Jihočeský kraj letos navýší dotaci letišti o šest milionů na více než 77 milionů

Jihočeské letiště České Budějovice. Pramen: Letiště ČBJihočeské letiště České Budějovice. Pramen: Letiště ČB

Letišti na jižním okraji Budějovic se snad letos podaří dosáhnout hlavního cíle, tedy zavedení takzvaného velkého provozu.

Zpět na článek
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda

Jednají na letišti vůbec s nějakým potencionálním dopravcem?

rtep

O to pravděpodobně vůbec nikomu nejde. Tam jde jen o ty peníze, z nichž se leckomu utrousí nemalá domů.

Novotny

Kolik budou cinit dotace po zavedeni tzv velkeho provozu, nebude to jeste vice ztratovejsi.

Cilem by bylo asi i v zajmu uspor omezit provoz a nechat letiste jen na sportovni ucely a pro zachranare, nez to takto nehorazne dotovat na ukor jine dopravy, kde se setri az moc.

rtep

U nás v Jihočeském kraji neexistuje ani žádná funkční integrovaná doprava. Kde by na to kraj vzal, když děsně nutně potřebuje letiště…

Hans

To je ještě řádově větší hrůza než Letiště Pardubice, kde jsou náklady snížené díky vojenskému letišti .

Apex

54 miliónů mzdové náklady pro 67 zaměstnanců (dle VZ 2021, vč. odvodů)… nechápu na co potřebují tolik zaměstnanců u letiště s takovým „provozem“… ale ještě méně chápu, že mají 9 (!) členů kontrolních a správních orgánů.
Jinak nárůst celkové dotace o 27 miliónů oproti roku 2019 kvůli zprovoznění terminálu?? Když elektřina, plyn a vodné dohromady v roce 21 dělaly cca 3,8 miliónu?

libor

na letišti by tunel nikdo nehledal, ale opravdu se jedná o tunel na peníze 😉

jkjk

Přece nečekáte, že by 11 (!) politiků v dozorčí radě pracovalo zadarmo? Jsou tam 2x ODS, 2x ČSSD, po jednom TOP 09, KDU-ČSL, Jihočeši 2012, Občané pro Budějovice, ANO, Piráti a STAN. Je pravda, že Škodě Auto stačí 9 členů dozorčí rady, ale zas má jen o 35 tis. víc zaměstnanců.

Vilém Baczko
Apex

No, nevím, stačí se podivat do VZ, kde je za rok 2021 uvedeno, jaké byly mzdové náklady členů kontrolních a správních orgánů…8.718 milionu pro 9 členů. A jak správně uvádí jkjk, od 1. 1. 22 došlo ještě k navýšení počtu členů DZ! To je skutečně výsměch u společnosti této velikosti

jkjk

Pokud by ta čísla byla jen za představenstvo (3 členové, z toho jedna zaměstnankyně kraje), tak při těch 9 mil. to vychází na nějakých 190 tis. hrubého pro každého člena představenstva. Dát 9 mil. za management firmy, která má tržby ani ne 20 mil. je obecně komerční nesmysl.

Apex

Předpokládám, že je to představenstvo + dozorčí rada. Ale i tak je to neskutečné…

Jaroslav Toman

Naprostý nesmysl.

mgr.pavel

Takže za stamiliony veřejných peněz za posledních X let nakonec České Budějovice budou mít letiště, jehož největším úspěchem bude – možná dokonce až – umožnění byznysu jedné celostátně působící dovolenkářské firmě (s nulovým dopadem na dopravní obslužnost či jakýkoliv jiný veřejný užitek).

A to se (ne)vyplatí!

Erik

Vzpomente si, o slavni volici, nadavajic na zdrazeni, podporu nic nedavajich vam.. volby, volby rozhodujic. 🤣 Twl. tak todle nevymyslis.. asi v zivote delam neco spatne a neumim cerpat dotace a nechat se jima zivit.. asi budu muset prehidnotit svuj zivot 🤣

rtep

Žiji v Jihočeském kraji a doufám, že toto nesmyslné a úpně zbytečné letiště nikdy fungovat nebude. Jediný prospěch z tohoto letiště by měla jihočeská mafie z Hluboké a na ní napojení politici napříč všemi velkými stranami.