KLM ustoupí amsterdamskému letišti, zruší desítky letů

Boeing 777-30ER společnosti KLM po přístání na amsterdamském letišti Schiphol. Foto: Jan SůraBoeing 777-30ER společnosti KLM po přístání na amsterdamském letišti Schiphol. Foto: Jan Sůra

Některé lety budou přesměrovány do Rotterdamu.

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
We are Airline staff

Ano, ano…. Ukazuje se krátkozrakost rozhodování managementů letišť napříč Evropou cílících jen na ekon.růst popř. co nejmenší ztráty v kal.roce. Roky předním si akcionáři stahovali z firem miliony eur. Odborníci jasně říkali, že je třeba udržet maximální zaměstnanost i když to bude stát akcionáře peníze a to právě pro případ, že až se trh rozhýbe, bude to skokově a prakticky z měsíce na měsíc. A když nebude personál, nebude možné se rychle vracet na předkovidový stav. Všechna školení od security po nebezpečné zboží, live animals, airline systémy jsou časově náročná (neříkám že těžká, to ne, ale něco to zabere) a… Číst vice »

Pepa

Naprosty souhlas

David

Hlavně většina těch lidí už nemá zájem se vrátit k nestabilní práci na letišti do konce září a smitec, perspektiva žádná.

Air Traveller

Ono to není zas tak jednoduché .. živit celej letištní a aerolinkový personál dva roky je neskutečný záhul na finance jak aerolinky tak letiště.

Y.K.

Nevím jestli je to reálná představa. Jestli si akcionáři stáhnou jednotky procent z konečného zisku (který v covidu stejně nebyl), tak platy zaměstnanců budou větší část výdajů z obratu (ne zisku), astronomicky rozdílné částky.

Zní to hezky platit zaměstnance i v krizi, ale kde nejsou příjmy do pokladny, není z čeho ani z pokladny vyplácet. To je ekonomická realita, platy jsou jen procento příjmů. Nejsou příjmy, není na výplaty. Můžete chtít jak moc chcete, ale peníze co nemáte nerozdáte.