Jihočeský kraj dá autobusovým dopravcům dva roky na přípravu, zatím prodlouží staré smlouvy

Autobusové nádraží v Trhových Svinech je po rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářAutobusové nádraží v Trhových Svinech je po rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

V Jihočeském kraji letos v prosinci nedojde k žádnému přeskupení sil v autobusové dopravě, ačkoliv dopravcům vyprší desetileté smlouvy. Rada

V Jihočeském kraji letos v prosinci nedojde k žádnému přeskupení sil v autobusové dopravě, ačkoliv dopravcům vyprší desetileté smlouvy. Rada kraje minulý týden schválila dvouletý odklad.

Kraj totiž chce do podmínek tendrů zapracovat nový dopravní model, který získal v prosinci. „Jde například o lepší návaznost autobusové a vlakové dopravy,“ uvedl poradce hejtmanky pro dopravu Ivan Študlar.

Na přechodné období dvou let prodlouží kraj smlouvy stávajícím dopravcům. Neznamená to ale, že by na jihu Čech měly autobusové firmy pro letošek klid. Kraj chce vypsat soutěže na sedm oblastí ještě letos v červnu, vítěze pak chce mít do konce roku. Dopravci by pak měli dva roky na přípravu i případné tahanice u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Vítězové získají takzvané brutto smlouvy, tržby tedy budou rizikem objednatele. Sedm souborů fakticky kopíruje sedm okresů. Největšími dopravci na jihu Čech jsou skupiny Jihotrans, ICOM, ÖBB-Postbus (ČSAD Autobusy České Budějovice) a Comett Plus.

Tagy autobusová doprava Jihočeský kraj soutěž
5 komentářů