z prahy

Jubileum pro autobus z Vysokého Mýta. Iveco předalo Crossway číslo 50 000

Autobus Iveco Crossway LE pro Postbus. Foto: IvecoAutobus Iveco Crossway LE pro Postbus. Foto: Iveco

Iveco vyrábí ve Vysokém Mýtě řadu Crossway již 15 let, stala se klíčovým modelem celé značky.

Iveco Czech Republic vyrobilo ve svém závodě ve Vysokém Mýtě již 50 tisíc autobusů Crossway. Jubilejní vozidlo převzal jeden z velkých zákazníků: ÖBB Postbus, největší autobusová společnost v Rakousku a provozovatel většiny meziměstské autobusové sítě. Šlo o autobus Crossway ve verzi Low Entry Line pro 45 cestujících. U každého sedadla jsou nabíjecí USB porty.

Řada Crossway se za 15 let výroby stala jedním z nejprodávanějších typů autobusů v Evropě. Iveco ho aktuálně nabízí ve čtyřech různých variantách podle délky (10,7, 12, 13 a 14,5 m) a s motory poháněnými na diesel nebo na bioplyn. Autobusy se vyrábějí v závodě ve Vysokém Mýtě a těží z dlouhodobého know-how o výrobě meziměstských autobusů a autokarů.

S více než 3 800 zaměstnanci a 1 700 subdodavateli je Iveco Czech Republic jedním z největších zaměstnavatelů v České republice a největším evropským výrobcem autobusů s více než 4 000 vyrobenými vozidly ročně. Crossway je i nejprodávanějším autobusem v segmentu meziměstských autobusů v Česku.

Tagy Iveco Crossway Iveco Czech Republic Österreichische Postbus Postbus
11 komentářů