Jihočeský kraj vybral tři firmy, které zajistí autobusovou dopravu. Přichází BusLine

Autobusové nádraží v Trhových Svinech je po rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářAutobusové nádraží v Trhových Svinech je po rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Sedm oblastí si má rozdělit trojice firem: GW Bus, ČSAD Autobusy České Budějovice a BusLine

Zpět na článek
51 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
217

BuzLajn i na jihu, tak to je konec 😀

Adam

Znamená to tedy konec i ČSAD STTRANS?

217

ten tušim patří pod GW Bus aka Jihotrans…

Adam

To ano. Ale v článku právě píšou, že pro Strakonicko bude výchozí dopravce ČSAD Autobusy České Budějovice (Busem), ale zároveň v článku mluví jen o konci působení dopravce ČSAD Jindřichův Hradec a Commet Plus a o STTRANS nic. Tak si právě nejsem úplně jistý..

217

tak asi budou spravovat výkony okolo Budwajzu a zůstane jim MHD ve městě…

kakov

k autobusovému nádraží v Táboře:

Comettu patří jen budova. pozemky a nádraží je města, takže si Comett nemůže moc vyskakovat

Uživatel služeb čd

Comett plus tady u nás funguje dobře a bez problémů , nechápu proč nebyl vybrán , garáže v Táboře i Mladé Vožici , jezdí i linky v Pid , spíše by měl konečně vzniknout skutečný IDS , nebo Táborsko , minimálně jižní část do Pid , většina lidí odsaď jezdí do Prahy ( narozdíl odemne , já jezdím na VS do Čb )

Tomariero

Tak pokud nabídl vyšší cenu než Busem tak je jasné že nebyl vybrán.

Kvalitu nemůžu hodnotit na Táborsku se pohybuji minimálně. Pohybuji se na Jindřichohradecku a Budějovicku a tam jsem rád že končí ICOM, protože kvalita Busů a hlavně třeba teplotní pohoda v zimě je katastrofická. (byli doby kdy měl autobus namražené okna i zevnitř a to po hodině provozu.

Uživatel služeb čd

Nejen cena ale i infrastruktura , jsem zvědav jak bude hledat řidiče na ranní spoje z Mladé Vožice, smyslových hor atd. , dojíždění je tady v zimě nemožné ..

Kernteriér

Že by třeba v té Vožici apod? Tedy že osloví ty řidiče, co tam jezdí teď?

švarc

By mě zajímal důvod vyřazení ČSAD autobusy Plzeň.

kakov

mě též, měl jsem za to, že už je to jisté

Pavel

Už neexistují, jejich nástupcem po reorganizaci je Z-Group bus a.s.

kakov

a to je důvod, proč přišli o kšeft??

Pavel

Není. Taky jsem nic takového netvrdil. Akorát by se mělo diskutovat již o jiné firmě, o dost větší, se sídlem ve Zlíně.

noerf

Překvapivě vyřadily v některých oblastech ČSAD autobusy Plzeň, díky kterému zůstane ČSAD autobusy České Budějovice na Prachaticku a Písecku a přibudou ji Strakonice. Paradoxně skončily na Strakonicku Sttrans a na Táborsku Commet, kde měli podíly některé obce v regionu.

Kernteriér

Nebojím se, že by se Plzeňští neobjevili v jedné oblasti coby subdodavatel.

Tomariero

Dá se čekat že to hodně zamíchá s MHD Tábor a okolí některé spoje jsou totiž zajištěné linkovými autobusy.

-TR-

MHD Tábor je sama o sobě dost velkým provozem, na některých linkách jezdí autobusy i v intervalu 15 minut. Takže nový dopravce by musel mít docela velké množství autobusů, aby to všechno odjezdil.

Comett Plus se také zabývá i kamionovou dopravou.

Kernteriér

MHD Tábor se ovšem výběrko netýká, tam může (a nejspíš tomu tak i bude) zůstat Comett Plus.

-TR-

Přesně na to narážím. Nehledě na to, že např. uznávání předplatních jízdenek MHD Tábor ve vlacích ČD (též nazýváno jako IDS Táborsko) je na základě dvoustranné dohody mezi ČD a Comett Plus. Jihočeský kraj s tím nemá nic společného. Pokud by se změnil dopravce v Táboře, musela by se dohoda vyjednat znovu.

Tomariero

To určitě ano, mne šlo o to že kvůli efektivitě jsou některé spoje MHD zajištěny linkovými busy a to po jejich konci odpadne a může to zvýšit úhradu pro Tábor a okolní obce, případně může dojít ke zrušení těch posilových spojů (nevím jak ted ale před Covidem jich jezdilo několk)

Jitka

Co tady plácáte,výběrko je jen pro PAD, kamiony si Comett muze provozovat dal

Cestující, teď ale doma

BusLine, to je teda výhra.

noerf

Busline bude mít jeden ze sedmi regionů, tak bude případně relativně snadno nahraditelný.

Cestující, teď ale doma

No bude to zajimave, Comett provozuje autobusove nadrazi v Tabore a v Bechyni, provozuje MHD v Tabore a me i nejake linky do Stredockeho kraje a do Prahy, minuly rok nakoupil nekolik busu ve standardu PID.

Jitka

To se zvládne,zvládli to i jini dopravci

Karel Kouba

Tak pokud jsou v Comettu chytří, tak si u nás vyjednaji subdodávku. AP Tour a Car tour si ji také vyjednali na Hradecku.

Cestující, teď ale doma

Je to jedna z možností, vše je o penězích.

Karel Kouba

Jistě, ale COMETT má zázemí a chytrej toho využije, hlupák přihlíží.

M19

Takže pokud jsou v Buslinu chytří, nikoli v Comettu…

Kernteriér

Když poskytnou zázemí, vydělají. Jinak budou mít prd a vydělá někdo jiný.

Jan Sůra

Pokud jsou v Comettu chytří, dají ruce od Busline pryč a nebudou s nimi chtít mít nic společného.

Karel Kouba

Tak budou jezdit jen MHD. To, že máte pane Sůro nějaký mindrak, není tak důležité. Ekonomika funguje jinak. Ta nefunguje na sympatiích. Ale to vy nepochopíte. Přeji vám hezký večer. Řidič firmy BusLine.

Jan Sůra

Rozumím, to chápou jen řidiči z firmy, které se dobrovolně upíší na x let dopředu.

Karel Kouba

Já mám smlouvu na dobu neurčitou. Tak jako statisíce jiných zaměstnanců v ČR. Odcházet nechci, mám pěkný peníze, byl jsem i jinde a vrátil jsem se kvůli penězům. Živím rodinu a práce se mi líbí. Váš pohled je bohužel značně odtržen od reality. Ale já je respektuji. Jen je necpěte jiným, které to nezajímá. Pěkný den pane Sůro.

Jan Sůra

Není to tak dávno, co jste zde psal, že jste se šel ptát na práci u Umbrelly. Pak nechápu, proč jste tam šel, když jste v Busline tak spokojený:-) V Umbrelle o žádném zájemci jménem Karel Kouba nevěděli.

kakov

Vážený pane, to co bus line a jeho spřátelené firmy provedli v ÚK je vizitka sama za sebe,

jak s oblibou říkám tu firmu (bus line) už měli dávno rozpustit, majitele a management popravit a zaměstnance poslat na převýchovu

Karel Kouba

Popravit no to jste tedy bůh. Zkuste si nejdříve zjistit, jak se choval soudruh Komínek. Jinak to co píšete o nějaké převýchově. Člověče vy jste se zbláznil. Pane Sura jak je možné tady mít příspěvek vyzývající k násilí a popravdě.

kakov

máte samozřejmě pravdu,, že je to nesmysl, k žádnému násilí podněcovat nechci. mohu tedy vědět, co udělal pan Komínnek firmě BusLine tak špatného?

Karel Kouba

Jinak pane Sůro, jestli opět neunesete jiný názor, tak to zase smažte. Je to váš styl, jak potlačit oponenty.

Jan Sůra

Zkuste někdy rozlišovat mezi názorem a lží.

Karel Kouba

Vaše mazání příspěvků je již tolik profláklé. Kdyby jste nebyl tak mladý, tak bych řekl, že jste byl cenzor za komunistů. Ale zajeďte někdy, můžeme popovídat. Teď jsem na Hradecku a až budu jezdit na své lince dám vědět.

Jan Sůra

Děkuji za nabídku, ale o setkání s lidmi Vašeho typu nemám zájem.

Karel Kouba

Škoda, dověděl by jste se spoustu vám utajených věcí. Ale čekal jsem, že jste namachrovaný frajírek. Možná by jste se dověděl něco z praxe. To vám chybí znatelně. Ale další nabídka už nepřijde.

Jan Sůra

To jsem rád. Mám kontakt s x jinými řidiči jiných dopravců, ale s nikým z uskupení těchto firem, pro které pracujete, se scházet nehodlám. Já tomu říkám zásadovost, vy frajeření.

Blbec

Akorát že za cenu, za kterou to má mít Busline a ještě z ní odvádět desatky, to asi Comett jezdit nebude

kakov

linky PID mu zůstanou, těch se to nijak netýká, prostě je bude comett jezdit dál, nádraží není problém, záleží jaké jsou tam majetkové vztahy, prostě se domluví, kolik dostane comett zaplaceno za vjezd a je to…..

představte si, že Florenc vlastní firma, která nemá žádnej autobus a je tam čilý provoz a dokonce tam jezdí i Jančura a nevadímu, že platí vysoké poplatky (už před 15 lety to bylo cca 250 Kč/jeden vjezd), i když si stěžoval, že mu má provozovatel ÚAN čistit busy zadarmo…

Cestující, teď ale doma

Srovnání s Florencí je dost mimo, jako míchat jablka a hrušky dohromady. Naopak tady situace opačná, obě firmy mají autobusy a soutěží proti sobě ve výběrovém řízení. To je velká konkurenční výhoda. Naopak teď muže být vjezd na autobusové nádraží v Táboře stejné jako na Florenc.

kakov

tím Florencem jsem chtěl pouze naznačit, že provozování nádraží a PAD jsou dvě věci, když budou chytrý, tak na tom Comett vydělá, ale ne nějakými obstrukcemi, když bude hloupý nevydělá a bude mu to prd platný,

NEJDŮLEŽITĚJČÍ JE, že Comettu patří v Táboře jen budova. pozemky a nádraží je města, takže si Comett nemůže moc vyskakovat, ani kdyby chtěl

Bechyně nevím, koukněte do katastru