LOT 3a leaderboard

Kavárna ve Fantově budově skončila, přijde nový provozovatel

Indický kavárenský řetězec Café Coffee Day opustil po necelých pěti letech pražské hlavní nádraží, kde v historické Fantově budově provozoval

Zpět na článek
85 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Freya

Nejaka se nepise, ze zkrachovali, banrot, pry vysoke najmy v OC, a jeste umrel vetsinovy akcionar atd.

Freya

Sakra, oprava…nejak, bankrot….

Jan Bárta

Můj dojem. Koupit si lístek a pryč. Není jediný důvod zdržet se déle než je nutné. Žádná čekárna, kavárna, není kam si sednout. Škoda slov.

Vladimír D.

Celé hlavní nádraží je jaksi kapitola sama pro sebe. Mně přijde „cestovatelsky nehostinné“. Když čekáte, není pořádně kam si sednout a to ani na nástupištích. Výkladní skříň České republiky to rozhodně není. Vlastně právě že je. Na to, že jde o pražské centrální nádraží, je (mimo samotnou odbavovací halu) nepříjemné, ukoptěné, nevlídné, špatně udržované a zkrátka fuj. Kdo má toto v zodpovědnosti? To je námět pro majitele a říci k tomu své by mělo i hlavní město Praha, jelikož na ni to vrhá špatné světlo především.

Hen ten oný

Nechápu proč na hlaváku nefunguje úplně obyčejná normální restaurace. Kdo to ví, odpoví.

Savik

Taky mě zrovna předevčírem nemile překvapilo, že kavárnu zrušili – potřebovali jsme utratit na hlaváku 20 minut a tedy nejít na hranici Sherwoodu (pač to už se zase časově nedá) a protože na hlaváku NENÍ jiná kavárna, šli jsme samozřejmě nahoru do Fantovky. A prd. Myslel jsem si klasicky, že nájemce už nedal výši nájemného, takže za tuto zprávu děkuji. Nechápu, že kavárna prostě nepokračuje s novou smlouvou, ale asi se nedohodli. Škoda, že to SŽ nevyjednala kontinuálně – protože aktuálně na hlaváku tedy NENÍ kavárna. Jo a dle pohledu skrz okna je celý vybavení fuč,čili nový nájemce to bude… Číst vice »

Savik

Jo a kromě Tchiba dostanete levný kafe v Pontu a v Hello či jak se to jmenuje v začátku levýho podchodu. Ale jsou to trochu větší břečky než Tchibo, který považuju už za socela dobrý kafe.

Aslanex

Nějak mi nedochází, proč ukončili nájem ještě před podpisem smlouvy… Díky tomu tam teď není nic. A ani mi to nepřijde jako péče řádného hospodáře, nechat ten prostor bez nájmu.

David

Svatostánek? Drážní kaple jako na Termini? Inu proč ne, já jsem pro.

Viktor

ja bych vrátil automaty na kavu do podchodů…bylo to super si ji vzít do vlaku…..

pozorovatel

Ve stávajících podchodech takové zařízení překáží, protože pro ně nejsou uzpůsobeny – asi by bylo lepší umístit je až na nástupiště, kde by k nim navíc bylo možno vyběhnout i z průchozích vlaků s dostatečným pobytem. Ale na to zase už při přestavbě nebyla adekvátně přizpůsobena „infrastruktura“ těch nástupišť …

Viktor

Nevím za co jsem dostal mínusy….automaty jsou skoro ve všech větších železničních stanicích… nevadí nikomu (slepý či na vozíčku)

Peno

Kromě provozovatelů předraženého občerstvení. A v tom bude asi hlavní problém.

Hen ten oný

Káva je obvykle za 15, ne?

Aslanex

To je věc, která mi taky hodně chybí. Kromě Billy (kde jsou ale fronty) není na nádraží vůbec žádná rozumná káva. Ačkoli na většině zbylých nádraží je.

Savik

Na perony by se vešly, do podchodů ne, tam by znamenaly chumly lidí.

Vladimír D.

Plně souhlasím, a nejen na kávu.

Sotous

Ohledně cen kávy – v Itálii mají skoro na všech nádražích kávu, cappucino apod za cca 1,5 Eur. Na rozdíl od např. Rakouska, kde pod 3 Eur kávu většinou nedáte

pozorovatel

Sice jsem si kávu na rakouském nádraží už dlouho nekupoval, ale že by byla „většinou“ za víc než 3 EUR, to si nevzpomínám – do 3 EUR ano, ale to je už docela velká porce, ne ten minikalíšek jako v Itálii (ale samozřejmě nic proti němu, je to dobrá silná káva!)

Sotous

jasný Piccolo je malé, ale za podobnou cenu mají i kotel cappuccina. V A je oblíbená cena nyní 3,20, a to i např. v bistru Westbahn.

Miroslav

Kde se dá v Itálii koupit kafe ve velikosti Piccolo prosím? Picollo neexistuje!

Sotous

Samo mate recht.Proste zakladni cafe je v It.to male.Jasny ze piccolo se tomu rika jen tady v buranove 😀

Hen ten oný

V Rusku se ovšem pije mnoho čaje.

Haha

Káva je v Itálii totéž, co u nás pivo. Zkuste si ho jinde dát za 1-1.5 EUR.

Sotous

Ale to bylo jen konstatovani reality jak je to jinde.V CR na zeleznici je kava od 10 kc v minibarech az po treba 130 v nekterych foodech.

Hmoo Honza

Byl jsem tam s dcerou po divadelním představení PRODIVADLO.CZ a za dva zákusky na papíře a dzus jsem platil 250. Pod oknem, co nedovirali a nebyli mýtý tak 4roky byli návnady na krysy….

PetrM

to bylo i včetně pokuty za prznění jazyka

Hen ten oný

A co ta kaňka? 😃

Chytrý za 2

A co je od nového provozovatele očekáváno převratného?

pozorovatel

Rozhodně bych předpokládal ještě vyšší ceny za nanejvýš stejný sortiment, jaký nabízel ten předchozí …

Hen ten oný

Ono totiž málo co nového je lepší než to, co bylo předtím. A když už, tak za mnohem víc. Naštěstí máme právo volby a proto na to obvykle hážu bobek. Copak jsem řezník nebo zelinář? 😃

René Krejcárek

Já bych do historické Fantovy budovy protlačil luxusní řetězce, které se už nedostaly do Pařížské 🙂 . Některé obzvlášť drahé kavárny, restaurace nebo prodejna šperků. A nebo luxusní čokolaterii z Jižní Ameriky kde by se daly koupit věci, které v maloobchodní síti neseženem například 100 ml kvalitní ekvádorské čokolády nebo ve sklenici lískooříškový čokoládový peruánský krém podobný NUTELE a k tomu jihoamerické pralinky vyráběné z jihoamerických kakaových bobů.

kakov

jste normální? kdo tam takové věci bude kupovat, cestující zcela vyjímečně a pro lepšolidi to bude pod jejich úroveň jít pro to na nádraží a ještě na takové, kam se nedá pohodlně jet autem

Cestovatel

ale tam se právěže dá dojet pohodlně autem…

Jakub Kosmider

Co je „lepšolidi“ ?

Jiří Kocurek

Znáte Českou sodu? Ýbrmenš, untrmenš. Ýbrmenš, untrmenš!
Tak něco podobného. Namyšlení egoisti, pro které je zvytek lidí póvl. Georg Mendel taky, je přece z vesnice.

Hen ten oný

Pražáci, ty by byli stavu tě zamordovat. 😃

Hen ten oný

To jsou tací, kteří ke stovce za 1 pivo dají druhou jako dýško (a ještě si myslí o sobě myslí, že jsou něco extrovního).

Frantisek

Řetězce, dovoz, no… Já bych zase radši něco kvalitního domácího, ani pro snoby, ani pro stádo, prostě pro někoho, kdo hledá něco jiného než jen konzum či přepych. Co lidi sbližuje podobně, jako vlaky. Ne mít z nádraží dva méně či více oddělené obchoďáky buď s hyperlevným nebo hyperdrahým zbožím.

pozorovatel

Toho „hyperlevného“ na českých nádražích ovšem rozhodně nijak mnoho nevidím – spíše teď už vlastně vůbec nic …

Oldřich Sládek

Hmmm, tak já tam radši teda protlačím kancelář ŽESNAD.CZ, jo? 😊

Romanero

Království železnic..? 😉

Danel Brvnišťan

Spočiatku tá kaviareň bola príjemná, nižšie spomínaný muflon bol fajn, ale v poslednej dobre strašne upadla, bez obsluhy, nebrali karty, všade vylepené nejaké papiere popísané fixou čo všetko nemajú a nefunguje…
Takže som rád že sa vymení prevádzkovateľ.

Petr

Podle čeho se vybíral vítěz soutěže?
Pokud čistě podle nabídkové ceny, tak nelze očekávat nic jiného, než předražené kafe, na které se tu bude nadávat. V podstatě něco podobného, jako se směnárnámi na letišti. 🙂

XXXD

Tak když to kafe bude tak moc drahé, tak na něj asi moc lidí chodit nebude a provozovateli kavárny se to stejně nevyplatí.

René Krejcárek

Já jsem dal za kafé 100,- Kč a nezdálo se mi to drahé. 🙂

Cestovatel

to je cena za střední kávu v řetězci – já chodím pravidelně několikrát týdně do řetězce se „zelenou vílou“ v logu na horkou čokoládu – velkou – za 119. Běžná cena – nic podivování se.. 🙂

Hen ten oný

Za tu cenu máte celou šroubovací sklenici výborné instatntní kávy Davidoff v Bille. A budete ji srkat nejmíň 3 neděle. 🙂

Matěj

Káva od dosavadního provozovatele „fantovky“ byla sice dražší, nicméně našla si s přehledem dostatek zákazníků. Do takto exkluzivních prostor rozhodně nepatří nějaké levné biffé.

Petr

Nechoďte z extrému do extrému. 🙂

Chytrý za 2

Mě nejvíc chybějí kiosky na perónech. Vytvářely na nádraží správnou atmosféru. I na Smíchově. Teď je tam všude pusto a smutno. Tyhlety kavárny mne tedy moc neoslovují.

Jerry

Chytrý za 2:souhlas ty občerstvení na peronech mnely něco do sebe ..já pamatuji ve valmezu.hlavak v Praze ..hromada obchodu k ničemu a Billa otevřena do 23 hod to je na nic když jedete v noci nebo brzo ráno..

Hen ten oný

Já nechodím ani do extrému.

Frantisek

Cítíte-li se na úrovni, nastudujte si prosím nejprve význam slova biffé. Nebo to má být rovnou přezdívka právě pro ta levnější zařízení? 🙂

Hen ten oný

á František, rodák z blízké vesnice…. 🙂

Jakub Kosmider

Otázka, Jaký měli kšeft, celá Fantovka je schovaná a jediné, co odkud má zatím návštěvníky jsou cestující z busu. Až se opraví celá budova, situace bude lepší.

hospodský povaleč

Několikrát jsem šel okolo a asi třikrát jsem si tam dokonce dal i pivo (čepovali kunratického Muflona 11°) a vždycky tam bylo dost lidí – zda to byli cestující čekající na vlaky či autobusy, nevím. Ale od té doby, kdy i tam zdražili pivo na už zcela nesoudných (a na hlavním nádraží „kartelově“ jednotných) 62 Kč za půllitr, tam na pivo může zajít jen blázen nebo bohatý Američan, který místo do Paříže (viz název jednoho dávného filmu) omylem zavítal do Prahy.

Jakub Kosmider

62 korun se mi zdá optimální, zejména když je to nádraží. Skoro nikde v centru to pod 50 nejde. Ten provozovatel to pivo za cca 20 korun kupuje, tak za kolikrát ho má podle vás prodávat? Vy mu tam za 10 měsíčně pinglovat určitě nebudete …

Proč si myslíte, že zavírá jedna hospoda za druhou? Protože se nikomu nevyplatí dělat ze sebe kreténa a koukat na vás jak sedíte celej den u 5 piv a necháte mu tam 2 kila i a dižkem. 😉

René Krejcárek

62,- Kč je ve srovnání se zbytkem světa směšná cena. Správně by pivo mělo stát min. 150,- Kč. Nehledě na to, že české pivo je narozdíl od světové produkce nejkvalitnější.

PAN

Pozn.: Nic není správně nebo špatně, tak jako nic není zadarmo. Směšného je toho v Česku dost, když zůstanu u tématu tak např. mnohdy kvalita služeb, chování personálu nebo kultura prostředí… Ale jinak většinou české pivo špička!

Hen ten oný

Stran toho piva, kdo má chuť na dobré a laciné pivo z nádraží, zajeďte do Hostivaře. Můžete i Arrivou. Tam je pravá oáza klidu a míru. A hlavně podpoříte hospodu. A dobře tam i vaří. Doporučuju.

rota pomsty

Plný souhlas. Vřele doporučuji. Pouze tato hospůdka není vhodní pro nafoukance a pitomce.

Dusanh

Tak to jste toho asi ještě moc neochutnal 😉 Doporučuji začít návštěvou Kwaku hned vedle aut. n. na Knížecí. Potom pár výletů do Německa za regionálními pivy. A to je jen začátek…

Hen ten oný

jo, a začneme kvákat, tůdle….

Hen ten oný

Jestli toto myslíte vážně, tak to jste vůl, pane.

Ušatá

Porovnejte ale čisté příjmy a už to bude vypadat jinak. i v poměru k dalším nákladům. Navíc my žijeme v této zemi a mělo by to vše vyhovovat nám i našemu stylu, zvyku, kultuře.

rota pomsty

Pivo za 150.- Kč? To může říci jedině debil, nebo gauner. A nebo novodobý zloděj, rádoby podnikatel.

Jaroslav

Ostře napsané, ale naprosto přesné.

Hen ten oný

Úplný mistr pera.

pozorovatel

„Optimální“ to ani v Praze a ani na nádraží rozhodně není: ještě někdy před asi půlrokem tam totiž to stejné pivo stálo 42 Kč za půllitr – ale dole v „Potrefené huse“ prý už tehdy snad byla smíchovská desítka za 62 Kč, a tak se ta cena asi „nějak“ (nebudu spekulovat, proč a jak) přenesla i nahoru do „Fantovky“ …

Ušatá

Prostě zkoušejí, jakou cenu si mohou dovolit. většina lidí toto platit nebude a koupí si pivo domů v lahvi. Takže pak bude stále jen méně příjemných hospůdek a restaurací. Ony už dnes ty restaurace stojí za málo, protože pořádné normální jídlo tam nemají, vše z podivných polotovarů, samé masové plátky, pizzy, hamburgry apod.maso pochybného původu a kvality, protože to z dovozu má jaksi jiné normy než u našich chovatelů apod. Minimum dobrých hotovek – tedy guláše, svíčkové, vepřoknedlo zelo, rajská, koprovka, bramboráky aj. dobroty.A navíc je málo kuchařů. Prostě binec.

Frantisek

Většina lidí tam celý den sedět nebude, dá si jedno dvě a vyrazí na vlak nebo domů. Proč by na nádraží mělo být dražší než v okolí, mi uniká. 50 za 12° mi přijde takové přijatelné maximum, i když ve srovnání s ostatními cenami tam už se nedivím ničemu. Přitom železnice by měla být především veřejnou hromadnou dopravou, ani sockou, ale ani přepychem. Bohužel, dnešní ceny v centru už většinou nejsou ani pro střední „třídu“, čest výjimkám.

Ušatá

Ono už těch 5O za pivo je neúnosné. Už jen vzhledem k výrobní ceně a čistým příjmům většiny obyvatel. Pokud by šlo o skutečnou dobrou dvanáctku, pak tak do 28 Kč.

René Krejcárek

Hospodskej povaleči půl litr piva by se měl prodávat za min. 150,- Kč. Podívejte se jaké ceny mají v USA, UK, Austrálii. Nechápu když vláda zdražuje každej rok daněmi cigarety, proč to nejde i u piva ? Já třeba bych neměl problém dát za pivo 200,- Kč, protože vím, že české pivo je kvalitní vyrobeno z kvalitního chmele a za kvalitu by se mělo více platit. 🙂

PAN

Kvalita českého piva, hlavně ležáků, je v česku opravdu většinou špička (chmely, slady, voda atd.) a nejen ta domácí „pivní“ historie a tradice. Srovnávat však cenu se zahraničím je velmi ošemetné, neboť průměrný český plat je také oproti většině „západních“ zemí zcela jinde, tak jako důchody atd. V Iránu stojí např. litr benzínu také pár korun, vše má své důvody, tak jako svou cenu. Kvalita produktu je jedna věc, kvalita služby (servisu) další, což mnohdy dělá v gastro oboru také své včetně ceny. Kvalita servisu mnohdy v Česku slabá nebo bídná. V Česku máme též největší odvody zaměstnavatele za zaměstnance,… Číst vice »

Jiří Kocurek

Doprčičt, cena je snad dohoda dvou stran a ne že do toho nějaký ředitel zeměkoule vleze, že chce 90 % ceny pro stát.

Chytrý za 2

tihleti liberálové….

Frantisek

Kdo si může dovolit pivo za 200, neměl by se divit, že jinému přijde i 50 příliš, protože aby on měl takový plat, musí jej mít zákonitě někdo jiný úměrně nižší. Hmot a energií je podle jistého fyzikálního zákona patrně pořád stejně. 🙂 Otázkou je, zda kvalitu vyrábět jen pro samozvané „vyvolené“ a ostatním cpát břečky, nebo se královsky podělit.

Jiří Kocurek

Prosímvás, kam na to chodíte? Jakože když někomu v práci přidají, tak zákonitě musejí někomu v jiné firmě ubrat? A když někdo, hooodně lidí, o práci přijde, tak ten zbytek bude mít vyšší mzdy?

Jiří Kocurek

Vzato do důsledků, tak když si někdo postaví dům, tak někdo jiný musí o bydlení zákonitě přijtí? Nebo že ty poučky platí jen o penezích, ale jiného (ikdyž běžně zpenežitelného) majetku se tyto ekonomické závislosti netýkají? Jakože když se sedlákovi urodí, tak někomu jinému se musí zákonitě neurodit? Kam na tohle lidi chodí, na VUML?

cestujici

Nevim jakou optikou se diva pan Kocourek ale me prijde vyjadreni pana Frantiska docela jasne. Jsou tu lide zaplaceni dobre a lide zaplaceni hure. Tech druhych je vice a je jim neprijemne kupovat si pivo za vyssi cenu. tecka.

Jiří Kocurek

Jo jasně. Centrálně stanovené ceny. Jen proto, aby někomu bylo hůř. Jen proto, že na to nějaký hochštapler má.

Jakože spotřební daň 150 kč za 2,5 gramu lihu? Vážně chceš platit 60.000 Kč spotřební daň z litru lihu? Dochází ti, ty zabeněnče, že takhle to nefunguje? Znáš aspoň základy ekonomie? Asi ne a kupecké počty taky ne, o histoiri USA víš taky kulové. Jinak bys věděl, jak to s těma prohibicema funguje.

Ušatá

Provokujete? Zkuste to někde jinde a ne tady. Většina lidí, kteří skutečně pracují ať rukama nebo hlavou si nic takového dovolit nemůže, dále musíte srovnávat příjmy a ani o kvalitě dnešního piva bych se moc nešířil, zejména u těch zahraničních majitelů. Ani Plzeň není to, co bývala dřív. A to stála 3,60 Kčs. A jen tak mimochodem, jaké máte příjmy a za co při vašich názorech???

Hen ten oný

Dnešní ceny piva, zdá se, přibližně odpovídají tehdejším x 15.

rota pomsty

Pivovar prodává půllitr piva za 8.- – až 10.- Kč. Takže prodávat pivo za 150.- Kč a více může pouze debil, gauner nebo nenažraný zloděj.