IV. koridor: Místo kratších výluk jedna delší. Spací vůz do Curychu bude začínat v Budějovicích

Stará jednokolejná trať Ševětín – Č. Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářStará jednokolejná trať Ševětín – Č. Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Práce budou probíhat na celém úseku tratě mezi Budějovicemi a Veselím, zahrnou například výměnu jazyků a opornic u výhybek.

43 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

A co zbytek – Ševětín – Nemanice, ten se začne budovat kdy🤣 klidně se vsadím, že ještě ten nejmladší bude mít vousy až na zem. Hlavně že se SŽ chlubí jakousi VRT, ale skákání po jednokolejce do CB bůhví na jak dlouho.

Jiří Kocurek

Ten kousek je stavebně stejně náročný jako „jakási VRT“. Zemním stavbám je to úplně jedno, mostům téměř taky a tunel? Pro VRT nebývají tak dlouhé a jsou přímější.

xyz

A to sotva skončí 2týdenní výluka Strakonice – Horažďovice předměstí, které předcházela výluka za ČB směr Protivín.

V poslední době linka R11 hodně dlouho nejela vcelku z Plzně až do Brna bez výluk.

Laborec425

Už v ČB bydlím 5 a půl let a výluky na všechny směry vlastně téměř pořád.

Jan

Chjo. Zrovna v tom období mám lůžko do Curychu. Do těchto končin se dostanu jednou za uherský rok a tak jsem se těšil, že si konečně projedu nový koridor.
Kdybych se to nečetl tady, tak se o NAD dozvím až ve vlaku. ČD očividně nenapadlo informovat zákazníky, kteří už mají rezervované lůžko. O tom, že by mi dali automaticky rezervaci na sezení do Tábora, si mužů nechat jen zdát…

Jan

ČasemDojedeš v režii SprávnéŽivosprávy…

veli.k

Pro cestující lůžkového vozu jsou místa ve vozech k sezení vyhrazena. Stačí kontaktovat při nástupu stevarda lůžkového vozu a určitě Vás nasměruje.

Jan

Tu informaci máte odkud? Já bych čekal, že stevard lůžkového vozu bude už ČB. Ve vozech k sezení do Tábora a v NAD je celkem k ničemu.

Jura

Zkuste zavolat na infolinku ČD. Třeba něco vymyslíme 😉

David (Komi)

Údajně přesně na tyhle věci by teď měla myslet aplikace Můj vlak… Nevím, zda ji používáte, ale skrz ní byste se měl o této věci dozvědět údajně týden, den a těsně před odjezdem… Údajně.

Libor

A jak se panečku hodí hotová D3… A vlaky Brno -Plzen, pojede bus mimo ČB?

Jan

Ne, ty budou strkat po rozpojení na jednotlivé vagony odklonem přes most u Červené nad Vltavou. Obvykle mají takové zpoždění že se to přitom ani nepozná…

libor

tak to jó, je třeba ten starý most ještě pořádně použít… 😀

Jiří Kocurek

Kdyby ta D3 hotová byla. To můžu v Brně u Prýglu obdivovat dálniční most v kvalitě, jakou svět neviděl.

Jede místo nich bus: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/14638/#/

libor

no jasně, že jede. myslel jsem, zda nejede přímá linka Veselíí – Číčenice apod. takto to občas při výlukách bylo, že jel bus mimo ČB, ale tady se nejspíš stíhá…

K6_

Co má společného D3 a spací vlak do Curychu? To by se ten vagón naložil na kamion?

Jiří Kocurek

Sloučení několika různých výluk do jedné a práci na celém úseku kvituju s povděkem. Jen tak dál.

Kámo

Je to rozumné. Tato objízdná trasa na jih pro náklady bude chvíli mimo, tak budem doufat, že se nic nepokazí v okolí mostu inteligence a Radotína😉.

Jiří Kocurek

Snad to přes červenec vydrží, je to jenom 20 dnů.

Jan

So czech, I hope so…

Paja

Kvituji též, jen bych opravdu rád věděl, kolik dnů kratších výluk se tím ušetřilo, protože ta výluka je i tak poměrně dlouhá.

Y.K.

Jako jo, ale škoda, že se to nesloučilo s loňskými mnohaměsíčními výlukami, při napojování nových přeložek. Přeci jen to vloni bylo neprůjezdné více než čtvrt roku, což je dost.

Martas

On se opravoval minulý měsíc narychlo přejezd v Plané nad Lužnicí, tak kdo ví, na co tam přišli.

Lkprak

Snaha o koordinaci výluk je chvályhodnás je to cesta správným směrem, nicméně to chtělo ještě zkoordinovat s tou výlukou od Budějovic dolů, jež se konala v květnu. Když jsem zjistil, že na Lineckých expresech bude v květnu NAD od Budějovic k hranicím, pak 14 klid a pak pro změnu z Budějovic do Tabora,dostal jsem malý záchvat zuřivosti.

Georg

nebo taky byla dost dlouha vyluka loni. ale nad budejovice-olbramovice by byl asi mazec. 😀

Lkprak

Jo, ty vyluky jsou tam pořád. Myslel jsem,ze to s dokončením tech prací na koridorech skončí a ono se jede dál 🥵 A to nás čeká doufejme brzy výstavba posledního useku před Budějovicemi. Pak snad bude nutné dělat vyluky s NAD už jen v tom úseku od Budějovic dolů Ale u SŽDC člověk nikdy neví.

Jan

V takové chvíli mě přepadají flixbusové choutky…

Laborec425

Taky si jdu booknout Flix, výluky nebrat.

Vojtěch

Vždyť do Zurychu je vyluka a ten vagon jede rozumné tak do Sargassu

Vojtěch

Vlastně spíše Buchs

Libor

Letadlo je jistota…

Jiří Kocurek

Kupodivu ano. Navíc letíte se spotřebou dieslového motocyklu zn. Royal Enfield – 3 litry na 100 km/h.

Paja

Na spotřebu 3/100 nepotřebujete diesel, spousta motorek s objemem do 400 cm3 s 4T motorem vykazuje takovou spotřebu.

Vojtěch

Bohužel nevhodné časy, málokdo jede jen do Zurychu

Jan

Spací vůz Curych České Budějovice už nezní tak směšně jako Curych Chotoviny. SŽ objevuje v roce 2023 Ameriku s těmi delšími úseky najednou…

Karl vB.

Důležité je, že se SŽ k řešení, kdy se za jedné výluky snaží udělat pokud možno co nejvíc věcí najednou, konečně dobrala.
Sice to docela trvalo, a asi v tom určitou motivační roli hrají i nově nastavená hodnotící kritéria pro vedoucí pracovníky této s.o.

Jan

Díky bohu za ně, ale stejně mám většinou pocit že ty výluky (stejně jako uzavírky na silnicích) trvají v ČR nesmyslně dlouho…

Šalina na Špilas

Pravda. Posíláme pozdravy na úsek Pardubice – Hradec, který výlukují už druhou dekádu.

Georg

chotoviny s luxusnim napojenim na dalnici jsou mnohem lepsi nez budejovice, ze kterych je nejdriv treba projet tamni folklorni zacpou.

Jan

Jenže ta dálnice na Prahu skončí a spadnete zpět do reality silinice I/3. Kromě toho ten dálniční exit asi nebude dílem SŽ…

coolio

Realita I3 je velice dobrá realita. Jediný průjezd obcí je v Miličíně, a kruháky u Benešova, všude jinde může jet autobus na max.

Jiří Kocurek

Což je ale pro současnou výlku irelevantní, když to mezi Budějovicemi a Chotovinami bude zavřené.

A z Budějovic do Tábora už je D3 hotová, takže NAD nenabere zas takové zpoždění. Škoda že není hotový obchvat Budějovic, nehrozila by ani kolona na Nádražní.