egoe-plus
Autobusy Zprávy

Jihočeský kraj dá autobusovým dopravcům dva roky na přípravu, zatím prodlouží staré smlouvy

Autobusové nádraží v Trhových Svinech je po rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Autobusové nádraží v Trhových Svinech je po rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

V Jihočeském kraji letos v prosinci nedojde k žádnému přeskupení sil v autobusové dopravě, ačkoliv dopravcům vyprší desetileté smlouvy. Rada kraje minulý týden schválila dvouletý odklad.

Kraj totiž chce do podmínek tendrů zapracovat nový dopravní model, který získal v prosinci. „Jde například o lepší návaznost autobusové a vlakové dopravy,“ uvedl poradce hejtmanky pro dopravu Ivan Študlar.

Na přechodné období dvou let prodlouží kraj smlouvy stávajícím dopravcům. Neznamená to ale, že by na jihu Čech měly autobusové firmy pro letošek klid. Kraj chce vypsat soutěže na sedm oblastí ještě letos v červnu, vítěze pak chce mít do konce roku. Dopravci by pak měli dva roky na přípravu i případné tahanice u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Vítězové získají takzvané brutto smlouvy, tržby tedy budou rizikem objednatele. Sedm souborů fakticky kopíruje sedm okresů. Největšími dopravci na jihu Čech jsou skupiny Jihotrans, ICOM, ÖBB-Postbus (ČSAD Autobusy České Budějovice) a Comett Plus.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
noerf

Pokud by se by se provozní soubory zmenšili a zvýšil tedy počet (oblast Český Krumlov rozdělit na (Krumlovsko a Kaplicko), tak věřím že by se dopravci jako Stibus mohli přihlásit, na tyto soubory nemají kapacitu autobusů ani řidiče.

HRPE

Myslím si, že provozní soubory nikdo nerozdělí. Současný stav vyhovuje nynějším dopravcům, kteří jsou domluveni na výsledku.

pepin

DPmČB nepovažujete za jednoho z největších dopravců v JČ? Velká chyba byla vyhnání DP z linek 4 a 7 MHD ČB ve prospěch GW…když vidím GW „přistát“ u IGY na lince na Hlubokou, cukaj mi koukty. Ale to je jediný, co můžu dělat, GW tam byl prosazenej z příčin…no, to je jedno. A ten Študlar, nechci se rouhat ale kdy už po něm ani pes….

Obtloustlý Travolta

Stálé smlouvy příležitostné autobusové dopravy 🙂

PetrB

Co lze take od JIKORDu cekat, ze?