Katamaran mezi Vídní a Bratislavou se loni přiblížil předcovidovým číslům, zamíří i do Györu

Katamaran Twin City Liner. © Central DanubeKatamaran Twin City Liner. © Central Danube

Trasa mezi Vídní a Bratislavou, co jsou dvě navzájem si nejbližší hlavní města v Evropě, měří po řece 70 kilometrů.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Je to skvělé- Doporučuji.

Jan

Nevíte, kolik stojí jízdenka a jaká je hlavní motivace cestujících vybrat tento druh dopravy? Eko? Cena? Rychlost? Zážitek?

slsp

https://www.twincityliner.com/
Cennik a cestovny poriadok najdete tu. Autobus to da o polhodinu rychlejsie a za cenu okolo desat eur, takze mne to vychadza jedine na ten zazitok. Ktory zase moze byt velmi fajn…

Václav

25 až 52 EUR jedna cesta

Jiří Kocurek

Dívám se na vlak, vlakem je to za hodinu, jede každou hodinu 2x a končí na Hbf. Loď má přístav na samém okraji historického jádra města, pro výlet ideál.
Cenu mi to našlo od 25 € jednosměrně, takže nic pro „chudého studenta“ ale zase to není raketa, kterou si může dovolit jenom ropný šejk.

jan

v cestovnenu listku na vlak si mozete priamo prikupit aj listok na mhd po Viedni

Jan

Rozhodně to není myšleno jako veřejná doprava mezi městy. Je to spíš na výlety, pokud chcete něco trochu jiného. Zajímavá je určitě možnost přepravy kola. Mezi oběma městy je rovinka a pěkná cyklostezka. Spousta lidí jede jedním směrem na kole a zpátky pak lodí. Pokud bydlíte v blízkosti Vídně nebo Blavy, tak je to moc pěkný výlet na jeden den.

Dash9

Jen na okraj, technicky vzato jsou si v Evropě z hlediska vzdálenosti navzájem nejbližší hlavní město Itálie a Vatikánu.