Iveco vyrobí ve Vysokém Mýtě 400 autobusů pro Pobřeží slonoviny

Iveco Crossway. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářIveco Crossway. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost Iveco Bus zaznamenala výrazný úspěch v Africe, když podepsala kontrakt na dodávku 450 autobusů pro Abidžan v Pobřeží slonoviny.

Společnost Iveco Bus zaznamenala výrazný úspěch v Africe, když podepsala kontrakt na dodávku 450 autobusů pro Abidžan v Pobřeží slonoviny. Oznámila to dnes v tiskové zprávě.

Výrobce dodá do západoafrického státu 400 dvanáctimetrových vozidel Crossway Low Entry a 50 osmnáctimetrových autobusů Crealis na zemní plyn (CNG). Nové autobusy si objednal veřejný dopravce Sotra, který tím fakticky zdvojnásobuje svůj vozový park.

Iveco Crealis. Autor: Iveco Bus

Iveco Crealis.
Autor: Iveco Bus

Kontrakt má přitom zásadní českou stopu, 400 autobusů Crossway sjede z linek v tuzemské fabrice Iveca ve Vysokém Mýtě. Crealisy na plyn vyrobí dělníci ve francouzském Annonay. Podle Iveca jde o vůbec první dodávku autobusů na CNG na africký kontinent. Vozy Crealis ve verzi CNG jezdí například v Bologni, Nancy, Le Mans nebo v Baku.

„Velice nás těší, že si Sotra vybrala nás a tím potvrdila silnou politickou vizi modernizace a posilování abidžanské veřejné dopravy pomocí trvale udržitelného řešení,“ uvedl viceprezident Iveca Sylvain Blaise. Vozy budu dodávány do Abidžanu od poloviny letošního roku.

Tagy Abidžan Iveco Pobřeží slonoviny Sotra Vysoké Mýto
Žádné komentáře