K autům elektrické koloběžky. Seat expanduje do mikromobility

Elektrická koloběžka Seat eXS KickScooter. Foto: SeatElektrická koloběžka Seat eXS KickScooter. Foto: Seat

Automobilka Seat začne poprvé kromě aut nabízet i elektrické koloběžky. Firma s nimi chce prorazit hlavně ve městech. Na výrobě

Automobilka Seat začne poprvé kromě aut nabízet i elektrické koloběžky. Firma s nimi chce prorazit hlavně ve městech. Na výrobě bude spolupracovat se společností Segway.

Start nového programu má posunout automobilku více k takzvané mikromobilitě, jak je dnes označována přeprava do sedmi kilometrů. 

Novou elektrickou koloběžku eXS KickScooter má firma představit příští týden v Barceloně na Smart City Expo World Congress. Automobilka hledá města, kde ji začne testovat, do konce roku začne koloběžky prodávat. 

Seat ve své strategii sází na růst velkých měst, který posílí požadavky na takzvanou mikromobilitu.  Kvůli kolonám či nedostatku parkovacích míst se objevují čím dál častěji alternativy k autům, koloběžky jsou jednou z nich. Seat navíc upozorňuje, že poptávka po autech u generace do 30 let je nižší než v minulosti.

„Chceme, aby byl Seat vzorem v mikromobilitě,“ řekl Lucas Casasnovas ze Seatu. Nová koloběžka má zvládnout jízdu rychlostí až 25 kilometrů za hodinu, dojezd na jedno dobití má 45 kilometrů. Do konce roku ji začne prodávat za 599 eur ve vybraných evropských zemích, příští rok po celé Evropě.

Tagy elektrické koloběžky mikromobilita Seat
5 komentářů