Jedna z hlavních postav RegioJetu a Student Agency končí, Ondrůj odchází po více než deseti letech

Lokomotiva Siemens Vectron v barvách RegioJetu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czLokomotiva Siemens Vectron v barvách RegioJetu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Nejde o jedinou personální změnu v nejvyšším vedením RegioJetu, skončila ředitelka autobusové a vlakové dopravy Ivana Kašická.

(aktualizováno 16:59)Student Agency Holding a RegioJet opouští jedna z jeho nejvýraznějších tváří, která stála u jeho vstupu na železnici. Aleš Ondrůj, který je na veřejnosti známý jako mluvčí firmy, se rozhodl skončit. Jeho role ve firmě byla ale podstatně větší. Patří mezi manažery, kteří jsou u dopravce od začátku a kteří jsou nejbližšími spolupracovníky majitele firmy Radima Jančury.

„Po letech zaměstnání u dopravce RegioJet a Student Agency jsem se rozhodl směřovat své profesní kroky dál a během měsíce ledna předávám postupně pracovní agendu, kterou jsem měl na starosti,“ řekl Ondrůj. Podle svých slov je ve firmě už dlouho a rozhodl se využít nabídky dalšího uplatnění svých dlouholetých zkušeností.

Aleš Ondrůj

Aleš Ondrůj

Ondrůj už jednou ve firmě skončil, ale jen částečně na postu mluvčího. V roce 2013 založil autobusového dopravce Tiger Express, dál ale s RegioJetem externě spolupracoval. V roce 2015 se opět vrátil na postu mluvčího a byl u další expanze RegioJetu na železnici i do závazkové dopravy. Do RegioJetu přišel z Českých drah, kde byl u zavádění vlaků SC Pendolino.

Byl jedním z hlavních autorů projektu nočních vlaků do Chorvatska. V posledních měsících se podílel na rozšiřování aktivit RegioJetu v Rakousku a v dalších zemích.
Jméno Ondrůjova nástupce zatím není veřejné.

Nejde přitom o jedinou změnu v nejvyšším vedení firmy. Na konci roku skončila na postu ředitelky autobusové a vlakové dopravy RegioJetu Ivana Kašická. „V závěru loňského roku řídí aktivity v dopravě přímo Martina Blahová jako generální ředitelka holdingu Student Agency. Už dříve se rozhodla, že chce odejít z pozice ředitelky dopravy a aktuálně má na starosti řízení vybraných projektů v rámci RegioJetu,“ dodal Ondrůj.

Tagy Aleš Ondrůj RegioJet
89 komentářů