od roku větší průser, přesně podle toho, jak se otevírají nové kancelářské objekty.