egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě Zprávy

Iveco vyrobí ve Vysokém Mýtě 400 autobusů pro Pobřeží slonoviny

Iveco Crossway. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Iveco Crossway. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost Iveco Bus zaznamenala výrazný úspěch v Africe, když podepsala kontrakt na dodávku 450 autobusů pro Abidžan v Pobřeží slonoviny. Oznámila to dnes v tiskové zprávě.

Výrobce dodá do západoafrického státu 400 dvanáctimetrových vozidel Crossway Low Entry a 50 osmnáctimetrových autobusů Crealis na zemní plyn (CNG). Nové autobusy si objednal veřejný dopravce Sotra, který tím fakticky zdvojnásobuje svůj vozový park.

Iveco Crealis. Autor: Iveco Bus
Iveco Crealis.
Autor: Iveco Bus

Kontrakt má přitom zásadní českou stopu, 400 autobusů Crossway sjede z linek v tuzemské fabrice Iveca ve Vysokém Mýtě. Crealisy na plyn vyrobí dělníci ve francouzském Annonay. Podle Iveca jde o vůbec první dodávku autobusů na CNG na africký kontinent. Vozy Crealis ve verzi CNG jezdí například v Bologni, Nancy, Le Mans nebo v Baku.

„Velice nás těší, že si Sotra vybrala nás a tím potvrdila silnou politickou vizi modernizace a posilování abidžanské veřejné dopravy pomocí trvale udržitelného řešení,“ uvedl viceprezident Iveca Sylvain Blaise. Vozy budu dodávány do Abidžanu od poloviny letošního roku.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast