Jihočeský kraj vypsal tendr na tři úseky vltavské cyklostezky za 121 milionů

Cyklostezka podél Lipna. Foto: Lipno.czCyklostezka podél Lipna. Foto: Lipno.cz

Nejnáročnější stavbou bude 2,1 kilometru dlouhý úsek cyklostezky podél náhonu v Loučovicích, na který budou mít stavbaři 180 dnů.

Jihočeský kraj pokračuje ve své snaze propojit Novou Pec nad lipenskou nádrží s Týnem nad Vltavou u soutoku Vltavy a Lužnice 188 kilometrů dlouhou cyklostezkou. Aktuálně vypsal tendr na stavbu tří úseků mezi Lipnem a Vyšším Brodem, celková předpokládaná cena za 5,5 kilometru je 121 milionů korun.

Nejzazší termín pro podání nabídek je 21. března, zájemce si přitom může vybrat, zda nabídku podá na jeden, či více úseků. Lhůta pro dokončení jednotlivých úseků se pohybuje od 120 do 180 kalendářních dnů od předání staveniště.

Nejnáročnější stavbou bude 2,1 kilometru dlouhý úsek cyklostezky podél náhonu v Loučovicích, na který budou mít stavbaři podle zadávací dokumentace 180 kalendářních dnů. Tento úsek je také nejdražší, předpokládaná cena činí 78 milionů korun.

Projekt vltavské cyklostezky je rozdělen na celkem šest částí, které jsou dále členěny na 18 úseků. Celá stavba má vyjít na téměř 1,1 miliardy korun. Centrální komise ministerstva dopravy v květnu 2020 odsouhlasila příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 957 milionů s DPH, zbylé peníze dodá kraj.

Z celkové délky cyklostezky je zhruba 80 kilometrů už dokončeno. Celá cyklostezka by měla být dle původních plánů hotová do konce roku 2025. Podrobnosti k projektu jsou v letáku kraje.

Vltavská cyklostezka. Pramen: Jihočeský krajNa Hluboké vede cyklostezka přes zdvižný most u vjezdu do přístavu. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářCyklostezka podél Lipna. Foto: Lipno.czCyklobus, ilustrační foto.
Pramen: Jihočeský krajCyklovůz společnosti GW Train Regio. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Tagy Jihočeský kraj vltavská cyklostezka
17 komentářů