Každých osm minut jedno letadlo. Nejvytíženější leteckou linkou světa zůstává spoj na Čedžu

Airbus A321 společnosti Asiana na letišti Kimpo v Soulu. Foto: Anton Bannikov [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia CommonsAirbus A321 společnosti Asiana na letišti Kimpo v Soulu. Foto: Anton Bannikov [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Trasa mezi letištěm Kimpcho (GMP) v Soulu a letištěm Čedžu na stejnojmenném ostrově upevnila svoji pozici na prvním místě žebříčku

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Prngr

Zajímavý článek.
Příště bych hlasoval dát sem i ty tabulky, abych nemusel překlikávat na původní zdroj

Rossec

Já bych prosil doplnit vzdálenosti a bude ještě zajímavější.

Martin V.

Vzdálenosti lze najít pomocí Great Circle Mapper (od 450 do 1550 km):
http://www.gcmap.com/mapui?P=HND-CTS/FUK/OKA,+GMP-CJU,+PEK-SHA,+HKG-TPE&DU=km&SG=800&SU=kph
http://www.gcmap.com/mapui?P=HKG-TPE,+DEL-BOM,+HAN-SGN,+CGK-SUB,+SYD-MEL&DU=km&SG=800&SU=kph

Ovšem mezi Top 10 mezinárodních linek jsou i dvě z Londýna (5500 km každá z nich).

Honza D.

Neplánují v Austrálii VRT Melbourne – Sydney? Vzdálenost centrum – centrum je cca 850 km, takže v porovnání s letadlem by to mohlo vyjít dokonce časově úspornější a navíc ekologicky přijatelnější. V neposlední řadě by to také mohlo obsloužit místa na trati kterých sice moc není, ale něco se najde (třeba odbočka do Canberry).

Skippi

Jo planuji, ale je otazka co bude drive zda-li „rychlodraha“ (max rychlost 80 km/h) na prazske letiste (myslim to v Ruzyni ne to v Kbelich) a nebo VRT Sydney – Melbourne. Priprava teto trati je asi tak daleko jako tunel ze Smichova do Berouna. Mozna nasi vnuci se toho doziji.

Jakub

Na kterém místě tak asi bude Ostrava – Praha?

Jakub

Vnitrostátních spojů v ČR 😀

Martin V.

Ano, je to velmi těsné. :-)))
Devátý a desátý v pořadí mají něco přes 5,2 milionu ročně, tak mi to nedalo a kouknul jsem se. PRG vykázalo loni 33 770 vnitrostátních cestujících. Předpokládám, že drtivá většina bude z Ostravy, takže jen 150x méně než desátý v pořadí. V Evropě bývaly husté linky Milán (Linate) – Řím a Barcelona – Madrid. Obojí z velké části nahrazeno VRT.