Kellnerova Škoda Transportation navrhla Českým drahám společnou firmu na opravy vlaků

Oprava Regionovy z produkce Pars nova v DPOV. Foto: DPOVOprava Regionovy z produkce Pars nova v DPOV. Foto: DPOV

Na české železnici může v příštích měsících až letech dojít k nečekanému spojení mezi dvěma firmami, které ještě nedávno dělila

Zpět na článek
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vít Jůza

Nějak tomu nerozumím …. není to nedávno, co se České dráhy svých opraven zbavovaly???

a8n

Nedávno před dvaceti lety?

Pepa

Vypada to na snahu udelat dalsi tunel, tentokrat do CD. Taky cesta Skodovky, jak na CD hodit vsechny problemy s kvalitou jejich produkce. Nic novyho…..:-(, bohuzel.

Pibik

Na konci bude privatizace ČD do rukou PPF, očekáváný průběh.

Medvěd

Chytrý tah.

Doufám, že do ČD zas nenahlasují dalšího pašalíka, který to schválí viz. Žaluda !

T.M.a.

Ještě není nic dohodnuto, podepsáno natož realizováno a už je to předem všem jasné … fantazie. 🙂

PM

Taktéž souhlas, žádný bratříčkování. Pokud to chtějí prodat, tak koupit 100%. Jinak myslím, že DPOV má dostatečné kapacity pro vlastní vozidla ČD.

Eda

Osobně to vidím následovně – Škodovce začíná docházet, že prodejů bude mít méně a méně, tak jedinou možností, z čeho by mohly perspektivně téci peníze, jsou modernizace a opravy jejich výrobků u ČD. Strategie to je dobrá až mazaná, ale předpokládám, že jen z jejich pohledu. Jak již bylo uvedeno níže – nebrat! Je to jen další věc, kvůli které by ČD byly zaháčkovány do pro ně v minulosti tak nevýhodných obchodních vztahů se Škodou. Myslím, že ČD mají dostatečnou kapacitu a kvalifikaci, aby si mohly takové služby zajišťovat sami bez nějaké pijavice a navíc volné kapacity mohou výhodně nabízet… Číst vice »

Pavel

Nebrat. Buď ať si ČD obnoví vlastní opravárenské kapacity pod svojí 100% kontrolou nebo ať to plně kontrahují. Společný podnik bude znamenat privatizaci zisků a socializaci ztrát, to si Škoda ohlídá.

Jiří 2

Bammer Trade (dceřiná společnost Škody Transportation zajišťující servis vozů MHD v Plzni) má problémy s termíny a k výpravě přistavuje méně vozů, než určuje smlouva, za což dostává od PMDP pokuty. Máme očekávat, že snad v tomto případě by to bylo jiné? Zvláště přihlédneme-li ke stavu vozového parku Českých drah. Toto je začátek konce a odpůrci Českých drah budou mít další munici. Tento kontrakt je výhodný, bohužel však jen pro jednu stranu, kterou bohužel nejsou ČD nýbrž Škoda Transportation. Sami nestíhají vyrábět (viz např. opožděné dodávky RegioPanterů pro Plzeňský kraj), tímto získají prostory i kvalifikovaný personál. A pokud bude smlouva… Číst vice »

Jiri Tyr

Proc mi to pripomina zakázku Skody na plzenske depo tramvají?

Jiri Tyr

Vyrocni zprava BIS 2012: Konkrétním příkladem problematického PPP je spolupráce města Plzeň a společností kolem
Škoda Transportation, a.s., při výstavbě nového depa pro Plzeňské městské dopravní podniky a servis
jejich vozidel. Jde o mimořádně závažný projekt přesahující cenou (cca 12 mld. korun), dobou trvání
(29 let) a mírou rizik jiné srovnatelné projekty. Provází jej řada pochybností, mj. o finanční výhodnosti
pro město Plzeň.

Zopakujeme si toto ve vetsim meritku s CD?

železničář v důchodu

„Zopakujeme si toto ve vetsim meritku s CD?“
Možná je právě to „politickým“ úkolem pro nového „generála“ ČD – ještě uvidíme, kam se to vše nakonec zvrtne (nebo spíše zvrhne?) …

stará matka

Politickým úkolem by bylo dostat to pod křídla ANOfertu, nikoliv do konkurenční PPF, ehm.
Překvapuje mě, jak už tady maj všichni jasno, že je to všechno špatně, aniž by o tom cokoli věděli 🙁

ČD jsou příšerný podnik, tam stále budují rozvinutý socializmus, téměř nic se tam nezměnilo. Dělala jsem tam spoustu let a dost lidí tam ještě znám. Chápu, že výdělečné to nebude nikdy, železnice se dotují i na západě.

Eda

Hmm, jakmile někdo začne větou, že je něco třeba na politickou objednávku dostat pod „ANOfert“, tak je zcela na místě obezřetnost. A nemýlil jsem se. A Putina všude také nevidíte?

Jo a ještě jedna věc – jak se liší socializmus od rozvinutého socializmu. On je i nějaký rozvinutý kapitalismus nebo rozvinutá diktatura? Nikde jsem se s takovým termínem nesetkal – můžete mi jej podrobněji vysvětlit?

a8n

PPF není konkurenční, pokud by bylo, nedalo by ANO politické krytí předražené dodávce tramvají ŠT do Ostravy. Stejně tak postupně začali hájit mýto, vypsané PPF na míru.